:: خبر ویژه

کار مردم را به مردم بسپارید!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 193 ] - دوشنبه, 12 تیر 1396
کار مردم را به مردم بسپارید!

کار مردم را به مردم بسپارید!     در اغلب کشورها با توجه به رشد جمعیت، دولت ها به سوی مردم رفته و از ظرفیته های مردمی استفاده می کنند. ازمان های مردم...

کار مردم را به مردم بسپارید!

 

 

در اغلب کشورها با توجه به رشد جمعیت، دولت ها به سوی مردم رفته و از ظرفیته های مردمی استفاده می کنند. ازمان های مردم نهاد نیز بر این اساس شکل می گیرد. سازمان های مردم نهاد اسمی است که زیاد به گوش می خورد و در کشورهای مختلف با توجه به فرهنگ های موجود در آن کشور حول محورهای مختلف تشکیل می شود.

در فوتبال هم سازمان های مردم نهاد داریم. به طور مثال «جمعیت حامیان هوادار فوتبال» را داریم. تشکیلاتی که طی 10 سال گذشته با برگزاری هیأت های مذهبی، برنامه های فرهنگی و همیاری با عوامل اجرایی فوتبال برای کمک به حضور تماشاگران در استادیوم ها اقدامات مناسبی انجام داده است. به تازگی هم مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال جلسه ای با اعضای هیأت مدیره «جعیت حامیان هوادار فوتبال» برگزار و دو مسئولیت را به این گروه واگزار کرده است؛ اولی استاندارد سازی و مشاوره دادن به فدراسیون فوتبال و دومی صدور مجوز کانون هواداران به باشگاه ها بوده است. البته رئیس فدراسیون فوتبال 3 نفر را برای حلقه اتصال این گروه با فدراسیون معرفی کرده است. محمدرضا ساکت، غلامحسین زمان آبادی و حجت ا... بهمنی قرار است در کنار جمعیت حایان هواداران فوتبال باشند.

چه شد مهدی تاج به فکر افتاد؟

در تمامی باشگاه ها و تیم های ملی دنیا سازمان های مردم نهاد همراه و کمک تماشاگران هستند. در همین بازی اخیر ایران و چین یک خبرنگار استرالیایی که به تهران آمده بود، با دیدن آن تعداد تماشاگر شگفت زده شد و گفت:«می خواهم با هسته اصلی این جماعت که به استادیوم آمده اند، مصاحبه کنم.»

طرف پاسخ منفی شنید و با تعجب پرسید: مگر می شود؟!

ضرورت سپردن کارهای مردمی فوتبال به سازمان های مردم نهاد زمانی بیشتر احساس می شود که بدانیم تیم ملی ایران خارج از مرزها نیز تماشاگر و هوادار دارد.

طبق قوانین 10 درصد ورزشگاه هایی که تیم ملی ایران یا باشگاه های ما در خارج از کشور بازی دارد، باید پر شود، بنابراین می توان با استفاده از سازمان های مردم نهاد در این راستا گام برداشت و حتی درآمد زایی کرد.

لطفا تعجب نکنید! تشکیل چنین سازمانی می تواند با هماهنگی فدراسیون و وزارت امور خارجه در مسابقات مختلف ملی و باشگاهی سرویس های خاصی به مردم بدهد. از تهیه روادید، بلیت بازی ها، اسکان و ... بگیرید تا حتی پرواز فوتبال دوستان به آن سوی مرزها!

مرتبط با موضوع

تبلیغات
test

نظرسنجی

آیا ایران می تواند شگفتی ساز جام جهانی 2018 روسیه شود؟

گالری عکس

جدول