کمیته رفاهی

قطبی در لیگ دسته یک چین ماندگار شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 194 ] - شنبه, 13 آبان 1396
قطبی در لیگ دسته یک چین ماندگار شد

قطبی در لیگ دسته یک چین ماندگار شد     مربی ۵۳ ساله ایرانی بعد از تجربه هایی که در لیگ ژاپن و تایلند در شرق آسیا داشت و قبلا هم در کادرفنی تیم ملی ک...

قطبی در لیگ دسته یک چین ماندگار شد

 

 

مربی ۵۳ ساله ایرانی بعد از تجربه هایی که در لیگ ژاپن و تایلند در شرق آسیا داشت و قبلا هم در کادرفنی تیم ملی کره جنوبی بود، این روزها تصمیم گرفته در چین به کار خود ادامه دهد.

سرمربی سابق تیم ملی ایران و پرسپولیس، قرارداد خود را با باشگاه دسته یکی شیجیاژوانگ چین تمدید کرد تا همچنان در سطح پایین این کشور شرق آسیا کار کند و بدون تیم نباشد.
 
افشین قطبی که از سال گذشته تصمیم گرفت به تیم دسته اولی چینی برود و کارش را در حوزه مربیگری در سطح پایین تر دنبال کند، حالا به نظر می رسد مشتری بهتری نداشته و قراردادش را یک سال دیگر با باشگاه شیجیاژوانگ تمدید کرد.
 
سران این باشگاه دسته اولی چین از عملکرد سرمربی سابق تیم ملی ایران رضایت داشتند و به او پیشنهاد تمدید قرارداد را ارائه کردند. این پیشنهاد در نهایت مورد موافقت افشین قطبی قرار گرفته تا او یک سال دیگر در این کشور پهناور شرق آسیایی ماندگار شود. مربی ۵۳ ساله ایرانی بعد از تجربه هایی که در لیگ ژاپن و تایلند در شرق آسیا داشت و قبلا هم در کادرفنی تیم ملی کره جنوبی بود، این روزها تصمیم گرفته در چین به کار خود ادامه دهد.
 
 
شیجیاژوانگ در پایان فصل لیگ دسته اول چین با قرار گرفتن در رده سوم نتوانست به سوپرلیگ فوتبال این کشور صعود کند. با این حال این باشگاه از عملکرد افشین قطبی به خاطر جوانگرایی در این تیم و معرفی بازیکنان جوان به فوتبال چین ابراز رضایت کرده است. مالک باشگاه شیجیاژوانگ که خبر تمدید قرارداد افشین قطبی را اعلام کرده، از افتخار این باشگاه برای ادامه همکاری با این مربی ایرانی گفته است.
 
نکته ای که در تصاویر تمدید قرارداد افشین قطبی با این باشگاه چینی به چشم می خورد، تغییر چهره او نسبت به زمانی که در فوتبال ایران حضور داشته، است. قطبی که تخصص خاصی در فوتبال شرق آسیا دارد و از کره جنوبی هم نام خودش را مطرح کرد، بعد از قهرمانی با پرسپولیس در لیگ ایران و حضور ناموفق در تیم ملی، در سال های اخیر در شیمیزو اسپالس ژاپن، تیم کوراسائو و بوریرام یونایتد تایلند مربیگری کرده است و حالا در سال دوم حضورش در لیگ دسته اول چین به دنبال صعود به سطح اول فوتبال این کشور روی نیمکت شیجیاژوانگ است.
 
فوتبال چین از چند سال قبل با سرمایه گذاری جدی به یکی از بزرگترین بازارهای فوتبال جهان تبدیل شده و هم اکنون بازیکنان بزرگی همچون اسکار،‌ هالک، دمبابا و رامیرس از جمله بازیکنان مطرحی هستند که در سوپرلیگ این کشور بازی می کنند. پیشنهادات زیادی هم به بازیکنان بزرگ جهان با مبالغ نجومی مطرح شده که سروصدای زیادی را در سال های اخیر به پا کرده است.
 
قطبی که در فوتبال چین به هندسام(خوشتیپ) معروف است، می تواند با صعود به سوپرلیگ چین فرصت رویارویی با مربیان و بازیکنان بزرگ را در سال های آینده داشته باشد.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما استقلال برابر پرسپولیس در «دربی نوروز» به چه نتیجه ای می رسد؟

گالری عکس

جدول