:: اخبار
:: اخبار باشگاه ها

خلیل زاده: دوست دارم تا آخر فوتبالم پرسپولیسی باشم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 469 ] - شنبه, 3 تیر 1396
خلیل زاده: دوست دارم تا آخر فوتبالم پرسپولیسی باشم

خلیل زاده: دوست دارم تا آخر فوتبالم پرسپولیسی باشم     دوست دارم هر چه زودتر لیگ شروع شود و بتوانم با لباس پرسپولیس بازی کنم و در آزادی آنها را ببین...

خلیل زاده: دوست دارم تا آخر فوتبالم پرسپولیسی باشم

 

 

دوست دارم هر چه زودتر لیگ شروع شود و بتوانم با لباس پرسپولیس بازی کنم و در آزادی آنها را ببینم. به نظرم هیچ چیز دوستداشتنی تر از این نیست که برای این هواداران کاری انجام بدهید و آنها تشویق تان کنند.

شجاع خلیل زاده تقریبا اولین خرید پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات لیگ برتر هفدهم  بود. او که از مدتها پیش درباره پرسپولیسی شدنش حرف و حدیثهایی بر سر زبان ها بود حالا با حضور در تمرینات این تیم رسما قرمزپوش شده و باید او را یکی از مهره های ثابت این فصل تیم برانکو دانست. او به شدت از جو تیم راضی است و آرزو می کند شاکله اصلی تیم حفظ شود تا پرسپولیس در قهرمانی دبل کند. 
 
 بالاخره پرسپولیسی شدی؟ 

- خدا را از این بابت شکر می کنم. مدتها بود دنبال این موضوع بودم و هر بار به دلایلی نمی توانستم به تیم محبوبم بیایم. این فرصت خیلی خوبی برای من است تا به آنچه در فوتبال دنبالش هستم برسم.

دنبال چه چیزی هستی؟ 

- قطعا هر فوتبالیستی دوست دارد در دوران بازی اش در این رشته کاری کند که بعدها به یادش بیاورند و کسی او را فراموش نکند. خیلی از بازیکنان بزرگ در عرصه فوتبال ما بوده اند که هر یک در تیم هایی غیر از تیم های معروف مانند استقلال و پرسپولیس بازی می کردند ولی بعد از اینکه از دوران بازیگری خداحافظی کردند کمتر کسی آنها را یاد آورده است اما خیلی ها هم هستند که با بازی در یکی از این دو تیم نام و اعتبار ویژه ای برای خودشان کسب کردند و بعد از آویختن کفش هایشان هم آنها را به نیکی یاد می کنند و در اجتماع افرادی شناخته شده و محبوب به شمار می روند.  

الان دنبال شهرت و محبوبیت هستی؟ 

- شهرت که نه! شکر خدا از بودن در کنار تیم های بزرگ تا حدودی به این بخش از مسایل فوتبالی رسیده ام ولی بیشتر دنبال محبوبیت هستم. دوست دارم بین طرفداران فوتبال محبوب باشم.  

چرا؟ 

- طبیعی است که محبوبیت ابدی است و شهرت مقطعی. ممکن است یک نفر شهرت داشته باشد ولی نه به خوبی، یعنی محبوب نباشد. مهم این است که انسان محبوب باشد و مردم و هموطنانش او را دوست داشته باشند.

پیش از این در تیم هایی که بودی اغلب کارت زرد و قرمز زیاد می گرفتی. در پرسپولیس با حواشی بیشتری که دارد دنبال این کارها نیستی؟ 

- من در پست دفاع بازی می کنم و طبیعی است که نوعی خشونت در سبک بازی یک مدافع دیده می شود. البته من این خشونت را تأیید نمی کنم ولی اگر هم هر زمان کارت زرد و قرمز گرفته ام به خاطر همین بوده و هرگز نخواستم بی دلیل کارت بگیرم یا تیمم را از این بابت متضرر کنم.

با جو تیم پرسپولیس آشنا هستی؟ 

- من در تراکتورسازی و سپاهان که هر دو از تیم های پرطرفدار و محببو تبریز و اصفهان هستند بازی کرده ام و تا حدودی با این جو آشنا هستم. اما همه دوستان در این باره به من تذکر داده اند که بازی و تمرین در پرسپولیس با هر تیم دیگری تفاوت دارد و کوچکترین حرکات بازیکنان هم زیر ذره بین مطبوعات و مردم است. از این رو قطعا باید به مراتب بیشتر مراقب رفتارم باشم تا بازیکنی در خدمت تیم و مفید به حال پرسپولیس لقب بگیرم.

حرفه ای زندگی می کنی یا نه؟ 

- البته که حرفه ای هستم. همیشه زود می خوابم و صبح های زود بیدار می شوم. معتقدم هر فوتبالیستی که به این سبک زندگی نکند نه تنها پیشرفت نمی کند بلکه خیلی زود از عرصه اول فوتبال دور می شود. خدا را شاکرم که در این سال ها هر سال بهتر از سال قبل بودم و تیم هایی که توانسته ام به آنها بپیوندم هم نشان دهنده این پیشرفتم هستند. الان هم خوشحالم که به این تیم پیوستم و تمام تلاشم را می‌کنم که بهتر از گذشته باشم.

