:: اخبار
:: اخبار تیم ملی

کی روش: بین من و پرسپولیس، یکی را انتخاب کن!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 266 ] - سه شنبه, 9 خرداد 1396
کی روش: بین من و پرسپولیس، یکی را انتخاب کن!

کی روش: بین من و پرسپولیس، یکی را انتخاب کن!     آیا تاکنون این پرسش در ذهن‌تان نقش بسته که افشین پیروانی چرا از تیم ملی کنار گذاشته شد؟ آیا ای...

کی روش: بین من و پرسپولیس، یکی را انتخاب کن!

 

 

آیا تاکنون این پرسش در ذهن‌تان نقش بسته که افشین پیروانی چرا از تیم ملی کنار گذاشته شد؟ آیا این جدایی دلیل خاصی داشت؟ آیا پیروانی به درخواست خودش از تیم ملی رفت یا کی‌روش این تصمیم را گرفت؟ اینها همه ابهام‌هایی است در این مورد که البته تا امروز کسی نه درباره‌اش نوشته و نه حرفی زده.

 

باز هم ماجرا به اردوی تیم ملی در دبی مربوط می‌شود. همان اردوی پرحاشیه که ابتدا بازیکنان پرسپولیس از آن اخراج شدند و سپس کادر فنی تیم ملی. کی‌روش تک و تنها ماند تا اردوی تیم ملی را برگزار کند. نه خبری از مدیر رسانه‌ای بود، نه سرپرست و نه دستیار.


ماجرای نکونام که مشخص است. منظور، دلیل قطع همکاری او با تیم ملی است. گویا کی‌روش در اردوی تیم ملی از نکونام خواست تا در بحث اختلاف با برانکو، طرف او را بگیرد و از او حمایت کند. نکونام که تجربه سال‌ها بازی زیر نظر برانکو در تیم ملی را داشت زیر بار نرفت و از اجرای این خواسته طفره رفت تا مقدمات اخراج او از تیم ملی فراهم شود. از آن به بعد دیگر نکونام جایی در تیم ملی نداشت و هرگز در اردوهای این تیم آفتابی نشد.


درباره پیروانی اما بحث فراتر از نکونام است. مدیر تیم ملی را به پرسپولیسی بودنش می‌شناسند. پیروانی سال‌ها در پرسپولیس بازی کرده، رکورددار تعداد بازی در این تیم است و البته مدتها بازوبند کاپیتانی این تیم را بر بازو بسته. در اختلاف میان کی‌روش و برانکو، سرمربی تیم ملی از پیروانی خواسته تا او را مورد حمایت قرار بدهد و البته سرمربی پرسپولیس را مورد انتقاد.


پیروانی اما این خواسته را نپذیرفته تا کار به جاهای باریک‌تر کشیده شود. گویا پس از رد درخواست کی‌روش، او از پیروانی خواسته دیگری داشته تا همچنان کارش را در تیم ملی ادامه بدهد. گفته می‌شود کی‌روش از پیروانی خواسته تا بین او و پرسپولیس یکی را انتخاب کند. خواسته‌ای که مورد موافقت پیروانی قرار نگرفته تا او قید همکاری با تیم ملی را بزند و از اردو خارج شود.


هواداران پرسپولیس، پیروانی را با لفظ «افشین باتعصب » صدا می‌زنند. او به پرسپولیس عرق خاصی دارد و هیچ گاه زیر بار چنین خواسته‌ای نمی‌رود. پیروانی که علاقه‌ای ندارد با هواداران پرسپولیس رو در رو شود، به خاطر تعصبی که به این تیم داشت این خواسته را اجرا نکرد و در نهایت از تیم ملی کنار رفت.


کی‌روش که در تیم ملی نتایج قابل توجهی کسب کرده، قطعا با بازگشت پیروانی و نکونام موافقت خواهد کرد. هر چند شاید این دو هرگز حاضر نشوند بار دیگر با این مربی پرتغالی همکاری کنند. این وسط مهدی تاج می‌ماند و کلی انتقاد. انتقاد از سکوت عجیب او و اینکه در این زمینه شفاف صحبت نمی‌کند. شاید اگر تاج این ماجرا را مدیریت می‌کرد، الان نه نکونام از تیم ملی جدا شده بود و نه مارکار آقاجانیان و افشین پیروانی. آنوقت تیم ملی هم مربی ایرانی داشت و هم مدیر. نه مثل حالا که تیم ملی به اردوی خارجی رفته، آن هم بدون مدیر و مربی. آیا این نمونه عینی سوء مدیریت نیست؟

مرتبط با موضوع

تبلیغات
test

نظرسنجی

آیا ایران می تواند شگفتی ساز جام جهانی 2018 روسیه شود؟

گالری عکس

جدول