:: مقاله

مهدی رحمتی: اگر همسرم بخواهد از فوتبال خداحافظی می کنم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 134 ] - جمعه, 5 خرداد 1396
مهدی رحمتی: اگر همسرم بخواهد از فوتبال خداحافظی می کنم

مهدی رحمتی: اگر همسرم بخواهد از فوتبال خداحافظی می‌کنم       حس رحمتی به پدرش و نگاه علی و عطا نسبت به او كمی با هم فرق دارد. در دوران بچگ...

مهدی رحمتی: اگر همسرم بخواهد از فوتبال خداحافظی می‌کنم

 

 

 

حس رحمتی به پدرش و نگاه علی و عطا نسبت به او كمی با هم فرق دارد. در دوران بچگی همیشه پدرش هوای او را داشت، ولی وقتی وارد فوتبال شد، خودش در شیراز بود و پدرش در تهران و یا بالعكس. در حال حاضر چند سال است پدرش در شیراز زندگی می‌كند و شاید سالی چندبار بیشتر نتواند او را ببیند .

 

شاید به جرات بتوان گفت بهترین دروازه بان دو دهه اخیر فوتبال ایران  است. مهدی رحمتی که فوتبال را از فجر آغاز کرد، به فجرسپاسی رفت و بعدها پیراهن استقلال، مس کرمان و سپاهان را پوشید. او دروازه‌ بانی است كه همیشه كارهای عجیب و غریب انجام می دهد . نمونه اش خداحافظی ناگهانی‌ از تیم‌ملی که همه را به شوك فرو برد. رحمتی در زندگی شخصی‌ نیز مثل زندگی فوتبالی‌ چالش‌هایی داشته كه بزرگترین آن از دست دادن خواهرش است. بهترین اتفاق زندگی اش تولد علی و عطا، دو فرزندش است و البته در مدیریت خانه از همسرش کمک می گیرد. 
 
بازیکنی مذهبی از خانواده ای مذهبی
 
بهترین چیزی كه به فرزندانش یاد داده‌این است كه خداوند را همیشه در خاطر داشته باشند. البته عطا كه هنوز به آن مرحله نرسیده است، ولی از علی خواسته‌ خدا را خوب بشناسد و نماز بخواند. از نظر رحمتی او اگر این مراحل را برود، راه خودش را پیدا خواهد كرد. مهدی در خانواده‌ای مذهبی بزرگ شده و به مسائل مذهبی و سنتی اعتقاد دارد. صددرصد به مسائلی كه پدر و مادرش در مورد سنت‌ها گفته‌اند اعتقاد دارد و آنها را اجرا می‌كند. پدر و مادرش همیشه به مسائل دینی تاكید داشتند، چون اعتقاد داشتند هرقدر انسان به سمت خدا و اهل بیت برود، در زندگی بیشتر جواب می‌گیرد.
 
رحمتی
 
دوست دارد همسر ایده الی باشد
 
همسرش در پیشرفت او، چه در فوتبال و ورزش و چه در زندگی تاثیر زیادی داشته و به نوعی او بیشترین نقش را داشته، چون از زمانی‌كه فوتبال حرفه‌ای را آغاز كرده، او بوده كه كنارش حضور داشته و شرایط رحمتی را درك كرده. رحمتی شخصا تمام سعی‌اش را می‌كند كه همسر خوب و ایده‌آلی باشد اما خودش معتقد است در یك ‌سری زمینه‌ها نمی‌تواند. این هم به دلیل حرفه‌اش است و زمان آنچنانی که در اختیار ندارد. 
 
