کمیته رفاهی

ازخارج کشور هواداران تراکتور را تحریک کردند!/کنترل ازدستمان خارج شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 177 ] - دوشنبه, 18 دی 1396
ازخارج کشور هواداران تراکتور را تحریک کردند!/کنترل ازدستمان خارج شد

ازخارج کشور هواداران تراکتور را تحریک کردند!/کنترل ازدستمان خارج شد     وقتی 40-50 هزار نفر عصبانی و ناراحت در ورزشگاه جمع می‌شوند کنترل از دست...

ازخارج کشور هواداران تراکتور را تحریک کردند!/کنترل ازدستمان خارج شد

 

 

وقتی 40-50 هزار نفر عصبانی و ناراحت در ورزشگاه جمع می‌شوند کنترل از دست ما خارج می‌شود. اگر سکوهایی که همیشه هوادار دارد اقدامی می‌کردند من می‌توانستم جواب بدهم اما دیروز جو اصلا ورزشی نبود.

مدیر کانون هواداران باشگاه تراکتورسازی درباره اتفاقات عجیب ورزشگاه یادگار امام تبریز در روز جمعه گفت: در این هفته تلاش زیادی کردیم و جلسات فراوانی برگزار کردیم تا از ایجاد تنش و مشکل در ورزشگاه جلوگیری کنیم اما برخی با عصبانیت و ناراحتی به ورزشگاه آمده بودند.

اسماعیل قلیچ‌خانی در مورد اتفاقات بازی تراکتورسازی و استقلال و فحاشی‌هایی که از سوی هواداران صورت گرفت، گفت: بازی خوبی بود و دو تیم تلاش زیادی کردند. مشکلاتی در گوشه و کنار ورزشگاه وجود داشت اما در کل وضع بد نبود.

وی در مورد اینکه به کانون هواداران تراکتورسازی در مورد اتفاقات بازی دیروز انتقاد شده است، عنوان کرد: یعنی منظورشان این بوده که کانون هواداران درخواست کرده فحاشی شود؟ هیچ برنامه‌ای نداشتیم. کانالی به نام تراکتورسازی فعالیت می‌کند که آدمین آن در خارج از کشور حضور دارد. این کانال هواداران را تحریک می‌کرد. گزارشات لازم را در این ارتباط دادیم و گفتیم این اقدامات صورت گرفته است. کانون یک کانال در اختیار دارد، که یک مطلب تحریک کننده در آن بیان نشده است. بیانیه‌های تراکتورسازی موجود است. در این هفته سعی کردیم فضا را آرام کنیم. متاسفانه در فضای مجازی کانال‌های غیر وابسته به باشگاه تبلیغات زیادی برای بهم زدن جو کردند که کنترل آن از دست ما خارج است.

مدیر کانون هواداران تراکتورسازی در ادامه یادآور شد:در بازی دیروز عده‌ای برای تماشای مسابقه فوتبال نیامده بودند. آنها آمده بودند که جواب توهین‌های مطرح شده را بدهند و بسیار عصبانی بودند و کاری به فوتبال نداشتند. وی در مورد اینکه شعارهای بسیار بدی سر داده شد، اظهار داشت: فحاشی‌ شد، همه می‌دانند چه اتفاقاتی باعث شد این جو به راه بیفتد.

قلیچ‌خانی در پاسخ به این سوال که آیا کانون هواداران برنامه‌ای برای کنترل جو داشت؟ گفت: از تمام تشکلات انتظامی، اطلاعاتی و سیاسی سوال کنید. یک هفته تمامی نماینده‌های سکوها،‌لیدرها و ... را جمع کردیم و آنها را توجیه کردیم تا از رقم خوردن چنین مشکلاتی جلوگیری کنند. همه شاهد هستند که همه قول دادند اجازه رخ دادن این اتفاقات را ندهند. ما شرایط را می‌دانستیم و نمی‌خواستیم تشنجی به وجود بیاید. متاسفانه عده‌ای در ورزشگاه همکاری نمی‌کردند. در طول بازی با وجود کمر درد دائم از این سکو به سکوی دیگر می‌رفتم تا فضا را آرام کنیم. سکوهایی که هوادارانش همیشه در ورزشگاه حضور دارند، واقعا جو خوبی داشتند و کاری به اتفاقات صورت گرفته نداشتند اما یک عده تحت کنترل ما نبودند و ناراحتی خود را به ورزشگاه آورده بودند تا با اقدام خود به اتفاقاتی که هفته قبل رخ داده بود جوابی داده باشند. در سطح شهر با مسئولان فرمانداری، استانداری، اداره کل ورزش و ... جلسه گذاشتیم و هماهنگی انجام دادیم تا بازی بدون مشکل برگزار شود اما وقتی 40-50 هزار نفر عصبانی و ناراحت در ورزشگاه جمع می‌شوند کنترل از دست ما خارج می‌شود. اگر سکوهایی که همیشه هوادار دارد اقدامی می‌کردند من می‌توانستم جواب بدهم اما دیروز جو اصلا ورزشی نبود.

وی در مورد اینکه احتمال جریمه تراکتورسازی وجود دارد؟ عنوان کرد: به هر حال این مسائل هم هست. گاهی فدراسیون تصمیماتی می‌گیرد و ممکن است این اتفاق بیفتد. سعی ما این است که اقدامات و صبحت‌های به شکلی باشد که باعث دوستی و وحدت شود. نباید با صحبت‌ها و رفتارمان تنش ایجاد کرد. هنگام ورود اعضای استقلال به تبریز همراه با چند تن از اعضای پیشکسوت کانون هواداران به فرودگاه رفتیم از استقلالی‌ها با دادن گل استقبال کردیم و خوشامد گفتیم. به شخصه خودم وینفرد شفر را با ماشین به نشست خبری بردم و بعد از نشست خودم آنها را به هتل رساندم. با کمال احترام با تیم میهمان برخورد کردیم تا دوستی‌ها بیشتر شود. ورزشگاه شرایط خاصی داشت و کنترل از دست خارج بود. خدا شاهد است که هیچ برنامه‌ریزی انجام نشده بود اما برخی کانال‌ها که منافع دیگری دارند و هیچ ارتباطی با ما ندارند به دنبال ایجاد مشکل بودند. در کانال باشگاه و کانال کانون هوادارن فقط برای وحدت و همدلی تبلیغ می شد. متاسفانه برخی در فضای مجازی این مشکلات را به وجود آوردند.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا از عملکرد هشت ساله کی روش راضی هستید؟

گالری عکس

جدول