کمیته رفاهی

کامیابی نیا: به پرسپولیس وفادار هستیم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 189 ] - شنبه, 9 دی 1396
کامیابی نیا: به پرسپولیس وفادار هستیم

کامیابی‌نیا: به پرسپولیس وفادار هستیم     هافبک دفاعی موفق پرسپولیس بعد از مدت‌ها سکوتش را شکست و در خصوص مسائل مختلف حول خود و تیمش پاسخ ...

کامیابی‌نیا: به پرسپولیس وفادار هستیم

 

 

هافبک دفاعی موفق پرسپولیس بعد از مدت‌ها سکوتش را شکست و در خصوص مسائل مختلف حول خود و تیمش پاسخ داد.

کمال کامیابی‌نیا اکنون در پست هافبک دفاعی توانسته به عنوان گلزن نام خود را مطرح کند. او که با سه گل زده یکی از برترین گلزنان پرسپولیس محسوب می‌شود برابر تراکتورسازی نیز گل توانست بزند تا اکنون کاملا با روزهای ناآمادگی کاملا فاصله داشته باشد. با هافبک شماره 11 سرخپوشان در خصوص مسائل مختلف از شرایط ابتدای فصل تا قهر پیش از بازی مقابل سیاه جامگان تا تیم ملی و جام جهانی و البته تمدید قرارداد پایان فصل صحبت کردیم که در ادامه می‌خوانید.


دلیل سکوت 7 ماهه؟


یک مدت کاملا تمرکزم را از دست داده بودم و فکر کردم مصاحبه نکنم خیلی بهتر باشد. بیشتر تمرین کردم تا بتوانم به شرایط آرمانی گذشته بازگردم و حدود 7 ماه می‌شود که صحبت نکرده‌ام و این اولین مصاحبه‌ام است. اینطور خیلی بهتر بود و باعث شد تا تمرکز بیشتری داشته باشم و می‌خواستم در بهترین فرم به تیم محبوبم کمک کنم.


انگار رباط صلیبی عمل کرده بودم


جراحی ابتدای فصلم را می‌توانم به عمل رباط صلیبی تشبیه کنم. خب قبل از این بچه‌هایی مثل پژمان منتظری و میلاد محمدی عمل شانه داشتند؛ اما برای من متفاوت بود و برای من کپسولی شانه‌ام پاره شده بود و حتی از عمل جراحی احمد نوراللهی هم سنگین‌تر بود. تمام دکترها بعد از عمل جراحی گفته بودند 5-4 ماه از فوتبال دور باشم؛ اما من بی‌توجه به این مساله به نظرم بعد از سه ماه بود که برگشتم.


خودم مقصر اتفاقات اول فصل هستم


اول فصل واقعا درد داشتم و اصلا دستم انگار خشک شده بود و نمی‌توانستم تکانش بدهم و بالا بیاورم. البته یک مقدار هم خودم مقصر بودم و نباید اینقدر برای بازگشت عجله می‌کردم. با این حال شرایط تیم و خصوصا اردوی تیم ملی بود و دوست داشتم من هم دعوت شوم. اما در همان شرایط هم در بازی با تراکتورسازی وقتی به عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمدم، گل زدم و بازی با نفت تهران هم همینطور.


سوتفاهم با برانکو  برطرف شد


درباره اتفاقات قبل از بازی با سیاه جامگان نمی‌خواهم حرف بزنم. ماجرایی بود که خیلی زود تمام شد. با برانکو ایوانکوویچ بعد از آن حرف زدیم و همه چیز تمام شد و به تیم برگشتم. به هرحال عجله داشتم تا به تیم برگردم و همه چیز تقصیر خودم بود. اما صحبت‌های آقای برانکو آرامم کرد و او را واقعا مثل پدر دوست دارم و خوشحالم که به من کمک کرده تا اکنون در شرایط و فرم ایده آل قرار داشته باشم و بتوانم به تیم کمک کنم. من دو سال خوب در پرسپولیس داشتم و شرایط ابتدای فصل کمی کلافه‌ام کرده بود و برای همین عجله داشتم که خیلی زود در ترکیب حاضر باشم. خوشحالم آن سوتفاهم هم تمام شد و اکنون با تمام توان تلاش می‌کنم تا به تیم محبوبم کمک کنم. خدا را شکر بعد از عمل جراحی در پایان فصل گذشته فرصت این را داشتم تا بتوانم تمرینات اختصاصی را پشت سر بگذارم و زیر نظر مارکو تمرینات خوبی را دنبال کردم و اکنون آماده هستم و می‌خواهم خیلی بهتر از این هم باشم.


