:: اخبار
:: اخبار حمعیت

كانون هواداران تیم ملی تشكیل می شود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 536 ] - دوشنبه, 5 تیر 1396
كانون هواداران تیم ملی تشكیل می شود

كانون هواداران تیم‌ملی تشكیل می‌شود     كانون هواداران تیم‌ملی تشكیل می‌شود   بعد از آنكه جمعیت در جهان به شكل شگفت‌آو...

كانون هواداران تیم‌ملی تشكیل می‌شود

 

 

كانون هواداران تیم‌ملی تشكیل می‌شود

 

بعد از آنكه جمعیت در جهان به شكل شگفت‌آوری افزایش یافت و با افزایش و عمق یافتن مشكلات، كنترل تمام مسایل برای دولت‌ها سخت و عملا حتی غیر ممكن شد، شاهد رشد تشكل‌هایی بودیم كه اصطلاحا مردم نهاد یا NGO نامیده می‌شدند. این نهاد‌ها كه در تمام زمینه‌ها بازوی عملكردی دولت در اجرای سیاست‌های خود هستند، در حوزه ورزش هم توان و كاركرد بالایی دارند. این همان اتفاقی است كه در دنیای حرفه‌ای فوتبال از سال‌ها قبل رخ داده و در سال‌های اخیر فراگیرتر هم شده است.

در فوتبال ما اما جمعیت هواداران فوتبال ایران، شاید تنها سازمان مردم نهادی است كه فعالیت جدی دارد و البته از آنجا كه مردمی‌ترین بخش فوتبال ارتباط با هواداران و تماشاگران و ساماندهی آنهاست، طبیعی می‌نماید كه این نهاد مردم نهاد نیز در همان حیطه فعال باشد. شنیده‌های ما حاكی از آن است كه مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال كشورمان در تازه‌ترین نشستی كه با هیات رییسه این جمعیت داشت دو ماموریت جدید بسیار مهم را برای‌شان انتخاب كرده است.

در ماموریت اول، از آنجا كه باشگاه‌های حرفه‌ای فوتبال طیق قانون فیفا و كنفدراسیون آسیا باید دارای كانون‌های هواداری مشخص و قانونمند باشند، قرار شده كه جمعیت هواداران فوتبال ایران باتوجه به تجاربی كه در این چندسال كسب كرده‌اند، به عنوان مشاور با باشگاه‌های حرفه‌ای همكاری كنند و به آنها در راه تشكیل شدن كانون‌های هواداری‌شان یاری بدهند. تا کار استانداردسازی باشگاهی به درستی انجام شود و نمرات فنی کنفدراسیون درباره باشگاه‌های ایرانی کاهش نیابد.

در ماموریت دوم رییس فدراسیون فوتبال ایران از این جمعیت خواسته هرچه سریع‌تر كانون هواداران تیم‌های ملی را به صورت رسمی و جدی راه‌اندازی كنند. این كانون موظف خواهد بود كه مشكلات هواداران تیم‌های ملی را، در راه تماشا و تشویق تیم‌ملی كشورمان در ایران و سایر كشورهای جهان، برطرف كند. مثلا هواداران زیادی هستند كه برای تماشای بازی‌های تیم‌ملی در سایر كشورها از جیب‌شان هزینه‌های فراوان می‌كنند و به علت در افتادن در دام شیادان و سودجویانی كه در قالب تورها از مردم اخاذی می‌كنند ضررهای زیادی را متحمل شده‌اند و این كانون هواداران تیم‌ملی است كه باید از تكرار چنین مواردی جلوگیری كند و اجازه ندهد كه هواداران فوتبال تبدیل به طعمه سودجویان شوند.

تاج در این راستا، سه نفر از مدیران ارشد فوتبال را به عنوان رابط فدراسیون و جمعیت حامیان هواداران انتخاب و معرفی كرده است. محمدرضا ساكت، غلامحسین زمان‌آبادی و حجت‌ا... بهمنی، سه نفری هستند كه از طرف رییس فدراسیون برای این كار در نظر گرفته شده‌اند.

مرتبط با موضوع

تبلیغات
test

نظرسنجی

آیا ایران می تواند شگفتی ساز جام جهانی 2018 روسیه شود؟

گالری عکس

جدول