:: خبر ویژه

استقلال بهتر است یا پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 246 ] - شنبه, 23 اردیبهشت 1396
استقلال بهتر است یا پرسپولیس

استقلال بهتر است یا پرسپولیس     شاگردان علیرضا منصوریان و برانکو ایوانکوویچ هر دو موفق شدند به عنوان تیم دوم گروه راهی مرحله حذفی این رقابت‌ها...

استقلال بهتر است یا پرسپولیس

 

 

شاگردان علیرضا منصوریان و برانکو ایوانکوویچ هر دو موفق شدند به عنوان تیم دوم گروه راهی مرحله حذفی این رقابت‌ها شوند.

استقلال در گروه اول این رقابت‌ها توانست بعد از تیم الاهلی امارات جواز صعود به مرحله دوم را به خود اختصاص دهد و این اتفاق برای پرسپولیس نیز رخ داد و آنها توانستند بعد از الهلال به مرحله حذفی راه یافته و باید به مصاف لخویا قطر بروند.

در ادامه نگاهی می‌اندازیم به آماری که سایت AFC در پایان مرحله گروهی انتشار داده است و مقایسه عملکرد فنی و تاکتیکی بین دو تیم؛

عملکرد خط دفاعی:

براساس آمار منتشر شده از سوی AFC استقلال در کارهای دفاعی مطمئن‌تر نسبت به پرسپولیس عمل کرده و اگر چه آنها در تعداد کلین شیت با هم برابر هستنند اما سرخپوشان سه گل بیشتر نسبت به استقلال در مرحله گروهی دریافت کرده‌اند. در آمار تکل‌های موفق و کورس مدافعان با مهاجمان حریف درصد عملکرد آبی‌ها برتری نسبی به مدافعان برانکو داشته است.

1

اس3

عملکرد تهاجمی:

شاگردان برانکو ایوانکوویچ اگر چه نسبت به استقلال شوت بیشتری را روانه دروازه حریفان کرده‌اند اما یک گل و یک پاس گل کمتر از تیم جوان منصوریان در مرحله گروهی به ثمر رسانده‌اند تا در این آیتم هم آنها از استقلال تهران عقب باشند.

2

بازی‌سازی:

آمار شاگردان برانکو ایوانکوویچ در این بخش بهتر از استقلال بوده و آنها 2042 پاس موفق در جریان دیدار‌هایشان ارسال کرده‌اند در حالیکه آبی‌ها 1573 پاس به نام خود ثبت کرده‌اند. در ارسال سانتر پرسپولیسی‌ها 2 سانتر بیشتر نسبت به استقلال ارسال کرده و در بخش دربیل زدن و مهارت بازیکنان سرخ‌ها به مراتب بهتر از استقلال بوده اند چرا که 93 دربیل آنها برابر 54 دربیل موفق آبی‌ها برتری بیشتری دارد تا پرسپولیس در بخش بازی‌سازی به مراتب بهتر از شاگردان منصوریان عمل کرده باشد.

3

پرس

دیسیپلین:

آبی‌ها بیشتر از سرخ‌پوشان مرتکب خطا شده‌اند و در این بین یک کارت زرد بیشتر دریافت کرده‌اند خوشبختانه در مرحله گروهی بازیکنی از این دو تیم با دریافت کارت قرمز مواجه نبوده است. حریفان پرسپولیس بیشتر از استقلال روی آنها مرتکب خطا شده‌اند و این نشان از بازی‌های سخت سرخپوشان در مرحله گروهی دارد.

4

مرتبط با موضوع

تبلیغات
test

نظرسنجی

آیا ایران می تواند شگفتی ساز جام جهانی 2018 روسیه شود؟

گالری عکس

جدول