افشای راز علاقه برانکو به ربیع خواه


سیستم تیم مدتی است که 2-4-4 خطی شده است و من و محسن ربیع خواه در کنار هم بازی می‌کنیم. محسن کمی تدافعی تر است و این کاملا به سود من شده تا بتوانم راحت‌تر در فاز تهاجمی قرار بگیرم. بنده خدا محسن هم شرایطش مثل روزهای اول حضورم در این تیم است و کارش دیده نمی‌شود؛ اما هم از نظر فنی و هم اخلاقی مطمئنا فوق العاده‌ است. چرا می‌گویند او در حد پرسپولیس نیست؟ اصلا اینچنین نیست و او خیلی زحمت می‌کشد و بازی‌اش تنها به چشم نمی‌آید و مسئولیت‌پذیری او زبانزد است و برانکو ایوانکوویچ هم عاشق همین مساله است. برای برانکو  هیچ چیزی مهمتر از این نیست که بازیکن مسئولیت‌پذیر باشد و محسن هم به خوبی این خصوصیت را دارد و کارش هم حرف ندارد.


سیستم خطی بهتر است، این هم دلایل...


نظرات همه محترم است؛ اما از وقتی که با سیستم 2-4-4 بازی می‌کنیم آمار کلین شیت، گل دریافتی و گل زده و امتیازات تیم را در نظر بگیرد که همه چیز خوب بوده است. همه بازیکنان کمک کردند و توانستیم در این سیستم هم خوب عمل کنیم و خواسته‌های کادرفنی در تمرینات و بازی را به اجرا در بیاوریم. خب اگر یک بازی لوزی بازی کنیم و گل بخوریم می‌گویند چرا خطی بازی نکردید و اگر جور دیگری رقم بخورد می‌گویند چرا خطی بازی نکردید. باید در نظر گرفت که در نهایت این کادرفنی و آقای برانکو ‌هستند که تصمیم نهایی را می‌گیرند و باید به او به خاطر عملکردش کاملا اطمینان داشت. بازیکنان خوبی داریم و همه تلاش می‌کنند تا بهترین نمایش خود را داشته باشند و باید قبول کرد اینجا پرسپولیس است و شرایطش نسبت به هر جای دیگری متفاوت و هر جا 100 باشی اینجا و در پرسپولیس باید حتما 200 باشی و از هر نظر مراقب باشی و خوشحالیم که یک تیم کامل هستیم و همه به دنبال موفقیت پرسپولیس.


وفادار هستیم اما فوتبال شغل ماست


اینکه در پایان فصل تصمیم بگیرم بستگی به شرایط دارد. شرایط سخت است و خب باشگاه طی این مدت اسپانسرهایی که داشته توانسته بخشی از مشکلات را برطرف کند. با این حال باشگاه باید به دنبال این باشد تا دلخوری بازیکنان نداشته باشند و در طول سه سالی که من اینجا هستم تمام بچه ها زحمت کشیدند تا تیم به نتیجه برسد و از سمت دیگر انتظار دارند تا باشگاه نیز به تعهداتش عمل کند. شغل ما فوتبال است و به جز آن هیچ کار دیگری بلد نیستیم و طبیعی است که به دنبال حق خودمان باشیم و مطمئنا ما در این مدت از هیچ تلاشی برای موفقیت تیم کوتاهی نکردیم. تنها خواسته ما هم از باشگاه این است تا در زمان مشخص شده پرداختی‌ها را تامین کند و خوشبختانه آقای گرشاسبی نیز طی مدتی که حضور داشته‌اند تلاش کردند تا مشکلات به حداقل برسد. در خصوص تمدید قرارداد و وفاداری بازیکنان با توجه به شرایط باشگاه و محرومیت همانطور که گفتم بازیکنان همه مسلما بیشتر به خاطر عشق به تیم پیراهن آن را برتن کرده‌اند و البته از سمت دیگر فوتبال حرفه‌ای شده و انتظار دارند تا باشگاه نیز به تعهداتش عمل کند و اینطور نباشد که برای بازیکن مشکل به وجود بیاید و تمرکزش از دست برود. فوتبال حرفه‌ای است و هر تصمیمی می‌توان گرفت؛ اما برای من مسلما در صورت فراهم بودن شرایط گزینه اول و آخر پرسپولیس است.

