کمیته رفاهی

فعال ترین تیم های نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 182 ] - چهارشنبه, 13 دی 1396
فعال ترین تیم های نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر

فعال‌ترین تیم‌های نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر     رقابت تیم های لیگ برتری برای حضوری فعال در نقل و انتقالات در حال گرم شدن است. رقابت ...

فعال‌ترین تیم‌های نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر

 

 

رقابت تیم های لیگ برتری برای حضوری فعال در نقل و انتقالات در حال گرم شدن است.

رقابت های لیگ برتر در آستانه برگزاری سومین هفته از نیم فصل دوم خود قرار دارد. در این هفته ها تیم های لیگ برتری همزمان با پیگیری بازی ها، در حال تقویت ترکیبشان هستند تا در ادامه فصل با قدرت بیشتری حاضر شوند.

 

نقل و انتقالات نیم فصل لیگ ایران از اواخر آذرماه آغاز شده و تا 26 دی ادامه می یابد. در این بازار زمستانی مربیان از میان بازیکنانی که به هر دلیل قصد تغییر تیم خود را دارند، به دنبال گزینه هایی هستند که نقاط ضعف را برطرف کنند.


در پنجره نقل و انتقالات نیم فصل لیگ هفدهم، تا کنون تعدادی از تیم ها با جدیت مشغول پیگیری وضعیت بازیکنان بوده اند و خریدهای بیشتری را نسبت به سایر تیم ها انجام داده اند که به بررسی اجمالی آنها می پردازیم.

 

تراکتورسازی تبریز:


به دلیل قابلیت جذب بازیکنان سرباز، تراکتور همیشه یکی از جذاب ترین و پرخبرترین تیم های نقل و انتقالات ایران است. در پنجره زمستانی امسال هم تی تی ها سه بازیکن ذوب آهن یعنی مهدی پور، اسماعیلی فر و پهلوان را جذب کرده اند. رضا شربتی هم دیگر سرباز تراکتور است که از سیاه جامگان به این تیم آمده است.  قائم اسلامی خواه، مهاجم بادران هم در نیم فصل به تراکتورسازی پیوست. همچنین ژوردی آلمیدا دروازه بان برزیلی سابق تیم واسکودوگاما، گزینه ای بود که مدیران تراکتورسازی برای برطرف کردن ضعف این تیم در درون دروازه انتخاب کردند. گل محمدی برای تیمش به دنبال یک مهاجم نیز می گردد و احتمالا یک نفر را جذب می کند.

 


شهرام گودرزی و سینا عشوری هم خروجی های تیم یحیی هستند که احتمالا نفرات دیگری هم به آنها افزوده خواهد شد.

 

ذوب آهن اصفهان:


پس از کسب نتایجی ناامیدکننده در نیم فصل اول و سرباز شدن 3 بازیکن کلیدی، قلعه نویی نیاز مبرمی به تقویت تیم خود پیدا کرد. در همین راستا بختیار رحمانی را پس از 3 نیم فصل نه چندان خوب جذب کرد تا به کمک ذوب بیاید. میلاد فخرالدینی هم به عنوان خریدی عجیب و احتمالا از روی ناچاری، از گسترش به ذوب آهن آمد. پس از این دو بازیکن، نوبت به بهترین خرید ذوبی ها رسید. اکبر ایمانی، هافبک ملی پوش پدیده که با این باشگاه به مشکلات مالی خورده بود، پس از جدایی از تیم مشهدی، به سرعت توسط ذوب آهن جذب شد تا جای مهدی پور را در ترکیب این تیم پر کند.

 


خروجی های تیم قلعه نویی هم به سربازها محدود نشد و علی حمام، اسماعیل شریفات و ایمان موسوی به دلایل جداگانه از ذوب آهن رفتنی شدند.

 

فولاد خوزستان:


فولادی ها نیم فصل نخست لیگ برتر را پشت سر پرسپولیس و پارس جم به پایان بردند و روندی عالی در بازی های بدون باخت ثبت کردند. ادامه این روال نیاز به حضوری فکورانه در بازار نقل و انتقالات نیم فصل دارد. شروع نقل و انتقالات برای فولاد با خرید حسن بیت سعید همراه شد. مهاجم ناراضی استقلال که هرگز در این تیم به آرزوهای خود دست نیافت، در بازگشت به خوزستان موفق شد مقابل نفت تهران دبل کند و نوید یک خرید خوب را به سرخ های اهوازی بدهد. مجتبی حقدوست هم به عنوان یک خرید جوان به فولاد ملحق شد. ضمن اینکه فرشاد سالاروند پس از جدایی از پارس جنوبی، در آستانه پیوستن به شاگردان پورموسوی قرار دارد.

 


تا کنون امیر زلیکانی و حمید گلزاری نیز خروجی های فولاد تا امروز بوده اند.

 

صنعت نفت آبادان:


فراز کمالوند با تیم صنعت نفت نتایج قابل قبولی در نیم فصل اول رقابت های لیگ کسب کرد و پنجره نقل و انتقالات نیم فصل را فرصتی یافت تا به ادامه عملکرد خوب با این تیم کمک کند. در این مدت تا کنون طالب ریکانی و سعید لطفی به جمع نفتی ها اضافه شدند و در کنار این بازیکنان، مهم ترین خرید نفت سوشا مکانی است. دروازه بان ملی پوش سابق پرسپولیس، پس از کسب تجربه بازی در اروپا و لیگ نروژ، به ایران بازگشته تا در شهر آبادان نیم فصل منتهی به جام جهانی را سپری کند.

 


عزیز معبودی، علی هلیچی، ناصر سالاری و محسن حمیدی هم خروجی های تیم کمالوند تا به اینجای نقل و انتقالات زمستانی هستند.

 

گسترش فولاد تبریز:


در داغ شدن بازار نقل و انتقالات نیم فصل، تراکتور تنها تیم آذربایجانی نیست که سهم داشته است بلکه گسترش فولاد هم در حال سپری کردن زمستانی پر از فعالیت است. آبی های شهر تبریز عزیز معبودی را از صنعت نفت به خدمت گرفته اند و به دنبال جذب ناصر سالاری نیز به عنوان دومین خرید از این تیم هستند. میلاد زنیدپور هم دیگر خرید فیروز کریمی برای گسترش به شمار می آید. همچنین تلاش های مسئولان این باشگاه برای به خدمت گرفتن مجتبی جباری از استقلال هم تا کنون به نتیجه نرسیده است.

 


پیوستن فخرالدینی به ذوب آهن هم تنها خروجی گسترش تا به اینجا را رقم زده است.در کنار این تیم ها، می توان استقلال خوزستان، سپاهان و پارس جنوبی را دیگر تیم های فعال نقل و انتقالات نیم فصل لیگ هفدهم نامید.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا در امارات قهرمان آسیا می شود؟

گالری عکس

جدول