:: یادداشت ها

پنجمین تلاش منصوریان

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 83 ] - چهارشنبه, 1 شهریور 1396
پنجمین تلاش منصوریان

پنجمین تلاش منصوریان؛ زندگی روی گسل     اولتیماتوم به منصوریان و پیروزی استقلال بعد از این تذکرها؛ مسیری است که در این یک سال تکرار می‌شود. &nb...

پنجمین تلاش منصوریان؛ زندگی روی گسل

 

 

اولتیماتوم به منصوریان و پیروزی استقلال بعد از این تذکرها؛ مسیری است که در این یک سال تکرار می‌شود.

 علیرضا منصوریان یک بار دیگر با اولتیماتوم هیئت مدیره باشگاه مواجه شد. استقلالی‌ها که امیدوار بودند با خریدهای این فصل، ناکامی سال قبل را به فراموشی بسپارند ولی همچنان با زدن فقط یک گل، حال و روز خوشی ندارند. منصوریان در مدت حضورش روی نیمکت استقلال بارها با تذکر جدی هیئت مدیره و هواداران مواجه شده است. ولی او نشان داده که راه خروج از بن‌بست‌ها را بلد است. همه بحران‌هایی که منصوریان روی نیمکت استقلال داشته و به سلامت فرار کرد را مرور می‌کنیم.
 
بحران در شش هفته
 
شش هفته از شروع لیگ گذشته بود ولی استقلال هنوز هیچ بردی نداشت. با وجود قعرنشینی اما دربی انقدر نزدیک بود که منصوریان تا هفته ششم جایگاهش در استقلال تغییر نکند. با تساوی در دربی، منصوریان باید ذوب‌آهن را می‌برد تا انقدر زود آرزوهایش روی نیمکت استقلال به پایان نرسد. منصوریان به لطف برد مقابل تیم گل‌محمدی، نیمکت استقلال را از دست نداد.
 
جوان‌گرایی
 
تعطیلات نیم‌فصل فرصت خوبی بود که مدیران باشگاه به جانشین منصوریان فکر کنند. ولی سرمربی استقلال با پوست‌اندازی در تیم  و گل دقیقه آخر بهنام برزای یک بار دیگر جایگاهش در استقلال را پس گرفت.
 
آسیا و دربی با هم
 
آینده عمر مربیگری منصوریان در استقلال در فاصله پنج روز مشخص می‌شد. استقلال نوزدهم بهمن دیدار پلی‌آف آسیا را داشت و بیست‌وچهارم همان ماه هم باید دربی برگشت را برگزار می‌کرد. هواداران امیدوار بودند در این پنج روز، تکلیف تیم‌شان مشخص شود. در صورت شکست در هر دو دیدار که قطعا مدیران باشگاه هم مجبور به تغییرات در کادرفنی می‌شدند. ولی نتیجه‌ای سرنوشت استقلال با یک برد و یک باخت در این مسابقه باز هم درگیر اما و اگر می‌شد. ولی منصوریان همه پیش‌بینی‌ها را دور زد. استقلال ابتدا السد و ژاوی را از آسیا کنار زد و سپس یک برد شیرین در دربی کسب کرد. اتفاقی که حکم به بقای منصوریان داد.
 
پایان وعده‌ها
 
منصوریان هر چه وعده داده بود حالا زمان برداشت بود. ولی در فاصله سه هفته مانده به پایان لیگ، استقلال از تراکتورسازی شکست خورد تا جایگاه دوم را به این تیم پس بدهد. این اتفاق یعنی پایان وعده‌های آسیایی شدن استقلال. ولی دو برد در دو هفته پایانی، استقلال را به آسیا رساند تا منصوریان به یکی از وعده‌هایش عمل کند.
 
دوباره بحران...
 
استقلال به فجیع‌ترین شکل ممکن از آسیا حذف شد. باخت شش گله استقلال در آسیا آنقدر دردناک بود که منصوریان برای جبران نتایج سال قبل فرصت زیادی نداشته باشد. حالا تماشاگران و مدیران استقلال نمی‌خواهند بیشتر از پنج هفته به منصوریان فرصت بدهند. شنیده شده که در جلسه روز قبل هیئت مدیره، به منصوریان اولتیماتوم جدی داده شد که برای ابقا روی نیمکت استقلال، فقط همین دو مسابقه را فرصت دارد. منصوریان اگر فردا مقابل پدیده پیروز نشود، شاید نیمکت استقلال را از دست بدهد. ولی سرمربی آبی‌ها حداقل در فصل گذشته که نشان داد راه خروج از تنگنا را از بر است.

مرتبط با موضوع

تبلیغات
test

نظرسنجی

آیا ایران می تواند شگفتی ساز جام جهانی 2018 روسیه شود؟

گالری عکس

جدول