کمیته رفاهی

افتخاری: زیر بار حرف زور عربستانی ها نمی رویم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 170 ] - یکشنبه, 19 آذر 1396
افتخاری: زیر بار حرف زور عربستانی ها نمی رویم

افتخاری: زیر بار حرف زور عربستانی‌ها نمی‌رویم     مدیرعامل باشگاه استقلال می‌گوید این تیم از به میدان رفتن در زمین سوم بسیار ضرر کرده...

افتخاری: زیر بار حرف زور عربستانی‌ها نمی‌رویم

 

 

مدیرعامل باشگاه استقلال می‌گوید این تیم از به میدان رفتن در زمین سوم بسیار ضرر کرده است.

رضا افتخاری عصر شنبه پس از اتمام جلسه مدیران تیم‌های آسیایی در فدراسیون فوتبال درباره به میدان رفتن در زمین بی‌طرف مقابل رقیبان عربستانی اظهار کرد: سال گذشته از بازی در زمین سوم بسیار ضرر کردیم. هم تیم و هم هواداران ناراضی هستند و به باشگاه هم از لحاظ مالی فشار زیادی می‌آید. ما دوست داریم که بازی‌ها در تهران برگزار شود تا هواداران بازی را ببینند. یکی از دلایلی که تیم نتایج خوبی نگرفت این بود که از سفرهای فراوان و بیهوده خسته شد ولی تیم‌های عربستانی راحت رفتند و آمدند و در کشور همسایه‌شان عمان به میدان رفتند.

او افزود: عربستانی‌ها به آب و هوای عمان هم عادت داشتند و امکانات خوبی در اختیار آن‌ها قرار گرفته بود. ما اجازه نمی‌دهیم تا حق و حقوق‌مان پایمال شود. الان هم گفتیم فدراسیون تمام تلاشش را بکند و از AFC بخواهد تا آن‌ها قوانین را رعایت کنند. ما چیز زیادی نمی‌خواهیم. فقط درخواست داریم قوانین رعایت شود و لیگ قهرمانان آسیا به صورت رفت و برگشت برگزار شود. اگر AFC نتواند این موضوع را جمع کند، ممکن است مشکلات جدیدی پیش بیاید و بین کشورها اختلاف ایجاد شود. نباید سیاست را وارد ورزش کرد. هر موضوع جای خودش را دارد. ما با آمریکا مشکل داریم اما تیم کشتی آن‌ها دیروز در ایران حضور داشت و هیچ مشکلی هم برای آن‌ها پیش نیامد. آن‌ها اصلا نگفتند ایران امن نیست.

مدیرعامل باشگاه استقلال با تاکید بر این که موضع عربستانی‌ها بیش‌تر بر سر بهانه‌جویی است تصریح کرد: فدراسیون مصمم است تا حق و حقوق ما را بگیرد. اگر AFC زیر بار نرود، آن زمان می‌نشینیم و تصمیم جدیدی می‌گیریم.

افتخاری در پاسخ به این سوال که آیا با نفوذ زیاد عربستانی‌ها امیدی به نتیجه‌بخش بودن مذاکرات فدراسیون فوتبال با AFC دارد؟ اظهار کرد: من اصلا این موضوع را قبول ندارم. در دور قبل برای اولین بار بود که با این شرایط بازی می‌کردیم الان هشیار شدیم و فهمیدیم حق و حقوق‌مان پایمال شده و نباید زیر حرف زور برویم. ما کار خودمان را می‌کنیم. من نظرم این است که بر خلاف صحبت‌های عربستانی‌ها، نفوذ ما در دنیا بیش‌تر است. مردم کشورهای دیگر مردم ایران را بیش‌تر دوست دارند. اگر این طور نبود، در هیات رییسه AFC اعضای آن به نفع ایران رای نمی‌دادند. آن‌ها قبول کردند که کشورمان، کشور امنی است و مسائلی که عربستانی‌ها می‌گویند جنبه سیاسی دارد.

