:: خبر ویژه

داربی متفاوت سرخ و آبی این بار در آسیا

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 240 ] - چهارشنبه, 20 اردیبهشت 1396
داربی متفاوت سرخ و آبی این بار در آسیا

داربی متفاوت سرخ و آبی این‌بار در آسیا     با صعود پرسپولیس به مرحله حذفی و شانس بالای استقلال برای اضافه شدن به تیم های حاضر در این مرحله احتم...

داربی متفاوت سرخ و آبی این‌بار در آسیا

 

 

با صعود پرسپولیس به مرحله حذفی و شانس بالای استقلال برای اضافه شدن به تیم های حاضر در این مرحله احتمال رویارویی این دو تیم در لیگ قهرمانان آسیا در مراحل نهایی وجود دارد.

دربی پایتخت این بار در لیگ قهرمانان آسیا مسلما جذابیت های زیادی در پی خواهد داشت درست مثل تمام دربی های بزرگ اروپا که بارها پیش آمده در چمپیونزلیگ و رقابت های اروپایی تکرار شده و با حساسیت های خود بر داغ شدن این رقابت ها افزوده است درست مثل دربی مادرید میان دو تیم رئال و آتلتیکو که فرداشب بازی برگشت خود برای رسیدن به فینال را برگزار خواهد کرد.

 

 


از همین رو رویارویی دو تیم استقلال و پرسپولیس در مراحل نهایی لیگ قهرمانان آسیا آن هم برای نخستین بار می تواند جذاب ترین و مهیج ترین دربی قاره کهن را در صدر اخبار قرار دهد و همه نگاه ها را به پایتخت و ورزشگاه آزادی معطوف کند. اما این که این احتمال چقدر وجود دارد تا منصوریان و برانکو در آسیا باز هم مقابل هم صف آرایی کنند بستگی به عملکرد آنها در مرحله حذفی و یک شانزدهم نهایی مقابل رقبای خود دارد جایی که پرسپولیس باید به مصاف لخویا قطر برود و استقلال هم از بین دو تیم العین امارات و الاهلی عربستان با یکی روبرو شود.

 

 

برنامه مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در شرق و غرب قاره


در صورتی که سرخابی های پایتخت بتوانند در دو بازی رفت و برگشت مرحله حذفی از سد رقبای خود عبور کرده و به مرحله یک چهارم نهایی برسند در این مرحله باید منتظر قرعه کشی مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا باشند. مراسمی که اواخر خردادماه برگزار می شود تا تیم های صعود کننده به مرحله یک چهارم نهایی در شرق و غرب قاره رقبای خود را تا مرحله نیمه نهایی خواهند شناخت. اگر قرعه به نحوی برداشته شود که استقلال و پرسپولیس در این مرحله به هم نخورند قطعا در نیمه نهایی غرب آسیا شاهد رویارویی این دو تیم برای رسیدن به فینال خواهیم بود چون طبق قوانین از غرب و شرق آسیا تنها یک تیم راهی دیدار نهایی خواهد شد.

 

 

مرحله یک چهارم نهایی با قرعه کشی مشخص می شود

 

اما تفاوت اصلی دربی تهران در لیگ قهرمانان آسیا با دربی های لیگ برتر در چه خواهد بود؟ با توجه به این که afc روی میزبان و مهمان بودن در دو بازی رفت و برگشت تاکید فراوانی دارد چون درآمدزایی باشگاه ها از راه میزبانی و بلیت فروشی تامین خواهد شد این بار اگر استقلال و پرسپولیس به مصاف هم بروند تا دربی آسیایی را در کارنامه رویارویی های خود ثبت کنند به معنای واقعی کلمه مزه میزبانی و مهمانی را خواهند چشید چون در بازی که هر کدام میزبان قلمداد شوند 90 درصد ظرفیت ورزشگاه در اختیار طرفداران آنها قرار گرفته و تنها 10 درصد ظرفیت ورزشگاه آزادی به طرفداران تیم مقابل اختصاص داده خواهد شد درست مثل تمام دربی های معروف دنیا که در یک ورزشگاه مشترک برگزار می شود.

 

 

تمام احتمالات برگزاری دربی آسیایی تهران به نتایج این دو تیم در مرحله حذفی به خصوص در بازی امشب استقلال برمی گردد چون هم استقلالی ها هم پرسپولیسی ها در ابتدا باید از سد رقبای خود در مرحله یک شانزدهم نهایی عبور کرده و جواز حضور در جمع هشت تیم برتر غرب قاره را دریافت کنند تا در یک چهارم نهایی یا نیمه نهایی بر اساس قرعه کشی این شانس را داشته باشند تا طرفداران خود را برای چشیدن طعم دربی آسیایی امیدوار نگه دارند در غیر این صورت حسرت دیدن چنین نمایش پرهیجان و حساسی بر دل همه آنها باقی خواهد ماند.

مرتبط با موضوع

تبلیغات
test

نظرسنجی

آیا ایران می تواند شگفتی ساز جام جهانی 2018 روسیه شود؟

گالری عکس

جدول