:: اخبار
:: اخبار تیم ملی

ژاپن صعود کرد، کره جنوبی جا ماند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 174 ] - شنبه, 11 شهریور 1396
ژاپن صعود کرد، کره جنوبی جا ماند

ژاپن صعود کرد، کره جنوبی جا ماند     دیدارهای مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا امروز برگزار شد و تیم های ژاپن و سوریه بهترین نتایج را کسب کردند. امرو...

ژاپن صعود کرد، کره جنوبی جا ماند

 

 

دیدارهای مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا امروز برگزار شد و تیم های ژاپن و سوریه بهترین نتایج را کسب کردند.

امروز علاوه بر دیدار کره جنوبی-ایران، چهار دیدار دیگر در منطقه آسیا برگزار شد و در مهمترین دیدارها، ژاپن و سوریه مقابل حریفان شان به پیروزی رسیدند.

تیم ملی فوتبال ژاپن با برد دو بر صفر مقابل استرالیا بعد از ایران به عنوان دومین تیم آسیایی به جام جهانی 2018 روسیه راه یافت.


ژاپنی ها که در نهمین دیدار خود در مرحله مقدماتی جام جهانی امروز میزبان استرالیا بودند؛ موفق شدند با دو گل تاکوما آسانو و ایدگوچی حریف خود را بدرقه کنند تا با کسب 20 امتیاز صعودشان به عنوان تیم اول از گروه B را قطعی کنند.

در این دیدار ستاره های ژاپن، کیسوکه هوندا و شینجی کاگاوا در ترکیب اصلی این تیم قرار نداشتند؛ با این وجود آنها نمایش بهتری نسبت به کانگوروها ارائه دادند و در نهایت هم به یک پیروزی ارزشمند دست پیدا کردند.

 

 

 


حالا ژاپنی ها در آخرین دیدار خود مهمان عربستانی خواهند بود که با 16 امتیاز، برای صعود به جام جهانی نیاز مبرم به برد و کسب 3 امتیاز دارد. استرالیا نیز به عنوان دیگر تیم 16 امتیازی گروه B در بازی آخر خود میزبان تایلندی خواهد بود که تنها با کسب 2 امتیاز در قعر جدول قرار دارد.

 

روی کاغذ احتمال صعود استرالیایی ها به عنوان تیم دوم بسیار بالاست و آنها می توانند با کسب یک پیروزی آسان در بازی خانگی خود مقابل تایلند مسافر جام جهانی 2018 روسیه شوند.

 

در همین گروه عراق موفق شد با نتیجه 2-1 تایلند را شکست بدهد و 8 امتیازی بشود اما با توجه به فاصله 5 امتیازی با امارات، هیچ شانسی برای صعود نخواهد داشت.

 

 

اما در گروه A، سوریه دست به کار بزرگی زد و با درخشش عمر خریبین، موفق شد 3-1 قطر را از پیش رو بردارد.

 

خریبین در دقایق 7 و 54 برای سوریه گلزنی کرد و گل سوم را هم المواس در دقیقه 90+5 به ثمر رساند. تک گل قطر هم توسط علی اسدالله به ثمر رسید.

 

به این ترتیب سوریه 12 امتیازی شد و اکنون دیدار این تیم مقابل ایران برای شاگردان ایمن الحکیم اهمیت زیادی دارد.

 

ازبکستان هم که می توانست از توقف کره جنوبی مقابل ایران استفاده کند، با یک گل مغلوب چین شد تا اکنون در دیدار آخر مقابل کره نیاز به پیروزی داشته باشد.

 

دیدارهای سرنوشت ساز روز آخر:

 

گروه A: 

 

ایران-سوریه

 

ازبکستان-کره جنوبی

 

گروه B:

 

استرالیا-تایلند

 

عراق-امارات

 

عربستان - ژاپن

مرتبط با موضوع

تبلیغات
test

نظرسنجی

آیا ایران می تواند شگفتی ساز جام جهانی 2018 روسیه شود؟

گالری عکس

جدول