افتخاری درباره میزان امیدواری‌اش نسبت به نتیجه رسیدن مذاکرات با AFC گفت: امیدواری ما کم نیست ولی باید روی این موضوع کار شود. نمی‌شود که دست روی دست بگذاریم تا آن‌ها تصمیم بگیرند و سپس ما شکایت کنیم. حتی در این جلسه مطرح شد که به  CAS شکایت کنیم و این موضوع را پیگیر شویم. اگر آن‌ها هزینه‌های سال گذشته ما را پرداخت می‌کردند، امسال چنین صحبت‌هایی نمی‌کردند. اگر آن‌ها تحت فشار قرار گیرند، از این موضع خود کوتاه می‌آیند.

او درباره فهرست خروجی استقلال بیان کرد: امشب قرار است شفر این فهرست را به من بدهد. اسامی که تا به حال منتشر شده قطعی نیست.

مدیرعامل استقلال درخصوص جدایی مهاجمان این تیم هم‌چون بیت سعید و شهباززاده اظهار کرد: جدایی بیت سعید قطعی نیست. یک سری مسائل شفاهی مطرح شده اما من نپذیرفتم. منتظرم شفر نفراتش را به ما اعلام کند و سپس ما تصمیم‌گیری کنیم.

افتخاری درباره تغییرات کادر فنی استقلال و پیوستن یک مربی جدید بیان کرد: تمام تلاش ما این است که از ایران بازیکن بگیریم. اگر پیدا نکردیم به دلیل این که باید راهی لیگ قهرمانان آسیا شویم نمی‌توانیم با بازیکن ضعیف به این مسابقه‌ها برویم. چند بازیکن خارجی مورد نظر ما است منتها جاماییکایی نیست.

او در پاسخ به این سوال که آیا شفر قصد داشته تا برای جذب بازیکن به دوبی برود؟ اظهار کرد: این طور که نمی‌شود شفر خودش با بازیکن مذاکره کند او باید بازیکن را به ما معرفی کند و سپس باشگاه با او توافق کند. ما بلدیم چه کار کنیم.

مدیرعامل استقلال درباره مطالبات کادر فنی پیشین این تیم گفت: حقوق آن‌ها زمانی که در تیم حضور داشتند پرداخت شده است ولی چون استعفا کرده‌اند تا آن مرحله‌ای که پرداخت شده محاسبه می‌شود. شاید افرادی باشند که قراردادشان پایین باشد که باشگاه بعدا فکری به حال آن‌ها می‌کند.

افتخاری در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا پول داریوش شجاعیان به حساب گسترش فولاد واریز شده است؟ تصریح کرد: هنوز این پول به حساب باشگاه تزریق نشده است. به محض این که تزریق شود ما آن را به حساب گسترش فولاد واریز می‌کنیم. احتمالا ظرف یک هفته آینده مشکلات‌مان حل می‌شود.

او در پاسخ به این سوال که آیا باشگاه استقلال معاونت حقوقی دارد؟ گفت: بله آقای لطفی معاون حقوقی ما است. او سه ماه است که فعالیت خود را آغاز کرده است.

مدیرعامل استقلال درباره اردوی دوبی این تیم بیان کرد: بازیکنان باید مجوز ورود و خروج بگیرند. برخی از آن‌ها دانشجو هستند، برخی هم سرباز هستند. البته افرادی هستند که بدهی مالیاتی دارند. این اتفاقات درست به سه روز تعطیلات آخر هفته خورد و دریافت این مجوزها در زمانی که شفر قصد برپایی اردو در دوبی را داشت، فراهم نمی‌شد تا بدین ترتیب اردو لغو شود این مسئله را من به شفر گفتم و او هم پذیرفت و در تهران ما اردو خواهیم زد.

افتخاری درباره پیوستن رحمتی به سپاهان گفت: او جزو فهرست خروجی ما نیست. همه چیز امشب مشخص می‌شود. فهرست خروجی را فردا اعلام می‌کنند بگذارید امشب راحت بخوابم.

او در پایان از برگزاری تمرین‌های این تیم در ورزشگاه صنایع دفاع خبر داد.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما استقلال برابر پرسپولیس در «دربی نوروز» به چه نتیجه ای می رسد؟

گالری عکس

جدول