:: اخبار
:: اخبار تیم ملی

چمنیان: انتخاب برترین بازیکن از تیم ملی ایران نشان از کیفیت فوتبال مان دارد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 284 ] - جمعه, 5 خرداد 1396
چمنیان: انتخاب برترین بازیکن از تیم ملی ایران نشان از کیفیت فوتبال مان دارد

چمنیان: انتخاب برترین بازیکن از تیم ملی ایران نشان از کیفیت فوتبال‌مان دارد     سرمربی تیم ملی نوجوانان معتقد است انتخاب بهترین بازیکن تورنمت چ...

چمنیان: انتخاب برترین بازیکن از تیم ملی ایران نشان از کیفیت فوتبال‌مان دارد

 

 

سرمربی تیم ملی نوجوانان معتقد است انتخاب بهترین بازیکن تورنمت چین از تیم ملی ایران، نشان از کیفیت بالای بازیکنان ایرانی دارد.

عباس چمنیان درباره حضور تیم ملی نوجوانان در تورنمنت پاندا کاپ چین و کسب یک برد، یک تساوی و یک شکست مقابل تیم‌های چین، مجارستان و اسلواکی اظهار کرد: با توجه به اینکه معمولا فرصت حضور در چنین تورنمت‌هایی را به دست نمی‌آوریم، هر طور شده بود، در این رقابت‌ها حاضر شدیم. در این مسابقات رقبای ما تیم‌های زیر از ۱۹ سال خود را به مسابقات آورده بودند ولی تیم ما زیر از ۱۷ سال بود. شاید خیلی‌ها تصور کنند حضور در چنین رقابت‌های از نظر فیزیکی خوب نباشد ولی من از این موضوع استقبال می‌کنم. این تورنمنت از استانداردهای بسیار بالایی بهره‌مند بود و شاید بتوان گفت همه چیز در حد رقابت‌های جام جهانی بود.

سرمربی تیم ملی نوجوانان گفت: تیم ما نسبت به مسابقات قهرمانی فوتبال آسیا، با تغییر ۵۰ درصدی در این تورنمنت حاضر شد. تیم‌های حاضر در تورنمنت هم بسیار قوی بودند و مجارستانی که مقابل ما به مساوی رسید، به چین و اسلواکی ۷ گل زده بود. در بازی با چین هم ما مقابل ۱۰ هزار هوادار این کشور توانستیم تحت فشار هوادران به پیروزی دو بر یک برسیم. در بازی نخست مقابل اسلواکی هم تیم ما خوب بود ولی طولانی شدن سفر به چین و تاخیر ناخواسته و ۱۲ ساعته در فرودگاه بازیکنانی را از نظر روحی و جسمی با تحلیل مواجه کرد. این رقابت‌ها درس‌های بسیار زیادی برای ما داشت و به اندازه سه اردوی داخلی استفاده کردیم. از تیم‌های حریف هم نکات فنی خوبی را یاد گرفتیم که سعی می‌کنیم در اردوهای بعد از آنها استفاده کنیم.

او درباره انتخاب محمد شریفی به عنوان برترین بازیکن این تورنمت یادآور شد: زمانی که از بین سه تیم زیر ۱۹ سال، بازیکن برتر مسابقات از تیم زیر ۱۷ سال انتخاب می شود، این نشان از کیفیت خوب بازیکنان ایرانی دارد. به جز محمد شرفی بقیه بازیکنان ما هم خوب بودند. اگر مقداری توجه به بازیکنان ایرانی شود، آن ها کیفیت خوب خود را نمایش خواهند داد.

چمنیان با اشاره به نکات آمورزشی این رقابت‌ها گفت: از نکات خوب این مسابقات که این بود که ما ظرف ۵ روز سه دیدار انجام دادیم و توانستیم بازیکنان را به خوبی ریکاوری کنیم. کمتر این اتفاق را شاهد بودیم ولی خیلی خوب بود که در این مقطع توانستیم این کار را انجام بدهیم. نتیجه تیم ما هم در این رقابت ها خوب بود؛ هرچند در رده های پایه هدف نتیجه‌گیری نیست و همه به دنبال ارتقاء و پیشرفت هستند. هدف ما هم این است که یک تیم خوب را تحویل فوتبال ایران دهیم که بتوانند در سطح اول فوتبال بازی کنند.

او درباره آغار دور جدید تمرین های تیم ملی نوجوانان نیز اظهار کرد: ۲۵ خرداد دور جدید اردو های ما آغاز می شود. با توجه به فصل امتحانات بازیکنان را آزاد کردیم تا در شهریور ماه مجبور به این کار نشویم. به دنبال حضور در چند اردو و تورنمنت دیگر هم هستیم. اردوی ایتالیا به قوت خود باقی است و احتمالا دو دیدار دوستانه در این کشور انجام بدهیم. درباره اردوی آلمان هم در حال رایزنی هستیم ولی می‌خواهیم محل بسیار خوبی را انتخاب کنیم چراکه محل اردوی تیم ملی جوانان در آلمان که اواخر اسفند ۹۵ برگزار شد خوب نبود. احتمال شرکت در تورنمنت اسلواکی و قزاقستان هم وجود دارد.

تیم ملی نوجوانان خود را برای حضور در جام جهانی زیر ۱۷ سال هند که مهر ماه سال جاری برگزار می‌شود، آماده می‌کند.

مرتبط با موضوع

تبلیغات
test

نظرسنجی

آیا از مصاحبه کی روش علیه برانکو راضی هستید؟

گالری عکس

جدول