کمیته رفاهی

شرط وزارت ورزش برای اردوی برون مرزی سرخابی ها

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 174 ] - چهارشنبه, 31 خرداد 1396
شرط وزارت ورزش برای اردوی برون مرزی سرخابی ها

شرط وزارت ورزش برای اردوی برون‌مرزی سرخابی‌ها       معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: برگزاری اردوی بر...

شرط وزارت ورزش برای اردوی برون‌مرزی سرخابی‌ها

 

 

 

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: برگزاری اردوی برون‌مرزی تیم‌های پرسپولیس و استقلال به شرط برگزاری بازی‌‌های تدارکاتی است.

محمد رضا داورزنی در حاشیه بازدید از شیرخوارگاه آمنه اظهار داشت: امروز ما به همراه تعدادی از روسای فدراسیون‌ها و ورزشکاران به اینجا آمدیم، تا ببینیم قشری در جامعه حضور دارند که فداکارانه در امر نگهداری کودکان بی‌سرپرست جان فشانی می‌کنند و زحمات این افراد را به هیچ شکل نمی‌توانیم جبران کنیم. 

 

وی در واکنش به این سوال که چرا تعداد بیشتری از روسای فدراسیون‌ها در این مراسم حضور نداشتند، گفت: همزمان با این مراسم چند برنامه دیگر نیز وجود داشت ضمن این که فدراسیون‌ها نیز درگیر کارهای مختلفی هستند. البته تلاش می‌کنیم تا شرایط را برای حضور بیشتر فدراسیون‌ها فراهم کنیم. 

 

داورزنی درباره برگزاری اردوی تدارکاتی تیم‌های پرسپولیس و استقلال در خارج از کشور گفت: بحث ما این است که اگر رشته‌های مختلف می‌خواهند در بیرون از کشور حضور داشته باشند باید بازی تدارکاتی برگزار کنند، امروز نیز جلسه‌ای با طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس داشتم که او گفت به دنیال برگزاری دیدارهای تدارکاتی برای تیمش است. ما امروز در شورای برون‌مرزی تصویب کردیم که تیم‌های پرسپولیس و استقلال به شرط برگزاری بازی تدارکاتی در خارج از کشور اردو بزنند. 

 

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص نامزدی علی مرادی در انتخابات فدراسیون جهانی وزنه‌برداری و رای آوردن رقیب او در این انتخابات عنوان کرد: طبیعی است که در هر انتخاباتی نامزدها از برنامه‌های خود دفاع می‌کنند و یک نفر در نهایت انتخاب می‌شود و سایرین موفق به کسب این کرسی نمی‌شوند. مرادی هم با توجه به سابقه و رایزنی‌هایی که داشت احساس کرد می‌تواند وارد انتخابات شود. البته او در زمان برگزاری مجمع تصمیم گرفت که کناره‌گیری کند. این که یک رقیب به عنوان رئیس انتخاب شود دلیل نمی‌شود که این فرد با آنهایی که رای نیاورده‌اند برخورد کند و حق آنها را ضایع کند. ما امیدواریم فدراسیون وزنه‌برداری با برنامه‌ریزی خوب بتواند در بازیهای آسیایی 2018 و المپیک‌های 2020 و 2024 نتایج خوبی بگیرد. 

 

وی درباره موضوع اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی گفت: ما چند وقتی هست که روی بحث اساسنامه‌ها کار می‌کنیم و کار اولیه نیز انجام شده است که امروز جلسه پایانی در این باره برگزار شد. حالا این اساسنامه‌ها به شورای معاونین وزارت ورزش می‌آید تا مورد بررسی قرار بگیرد و در دولت نیز تصویب شود. ضمن این که حرف فدراسیون نیز اساسنامه خود را به فدراسیون جهانی مورد نظرش ارسال می‌کند تا آنها نیز بررسی کنند. در آئین‌نامه جدید الزامات مد نظر کمیته بین‌المللی المپیک از جمله حفظ استقلال فدراسیون‌ها و البته رعایت قوانین داخلی کشور دیده شده است و مشکلاتی که در آئین‌نامه قبلی داشت در اساسنامه جدید برطرف شده است. در این اساسنامه نقش نظارتی دولت را نیز دیده‌ایم. البته شرایط دموکراتیک فدراسیون‌ها را نیز مد نظر قرار داده‌ایم. این اساسنامه‌ها برای فدراسیون ژیمناستیک نیز انجام شده است. 

 

داورزنی در پایان در خصوص شرایط تیم ملی والیبال خاطر نشان کرد: همیشه از تیم ملی والیبال حتی در المپیک نیز انتقاد وجود داشته است، ما امسال شرایط خاصی داشتیم چرا که باید تعدادی از نفرات براساس قوانین فدراسیون جهانی تغییر می‌کردند، با این وجود مصدومیت بازیکنان نیز به ویژه در خط حمله دست کادر فنی را خالی کرد. به نظرم مردم نباید ناراحت باشند و تلاش ما این است که والیبال ایران بهترین نتایج را بگیرد. ما همچنین امسال تیم امید را به رقابت‌های جام ملت‌های آسیا اعزام می‌کنیم و از این تیم چند بازیکن وارد تیم بزرگسالان می‌شوند. ما قطعا در تیم ملی والیبال پوست‌اندازی خوبی خواهیم داشت و در خصوص برنامه‌های کلاکوویچ هم دغدغه نداریم چرا او در سال‌های گذشته کارنامه‌اش را نشان داده است. ما هم از عدم پیروزی در هفته سوم لیگ جهانی ناراحت هستیم، اما الان برای ارزیابی عملکرد کلاکوویچ زود است. ما تلاش می‌کنیم تا نفرات جدید را به تیم ملی اضافه کنیم و مطمئن هستیم که در بازی‌های آسیایی و المپیک یک تیم قدرتمند و پرافتخار خواهیم داشت.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا در امارات قهرمان آسیا می شود؟

گالری عکس

جدول