شرط برای علی و عطا
 
خانواده‌ای كه این روزها رحمتی در آن زندگی می‌كند با خانواده‌ای كه در آن به دنیا آمده‌  زمین تا آسمان تفاوت دارد. چون به لحاظ اقتصادی در آن زمان شرایط به دست آوردن خیلی چیزها برایش سخت بود و بدون تعارف، داشتن خیلی چیزها برایش آرزو محسوب می شد. البته تا آنجا كه پدرش می‌توانست برایش همه چیز فراهم می‌كرد اما حالا اگر علی یا عطا چیزی از او بخواهند، برای‌شان تهیه می‌كند. البته بعضی‌مواقع برای بچه‌هایش شرط می‌گذارد كه مثلا اگر در ترم اول قبول شوید، فلان وسیله را برای‌تان می‌خرم.
 
رحمتی در تهران، پدر در شیراز
 
حس رحمتی به پدرش و نگاه علی و عطا نسبت به او كمی با هم فرق دارد. در دوران بچگی همیشه پدرش هوای او را داشت، ولی وقتی وارد فوتبال شد، خودش در شیراز بود و پدرش در تهران و یا بالعكس. در حال حاضر چند سال است پدرش در شیراز زندگی می‌كند و شاید سالی چندبار بیشتر نتواند او را ببیند .
 
غلام پیروانی را از یاد نمی برد
 
در زندگی‌اش سعی كرده‌ به آنچه دوست دارد با تلاش برسد. در فوتبال هم یاد گرفته به هر قیمتی، هر چیزی را نداشته باشد. مرغ او همیشه یك پا دارد! چون همیشه خودش زحمت كشیده‌ و لطف خدا بوده كه به اینجا رسیده‌. به جزغلام پیروانی كه در سخت‌ترین و بدترین شرایط زندگی پشت او ایستاد دیگر کسی نمی تواند سر رحمتی منت بگذارد. زمانی كه او خواهرش را از دست داد و حتی نمی‌توانست روی پای خود بایستد، تنها كسی كه پشت او بود، غلام پیروانی  بود كه مثل یك پدر از اومحافظت كرد.
 
برج نشینی به خاطر بنگر و یحیی
 
حكایت زندگی او در برج معروف تهران به سال‌ها قبل برمی‌‌گردد.چون در این برج همسایه‌های خوبی دارد، مثل یحیی گل محمدی و محسن بنگر.  مثلا با یحیی گل‌محمدی همبازی بوده و رفت‌وآمد خانوادگی داشته، همین‌طور با محسن بنگر از زمان بازی در سپاهان. او از سال 83 یا 84 کنار این دو بوده و ارتباط حسنه ای با آنها دارد.  بیشتر به این دلیل به این برج آمده كه زندگی آپارتمانی را دوست دارد و امنیت خوبی هم در اینجا برقرار است.
 
فعال در اینستاگرام و فضای مجازی
 
با تكنولوژی رابطه خوبی دارد و معمولا از تلفن‌همراه و وسایل مختلف استفاده می‌كند. اینستاگرام هم دارد، به این دلیل كه كسی از اسم او سوءاستفاده نكند. دومین دلیلش هم این است كه جامعه به سمت و سویی رفته كه بی‌احترامی و پرخاشگری در آن موج می‌زند. در فضای مجازی هر شخصی، هرچه دلش می‌خواهد می‌گوید و فكر می‌كند درست نباشد به خاطر رنگ یك پیراهن، الفاظ زشتی در صفحه‌ای گذاشته شود كه همه آن را می‌بینند. شاید آن كسی كه بدترین توهین را در صفحات اجتماعی می‌كند، اگر روزی خودش توهین بشنود، نتواند تحمل كند. از نظر او جو ورزشگاه‌های ما خوب نیست، اما این هم به خاطر عدم‌ فرهنگسازی است.
 
رحمتی
 
همسرش مدیر خانه است
 
مدیریت خانه بیشتر با همسرش است، به‌خاطر اینكه زیاد منزل نیست و او هم انصافا مدیر خوبی است. همسرش در مسائل اقتصادی زیاد خودش را دخالت نمی‌دهد ، چون علاقه‌ای به مادیات ندارد، هیچ‌وقت در این موارد  چالش نداشته‌ و انصافا آرامش فكری دارد.
 