ظاهرا خیلی در بحث قرارداد سختگیری نکردی؟ 

- تفاوت دارد. گاهی شما به تیمی که می خواهید بروید علاقه ذاتی دارید و این باعث می شود تا خیلی از مشکلات و مسایل را آسان بگیرید و گاهی هم ممکن است به عنوان یک شغل به کارتان نگاه کنید و بخواهید ریزه کاری ها را هم به حساب بیاورید. من برای رسیدن به پرسپولیس با قلبم جلو آمدم و کارهایم هم خیلی سریع انجام شد.

فکر می کنی تیم پرسپولیس چقدر به پیشرفتت در فوتبال کمک خواهد کرد؟ 

- هرکسی آرزویش است که در پرسپولیس بازی کند و من هم مستثنی نیستم. تمام تلاشم را برای تیم می‌ کنم و می‌ خواهم رکوردشکنی‌ های این تیم بهتر از فصل گذشته باشد.

می توانید به نیمه نهایی لیگ قهرمانان برسید؟ 

- البته که می توانیم. پرسپولیس با الاهلی عربستان بازی دارد. ما در این مدت تمرینات خوبی خواهیم داشت و از طرفی بازیکنان باتجربه ای داریم که می توانند از پس هر تیمی بربیایند.

بیرانوند می خواهد از تیم تان برود؟ 

- امیدوارم این اتفاق رخ ندهد. من با این فکر به پرسپولیس پیوستم که کنار بازیکنان خوب این تیم کمک حال آنها باشم و وقتی در این روزها در رسانه ها می شنوم که این می رود و آن یکی می خواهد لژیونر شود خیلی غصه می خورم. به نظرم پرسپولیس همه آنچه یک بازیکن فوتبال در دنیای فوتبال می خواهد را به او می دهد. البته اگر کسی دوست دارد پیشرفت کند برایش دعا هم می کنم ولی فکر می کنم با همین پرسپولیس مب توان در ایران و آسیا به همه چیز رسید.

فکر می کنی این فصل هم  قهرمان شود؟ 

- پرسپولیس؟ البته که می شود. همه تلاش ما برای دبل کردن در قهرمانی است و می خواهیم اینقدر خوب باشیم که بار دیگر از ابتدای فصل همه امتیازات را بگیریم.

راستی یک بار دیگر هم با پرسپولیس قرارداد بسته بودی ولی به سپاهان رفتی. دلیل آن تصمیم چه بود؟ 

- یکسری مسائل وجود داشت و آن زمان فکر کردم اینجا جایم نبود که بازی کنم، رفتم تا بهتر شوم و دوباره برگردم. مطمئناً بازی کردن در پرسپولیس راحت نیست و باید سخت کار کنید. هر کس بهتر باشد، بازی می‌کند.

می دانی کنار چه کسی باید بازی کنی؟ 

- سید جلال حسینی که هر مدافعی دوست دارد کنارش بازی کند. او بی شک باتجربه ترین دفاع میانی ایران است و از اینکه احتمالا من کنارش بازی خواهم کرد هیجان زده هستم.

چرا شماره 3 را انتخاب کردی! دلیل خاصی داشت؟ 

- خودم این شماره را دوست داشتم و باشگاه هم لطف کرد و آن را به من داد. همیشه با این شماره اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنم.  

می دانی لباس کدام ستاره های پرسپولیس بوده؟ 

- برای هر بازیکنی بوده من احترام ویژه ای برایش قایل هستم و دوست دارم من هم خاطرات خوبی با این شماره برای هواداران پرسپولیس رقم بزنم.

ظاهرا از یکی دو تیم دیگر هم پیشنهاد داشتی؟ 

- یک پیشنهاد داخلی داشتم اما پرسپولیس انتخاب اول و آخرم بود. وقتی به پرسپولیس آمدم دیگر دوست ندارم درباره این مسایل حرف بزنم.

ظاهرا کرانچار هم تو را می خواست؟ 

- صحبت‌هایی کرده بودیم اما من در حال حاضر بازیکن پرسپولیس هستم و امیدوارم با این تیم موفق باشم. برای سپاهان هم آرزوی موفقیت دارم.

پیامی برای هواداران نداری؟ 

- دوست دارم هر چه زودتر لیگ شروع شود و بتوانم با لباس پرسپولیس بازی کنم و در آزادی آنها را ببینم. به نظرم هیچ چیز دوستداشتنی تر از این نیست که برای این هواداران کاری انجام بدهید و آنها تشویق تان کنند.  

آرزویت چیست؟ 
 - شاید اینکه تا آخر فوتبالم در پرسپولیس بمانم. می دانم کار دشواری است ولی قطعا از بودن کنار سید جلال حسینی از او می آموزم که چطور می توان سطح آمادگی بدنی را بالا نگه داشت تا در تیم های بزرگ حضور پیدا کرد.

مرتبط با موضوع

تبلیغات
test

نظرسنجی

آیا ایران می تواند شگفتی ساز جام جهانی 2018 روسیه شود؟

گالری عکس

جدول