کمیته رفاهی

اعمال نفوذ سعودی ها درانتخاب داور فینال آسیا لو رفت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 196 ] - یکشنبه, 28 آبان 1396
اعمال نفوذ سعودی ها درانتخاب داور فینال آسیا لو رفت

اعمال نفوذ سعودی ها درانتخاب داور فینال آسیا لو رفت     وقتی یک عربستانی همه کاره داوری فوتبال اردن می‌شود نتیجه آن می‌شود که در فینال رفت...

اعمال نفوذ سعودی ها درانتخاب داور فینال آسیا لو رفت

 

 

وقتی یک عربستانی همه کاره داوری فوتبال اردن می‌شود نتیجه آن می‌شود که در فینال رفت آسیا یک اردنی برای تیم الهلال عربستان قضاوت می‌کند. کمیته داوران آسیا به راحتی بین کشورهای عربی و شرق آسیا تقسیم شده
 
ادهم مخاطمه داور اردنی برای بازی الهلال عربستان و اوراواردز ژاپن در فینال رفت لیگ قهرمانان آسیا انتخاب شد، و در همین فصل جاری بازی الاهلی عربستان مقابل پرسپولیس را هم سوت زده بود.
 
این داور اردنی ممکن است داور خوب و شایسته‌ای باشد و برای تیمهای ایرانی هم قضاوت بازیهای مهمی را انجام داده است. وی، بازی ایران و چین در مقدماتی جام جهانی را در چین سوت زده است اما این انتخاب رمزآلود است.
 
 یکی از نکات مهم این است که علی الطریفی مدرس و ناظر بانفوذ عربستانی در فوتبال قاره آسیا است. جالب است بدانید این فرد ۳-۴ماه است که رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال اردن شده است. در واقع یک عربستانی رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال اردن است آن هم در حالی که عونی حصونه کمک داوری که در جام جهانی حضور داشت و عمر عبولوم دو داور قدیمی اردنی هستند که می‌توانند در این کشور ریاست دپارتمان داوری را برعهده بگیرند اما می‌بینیم که یک عربستانی همه کاره داوری فوتبال اردن است.
 
او با رانت به جام جهانی رفت. در سال ۱۹۹۹داور شد و درسال ۲۰۱۰ به عنوان داور به جام جهانی رفت در حالی که برخی از داوران ۱۰ سال در فهرست بین‌المللی بودند و رنگ جام جهانی را ندیده بودند. علی الطریفی به شدت با مدرسان و داوران ایرانی مشکل دارد. او زمینه‌ساز عدم حضور مدرسان ایرانی در برخی از مقاطع در AFC بود. وقتی یک عربستانی همه کاره داوری فوتبال اردن می‌شود نتیجه آن می‌شود که در فینال رفت آسیا یک اردنی برای تیم الهلال عربستان قضاوت می‌کند.
 کمیته داوران آسیا به راحتی بین کشورهای عربی و شرق آسیا تقسیم شده است. شمس‌المعادین داور سنگاپوری رئیس کمیته داوران AFC است و یک داور از شرق آسیا هم رئیس دپارتمان است و اینگونه سر کشورهایی مثل ایران و آسیای میانه در داوری آسیا بی‌کلاه می‌ماند.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما استقلال برابر پرسپولیس در «دربی نوروز» به چه نتیجه ای می رسد؟

گالری عکس

جدول