 


4 هفته مانده به پایان فصل قهرمانیم


خوشحالم از اینکه توانستم دوباره برابر تراکتورسازی گل بزنم و امیدوارم در نهایت این روند را ادامه بدهیم و در پایان فصل با اختلاف امتیاز مناسب قهرمان شویم. 13 هفته دیگر مانده و اینطور نیست که بگوییم همه چیز تمام شده و مسلما هیچ حریفی را دست کم نخواهیم گرفت و به دنبال این هستیم تا بهترین نتایج را بگیریم و باید تا انتها بجنگیم. همانطور که گفتید پیش‌بینی‌هایم خوب است و به نظرم اینبار 4 هفته مانده به پایان فصل قهرمانی‌مان مسجل خواهد شد. حریفان باعث قهرمانی ما نیستند، ما روحیه برتری داریم.


نمی‌توان گفت رقابت در لیگ از بین رفته است. دیگر تیم‌ها هم خوب هستند و این پرسپولیس بوده که با تلاش بیشتر توانسته به نتایج بهتری دست پیدا کند. نگاه کنید به طور مثال بازیکنان ما مدت‌هاست که درگیر رقابت‌های داخلی و آسیایی بودند و ما حتی استراحت نیم فصل هم نداشتیم و این تنها روحیه برد طلبی ماست که باعث می‌شود در هر بازی به دنبال بهترین اتفاق باشیم و خوشبختانه به خوبی از آن سود برده‌ایم. با این حال تیم‌هایی مثل ذوب آهن، تراکتورسازی، سپاهان و استقلال می‌توانند در هفته‌های آتی شرایط را سخت‌تر کنند. ما اما کاری به دیگر تیم‌ها نداریم و این را یاد گرفته‌ایم که با نتایج دیگر تیم‌ها جام را به ما نمی‌دهند و تنها در صورتی که خودمان برابر حریفان به برتری برسیم امتیاز به ما تعلق می‌گیرد و هر بازی و هر هفته با انگیزه برد به میدان می‌رویم و هیچ چیز لذتبخش‌تر از این نیست که نتیجه یک هفته تمرین را با پیروزی به پایان برسانی و هواداران هم خوشحال باشند.


برابر نفت آبادان از زدن پنالتی نترسیدم


من از زدن پنالتی نترسیده بودم و اصلا قرار نبود من پنالتی بزنم. آقای برانکو تعیین کرده بودند چه کسانی بزنند و من از همان اول گفته بودم که پنالتی نمی‌زنم. پنالتی 50-50 است و باور کنید خصوصا برای تیمی مثل پرسپولیس در آن لحظات حساس انگار دروازه‌ کوچکتر می‌شود. بهترین بازیکنان هم ممکن است پنالتی از دست بدهند و علیپور هم همانطور که دیدید در دربی و جدال به آن حساسی پنالتی‌اش را تبدیل به گل کرد؛ اما در این بازی نتوانست. در بازی با نفت آبادان هم من بعد از سیامک نعمتی باید پنالتی می‌زدم و خودم را آماده می‌کردم که دیگر به من نرسید. حذف از جام حذفی بزرگترین حسرت من بود و هست و می‌توانستیم این فصل به دو جام برسیم که بدشانسی آوردیم.