حسی به نام پدر بودن 
 
از قشنگ‌ترین حس‌های دنیا، پدر بودن است و وقتی در خانه‌ را باز می‌كند و فرزندانش تو را بابا صدا می‌كنند، حس خیلی زیبایی به او دست می‌دهد. برای او وقتی صدای فرزندانش را می شنود، انگار دنیا را به نامش سند می زنند.  وقتی نخستین‌بار پدر شد واقعا حس خوب و درعین حال عجیبی داشت. اما تا زمانی كه علی (فرزند اولم)  او را بابا صدا نكرد، چیزی متوجه نشده بود. بعد از آن بود كه متوجه شد پدر بودن چه حسی دارد. وقتی عطا (دومین پسرش) به دنیا آمد، خیلی بیشتر از قبل این حس پدر بودن را درك کرد، چون علی بزرگتر شده و به او عادت كرده بود.
 
دوستی پدر با فرزندان
 
تربیت علی و عطا بیشتر به عهده همسرش است  ولی مهم‌ترین مساله ای كه از آنها می‌خواهد این است كه روی پای خودشان بایستند. از نظر رحمتی انسان وقتی به فرزندش كمك می‌كند كه بداند راه درستی را می‌رود. از فرزندانش برای كارهای‌شان حمایت می‌كند ولی باید كاری كه انجام می‌دهند صحیح و مسیرشان درست باشد. مثلا دوست ندارد آنها هم مثل خودش دنبال فوتبال بروند ولی اگر روزی تصمیم‌شان این باشد، از علی و عطا حمایت خواهد کرد.  بیشتر سعی می‌كند با آنها دوست باشد و از آنها همیشه خواسته‌ هر اتفاقی می‌افتد، به او منتقل كنند و خیلی راحت حرف‌شان را بزنند. درواقع رحمتی سعی می‌كند با فرزندانش دوست باشد.
 
خانواده جدا، فوتبال جدا
 
وقتی بعد از بازی‌ها به خانه می‌رود، اتفاقات درون زمین را به خانواده منتقل نمی‌كند. البته معمولا یكی،‌ ‌دو ساعت ابتدایی بعد از بازی درگیر فشارها و استرس بازی است ولی وقتی وارد جو خانه می‌شود، كم‌كم فضای فوتبال را فراموش می‌كند. در واقع دوست ندارد اعضای خانواده‌اش را درگیر مسائل فوتبالی‌ بکند. 
 
همسر بخواهد خداحافظی می کند
 
جواب این سوال را  نمی‌داند که اگر روزی خانواده‌اش از او بخواهند فوتبال را كنار بگذارد، این كار را انجام می دهد یا نه؟ ولی اگر همسرش این درخواست را داشته باشد، شاید روی آن فكر كند. اگر فرزندانش چنین درخواستی كنند، زیر بار نمی‌رود؛ چون فرزندانش تاثیری در پیشرفت اونداشته‌اند، ولی همسرش تاثیر مهمی در این اتفاق داشته و دارد.
 
عکس نمی اندازد
 
یكی از اصل‌هایی كه رحمتی را به موفقیت رسانده، مراقبت است. یكی از اصول موفقیت این است كه انسان حواسش به همه‌جا باشد. همیشه از خودش و موقعیتش محافظت كرده و به همین دلیل زیاد ترسی از این مسائل ندارد كه مثلا بگویند عكسش در مراسم یا ‌مهمانی خاصی بیرون آمده است. البته برایش خیلی مهم است كه همیشه در جایی حضور داشته باشد كه عكسی از او منتشر نشود یا سعی كرده‌ اصلا عكس نیندازد.

مرتبط با موضوع

تبلیغات
test

نظرسنجی

آیا ایران می تواند شگفتی ساز جام جهانی 2018 روسیه شود؟

گالری عکس

جدول