کمیته رفاهی

ردپای ۳ استقلالی در محرومیت احتمالی آبی پوشان

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 225 ] - یکشنبه, 28 آبان 1396
ردپای ۳ استقلالی در محرومیت احتمالی آبی پوشان

ردپای ۳ استقلالی در محرومیت احتمالی آبی پوشان       پس از مهلتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاه‌های ایرانی داد، فقط موجی از وعده‌...

ردپای ۳ استقلالی در محرومیت احتمالی آبی پوشان

 

 

 

پس از مهلتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاه‌های ایرانی داد، فقط موجی از وعده‌ها برای حل بحران و پرداخت بدهی‌ها ارائه شد و در عمل اتفاق خاصی رخ نداد. همین امر نیز موجب شده تا بار دیگر خطر محرومیت باشگاه‌های ایرانی را تهدید کند و در میان آن‌ها نیز استقلال به واسطه پرونده‌های جدیدی که در فیفا برای این تیم تشکیل شده، مورد مواخذه قرار گرفته است.

 

مسئله محرومیت استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا و خطر کسر امتیاز از این 2 تیم به دلیل بدهی هایی که از گذشته دارند پایان یافتنی نیست و هر بار پرونده ای جدید از بدهی سرخابی ها رونمایی می شود. این بار نیز 3 استقلالی سابق که اتفاقا جزو متعصب های آبی نیز به شمار می رفتند برای استقلال پرونده سازی کرده اند.

پس از مهلتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا هم به باشگاه های ایرانی داد، فقط موجی از وعده ها برای حل بحران و پرداخت بدهی ها ارائه شد و در عمل اتفاق خاصی رخ نداد. همین امر نیز موجب شده تا بار دیگر خطر محرومیت باشگاه های ایرانی را تهدید کند و در میان آنها نیز استقلال به واسطه پرونده های جدیدی که در فیفا برای این تیم تشکیل شده، مورد مواخذه قرار گرفته است.

در جدیدترین شکایت هایی که از باشگاه استقلال به دلیل بدهی های این تیم از سال های گذشته به فیفا مطرح شده، شکایت امیر حسین صادقی مدافع متعصب و سابق این باشگاه است. چراکه با شکایت امیرحسین صادقی به فیفا خطراتی جدی باشگاه استقلال را تهدید می‌کند نامه‌ای هم در دست مرفاوی است که اگر به فیفا ارجاع داده شود شاید کل فوتبال ایران را تحت تاثیر قرار دهد. نامه‌ای که نبی آن را امضا کرده و در آن موضوع کسر امتیاز از استقلال ذکر شده است. نکونام هم این اواخر به صف شاکیان باشگاه استقلال ملحق شده است.

طلب یک میلیاردی مدافع سابق از استقلال

"من نمی دانم چطور همه از شکایت من باخبر شدند. این شکایت تنها به دست باشگاه استقلال رسیده بود و آنها این شکایت را روی سایت گذاشتند تا همه باخبر باشند. من نمی دانم خبرنگار از کجا به طور آنلاین از شکایت من باخبر شده است. آقایان به جای اینکه به شکایت من رسیدگی کنند آن را منتشر می کنند. وگرنه من کسی نیستم که بخواهم شکایت خود از استقلال را در بوق کنم و همه را از آن مطلع کنم. من به این دلیل شکایت کردم که در رابطه با من هیچ تعیین وضعیتی نشد. من یک میلیاد و پنجاه میلیون از باشگاه استقلال طلب دارم و فردا به طور کامل در رابطه با همه چیز این شکایت و آقایان صحبت می کنم." این اظهاراتی است که امیر حسین صادقی در خصوص شکایتش از باشگاه استقلال مطرح کرده و قصد دارد از این روش پول خود را از استقلالی ها پس بگیرد. البته باشگاه استقلال مدعی شده درباره پرونده صادقی اقدام‌هایی انجام داده و مسوولیت تعیین وضعیت دراین باره را به عهده فدراسیون فوتبال گذاشته است که در این میان اهمال فدراسیون فوتبال در رسیدگی سریع و بی وقفه به این ماجرا خود جای تعجب و شگفتی دارد.

جدیت مرفاوی برای بازپس گیری بدهی

ماجرای شکایت صمد مرفاوی سرمربی سابق باشگاه استقلال از این تیم نیز در حد خود با جدیت پیگیری شده و اتفاقا مسئله این شکایت از 2 جنبه اهمیت فراوانی دارد. اول اینکه مرفاوی در شکایت از استقلالی ها جدی است و از طرف دیگر نیز مرفاوی نامه‌ای دارد با امضای دبیر کل سابق فدراسیون فوتبال که در آن کسر از امتیاز ذکر شده است. از این رو بدون شک اگر مرفاوی آن نامه را به دادگاه عالی ورزش ارسال کند اولا فیفا فدراسیون فوتبال را مورد بازخواست قرار خواهد داد که چرا با وجود گذشت سال‌ها حکمی که یکی از عالی ترین مقاماتش داده، عملی نکرده است و در مرحله بعد باشگاه استقلال را هم به دلیل پرداخت نکردن حقوق سرمربی خود که متعلق به سال‌ها پیش است، با محرومیت‌هایی مواجه خواهد ساخت.

صمد مرفاوی که حکم کسر امتیاز از استقلال را دارد در این باره می گوید: من الان 6 سال است از استقلال طلب و 2 حکم علیه این تیم دارم. باید مسوولان این حکم را اجرا می کردند ولی آنها کاری نکردند و من سکوت کردم. من مالیات این پول را پرداخت کرده ام و  چرا باید تخفیف بدهم.  از مدیران استقلال یک سوال دارم؛  یک میلیارد هزینه می کنید و بازیکن می خرید و تازه به آنها بازی هم نمی دهید ولی 6 سال باید پول من را پرداخت نکنید؟  این همه سال صبر کرده ام و بازهم صبر می کنم و حقم را از استقلال می گیرم.

در این باره البته گفتنی است که ظاهرا مرفاوی 15 میلیون از باشگاه استقلال طلب دارد که این رقم در مقایسه با طلب بازیکنانی همچون امیرحسین صادقی بسیار ناچیز است.

نکونام هم هیچ تخفیفی نمی‌دهد


جواد نکونام هم از باشگاه استقلال طلب دارد که کمیته تعیین وضعیت شکایت بازیکن سابق باشگاه استقلال را جدی گرفته و در پی راهی است تا نکونام را هم راضی کند. بازیکن سابق استقلال که اکنون روی نیمکت تیم خونه به خونه می‌نشیند و دوران تازه از تجربیات کاری‌اش را پشت سر می‌گذارد، همچون مرفاوی حاضر به کاهش درخواست مالی خود نیست و عینا همان مبالغی که با او توافق شده را می‌خواهد. نکونام هم مانند امیرحسین صادقی چک‌هایی در دست دارد که مربوط به دوران مدیریت پیشین است.

در این باره گفتنی است شکایت‌هایی که اخیرا علیه باشگاه استقلال و دیگر باشگاه‌ها شده غالبا با بی‌توجهی فدراسیون فوتبال و حتی باشگاه‌ها روبه‌رو بوده که این رفتار نادرست و غیرحرفه‌ای برای فوتبال ایران بسیار مخاطره‌آمیز است. فیفا نیز در این مواقع محرومیت‌های سنگینی  نظیر محرومیت از نقل و انتقالات، لغو پروانه حرفه‌ای و از جمله اقدام‌های بازدارنده انجام می دهد.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما استقلال برابر پرسپولیس در «دربی نوروز» به چه نتیجه ای می رسد؟

گالری عکس

جدول