خوش شانس بودم برابر نفت آبادان زیر طاق گل می‌زدمدر بازی با نفت آبادان کلا بدشانس بودیم و در صحنه‌ای که توپ را از روی خط نتوانستم گل کنم اگر دوباره تماشا کنید متوجه می‌شوید که بدنم جلوتر از توپ قرار داشت و مجبور شدم ابتدا توپ را استپ کنم و بعد تلاش کردم ضربه بزنم. اگر خوش شانس بودم توپ جلویم قرار داشت مطمئنا آن را زیر طاق به گل تبدیل می‌کردم؛ اما این شرایط در کنار اینکه مگنو باتیستا هم با تکل بلند مانع از آن شد باعث شد تا نتوانم گل بزنم و حذف از جام حذفی به حسرتم تبدیل شود. در پلی استیشن هم دوست داریم بهترین تیم‌ها مقابل ما باشند


در مورد قرعه کشی جام جهانی هم باید بگویم خوشحالم که مقابل تیم‌های مطرح قرار گرفتیم و اینگونه بهتر می‌توانیم فوتبال خودمان را به جهان بشناسانیم. ما در پلی‌استیشن هم اگر بخواهیم بازی کنیم دوست داریم با تیم‌های بزرگ و قوی بازی کنیم و معمولا رئال مادرید و بارسلونا و اسپانیا انتخاب ماست. تیم‌های بزرگ با بازیکنانی با کیفیت که کارنامه موفق و مشخصی هم دارند. به نظرم در گروه خوبی قرار داریم و می‌تواند محک فوق العاده‌ای برای فوتبال ما باشد و حالا چه باشم و چه هر کس دیگری عملکرد خوب‌ تیم ملی با هدایت آقای کی‌روش می‌تواند پلی برای فوتبال ما باشد تا بازیکنان راهی تیم‌های خوب اروپایی شوند و شان فوتبال‌مان بالاتر برود.


تمام توانم را برای حضور در تیم ملی به کار می‌گیرم


مسلم است که دوست دارم من هم یکی از بازیکنانی باشم که در جام جهانی حاضر می‌شود. اگر دست خودم بود که نفر اول حاضر در روسیه اسم خودم را قرار می‌دادم (باخنده)؛ اما باید در نظر گرفت که در پست من بازیکنان خوبی قرار دارند و همه در تلاش هستند تا در تیم ملی حاضر باشند. خوشبختانه با هدایت آقای کی‌روش ما در هر پست حداقل 4-3 بازیکن خوب داریم و رقابت برای رسیدن به تیم ملی هم سخت‌تر شده. با این حال تمام تلاشم را در مدت باقی مانده خواهم کرد که بتوانم نظر ایشان را جلب کنم. امیدوارم تمام امکانات لازم برای موفقیت تیم ملی نیز در اختیار قرار گیرد تا بتوانیم در جام جهانی آماده ظاهر شویم و بتوانیم محک خوبی با بازی‌های تدارکاتی مناسب بخوریم.


مسئولان باشگاه به دنبال ریکاوری مناسب بازیکنان باشند


قرعه خوبی هم در لیگ قهرمانان آسیا نصیب پرسپولیس شده است. ما تنها تیمی بودیم که استراحت نیم فصل نداشتیم و اکنون هم باید با انجام بازی‌های فشرده در ادامه مهیای لیگ قهرمانان آسیا شویم که اواخر بهمن استارت می‌خورد. بازی‌ها مسلما فشرده‌تر خواهد شد و نیاز به امکانات مناسب داریم تا به نتایج خوب برسیم. مهمترین چیز ریکاوری تیم است و باید با پروازهای مناسب و ایجاد شرایط لازم فرصت لازم را برای ریکاوری تیم در نظر گرفته شود و مسلما ما انگیزه داریم تا نسبت به فصل گذشته عملکرد بهتری داشته باشیم و بتوانیم موفقیت بیشتری کسب کنیم.


تمدید قرارداد اتفاق مثبتی است


جای خوشحالی دارد که باشگاه به فکر تمدید قرارداد با برانکو است. مطمئنا با برانکو می‌توان به نتایج بهتری نیز دست پیدا کرد و باید حمایت لازم از او شود. باشگاه باید در ادامه با بازیکنان نیز صحبت کند و شرایط تمدید قرارداد بازیکنانی که در پایان فصل به پایان همکاری خود از حیث قرارداد با این باشگاه می‌رسند را در نظر بگیرد. همانطور که گفتم فوتبال حرفه‌ای است و بازیکنان تیم مطمئنا از حیث هواداری و تلاش برای موفقیت تیم تمام توان خود را به کار می‌گیرند و باید شرایط آنها را هم در نظر گرفت تا مشکلی نداشته باشند.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما استقلال برابر پرسپولیس در «دربی نوروز» به چه نتیجه ای می رسد؟

گالری عکس

جدول