:: اخبار
:: اخبار باشگاه ها

درخشان: می دانم علی کریمی از چه ناراحت است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 111 ] - دوشنبه, 9 مرداد 1396
درخشان: می دانم علی کریمی از چه ناراحت است

درخشان: می‌دانم علی کریمی از چه ناراحت است     حمید درخشان از بزرگان تاریخ فوتبال ماست که گرچه در دوران مربیگری شانس‌های زیادی را از دست د...

درخشان: می‌دانم علی کریمی از چه ناراحت است

 

 

حمید درخشان از بزرگان تاریخ فوتبال ماست که گرچه در دوران مربیگری شانس‌های زیادی را از دست داد اما این بار با تمام وجود به دنبال رفع پیشداوری‌های منفی است.

حمید درخشان که دوست نداشت درباره اتهامی که علی کریمی به او زده صحبت کند گفت علت ناراحتی ایشان را می دانم، من در مصاحبه با یکی از نشریات گفتم خوشحال می‌شوم علی کریمی در کادر فنی تیم نفت با ما باشد و در این نشریه نوشته شد علی کریمی باید دستیار من باشد، احتمالاً دلیل ناراحتی هم همین باید باشد.می‌خواهند سهمیه ایران را کم کنند
درخشان که ناراحتی خودش را نمی‌توانست کتمان کند ادامه داد؛ من امروز باید همه  فکرم برای تیمی باشد که دیر بسته شده و مشکلات بسیار دارم اما این حرف‌های  غیر منصفانه فرصت تمرکز را از من و تیمم می‌گیرد. ناراحت هستند که من به نفت آمدم، چرا برای این که نفت از لیگ کنار گذاشته شود؟ می دانید اگر نفت تهران از لیگ کنار گذاشته شود چه می‌شود؟ ای اف سی در صورت  حذف یک تیم از لیگ ایران باعث می‌شود که کنفدراسیون فوتبال آسیا از سهمیه کشور ما کم کند. حالا چه مرتبط با من و چه غیر مرتبط با من، اگر نفت تهران از لیگ کنار گذاشته شود در کنفدراسیون فوتبال آسیا  به نفع ماست یا به ضرر ما؟ مدام می گویند نفت نباید باشد، کمی به عاقبت کار نگاه کنید.

 می‌توانستم شاهین  را به آسیا ببرم
حمید درخشان درباره حضور در تیم نفت می‌گوید: شما فکر کرده‌اید من از بی تیمی به نفت آمدم؟ همین امسال یک تیم لیگ برتری و 2 تیم از دسته اول پای حضور من نشستند اما من شرایط این 3 تیم را دوست نداشتم، من نفت را به این خاطر انتخاب کردم چون عاشق چالش‌هایی از این دست هستم.قبلاً هم دیده‌اید هدایت تیمی مثل شاهین بوشهر را در میانه کار گرفتم در حالی که شرایط خوبی در این تیم وجود نداشت اما تا فینال حذفی رفتیم و در فینال هم با استقلال مساوی کردیم و تیم ما تنها در ضربات پنالتی باخت یعنی من تا رساندن شاهین بوشهر به آسیا یک قدم فاصله داشتم، من تیم ملی نوجوانان را برای اولین بار در تاریخ به فینال آسیا رساندم، پرسپولیس سال‌های 73 و 76 بهترین خط حمله تاریخ فوتبال ایران را داشت، در همین آخرین حضورم در پرسپولیس هم تیم را من با تفکرات خودم نبسته بودم و حضورم در این تیم وقتی باید مورد بررسی قرار می‌گرفت که من تیم را خودم می‌بستم.

 


ستاره‌ها را آوردم
درخشان از سبک و کیفیت فوتبال پرسپولیس در دوران خودش می‌گوید که به من اتهام بازیکن و ارتباط مالی می‌زنند اما نمی‌گویند من خوشبختانه نیاز به پول ندارم، بعد هم در دوران دهه 70 من بازیکنانی را به پرسپولیس آوردم که در فوتبال ایران نخبه شدند. از پیروانی، دایی و گل محمدی که قبل از حضور در پرسپولیس هم ملی پوش بودند بگذریم، من در 3 سال بازیکنانی مثل نیما نکیسا، مهرداد میناوند، ادموند بزیک، مهدوی کیا، رضا ترابیان، علیرضا امامی فر، علی کریمی، بهروز رهبری فرد، را به پرسپولیس آوردم، در نیم فصل 2 سال قبل هم علی پور را از راه آهن گرفتم که الان کیفیت فنی خوبش را می‌بینید، اگر من بازیکنی را می‌گیرم، سابقه نشان داده که قدرت و دانش شناخت توانایی‌هایش را داشته و دارم.

 


باشگاه باید با بازیکن قرارداد ببندد
سرمربی سابق پرسپولیس و کاپیتان سابق پرسپولیس از دیگر اتهامی که درباره قیمت بازیکن مطرح است و می‌گوید من درباره قرارداد بازیکن حرف نمی‌زنم چون در 23 سالی که مربیگری کرده‌ام همیشه جایگاه خود را شناخته و از آن اطلاع داشتم،می‌دانستم  و امروز هم می دانم که بازیکن باید با باشگاه قرارداد ببندد نه با من سرمربی تیم، اگر بازیکنی یک میلیون ارزش داشته و باشگاه به او 100 میلیون داده و یا قیمتش را 100 میلیون تشخیص داده تنها به مدیریت باشگاه نفت بر می‌گردد.

 


قرار بود در تیم ملی با برانکو باشم
درخشان در پایان می‌گوید من 2 سال قبل در پرسپولیس بودم، این تیم را برابر استقلال برنده کردم و بعد از برد در آسیا برابر تیم عربستانی تحویل آقای برانکو دادم و 2 سال از آقای برانکو حمایت کردم، امروز راضی هستم که پرسپولیس اگر امروز این‌همه قدرت دارد با حمایت دوستان و همراهان این تیم بوده است. فکر نمی‌کنم کسی مثل من از پرسپولیس رفته باشد ویکی از متعصب‌ترین هواداران و حامیان مربی جدید این تیم بماند. من همیشه آقای برانکو را دوست داشتم و 16 سال قبل وقتی بلاژویچ رفت و برانکو مربی تیم ملی شد آقای دادگان که نایب رئیس فدراسیون بود، به من پیشنهاد دستیاری او را داد و من به آقای دادگان گفتم برانکو را دوست دارم و قبولش دارم اما در شرایط فعلی ترجیح می‌دهم دیگر دستیار هیچ کس نباشم!

مرتبط با موضوع

تبلیغات
test

نظرسنجی

آیا ایران می تواند شگفتی ساز جام جهانی 2018 روسیه شود؟

گالری عکس

جدول