:: مقاله
همه ترین ها و رکوردهای لیگ شانزدهم
0
0
0

همه ترین ها و رکوردهای لیگ شانزدهم

جمعه, 15 اردیبهشت 1396 - 08:15 قبل از ظهر - 5 May 2017
:: مقاله
نويسنده : جمعیت حامیان هواداران فوتبالبدون نظر [ 92 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 5295لینک خبر : http://www.iranfootballfan.ir/index/post_5295/
همه ترین ها و رکوردهای لیگ شانزدهم

همه ترین‌ها و رکوردهای لیگ شانزدهم                           تیم فوتبال پرسپولیس اکثر رک...

همه ترین‌ها و رکوردهای لیگ شانزدهم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تیم فوتبال پرسپولیس اکثر رکوردهای فصل شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر را تصاحب کرد.

شانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر با قهرمانی پرسپولیس به پایان رسید. پرسپولیس با 66 امتیاز قهرمان لیگ برتر شد و رکورد امتیازگیری در لیگ‌های شانزده تیمه را تکان داد. پیشتر و در لیگ چهارم فولادی‌ها با 64 امتیاز قهرمانی را جشن گرفته بودند و سالیان سال این رکورد تکان نخورده بود.

با توجه به شانزده تیمی شدن لیگ برتر، با مقایسه‌ای میان شش دوره‌ی رقابت‌های لیگ برتر ایران، به بررسی رکوردهای این هفت سال پرداختیم.

* بیشترین پیروزی

بیشترین پیروزی در این دوره از رقابت‌های لیگ برتر در اختیار پرسپولیس با 20 پیروزی بود. این رکورد هم تا پیش از این در اختیار تیم فولاد با 19 پیروزی در لیگ چهارم بود که این رکورد هم شکسته شد.

* کمترین پیروزی

کمترین پیروزی در این دوره از رقابت‌های لیگ برتر با 3 پیروزی در اختیار ماشین‌سازی بود. این رکورد را مس کرمان در فصل سیزدهم با یک پیروزی همچنان در اختیار دارد.

* بیشتری تساوی

این رکورد در این فصل در اختیار گسترش فولاد تبریز بود. این تیم با 17 تساوی در لیگ امسال بیشترین تعداد تساوی را در اختیار داشت. پیش‌تر بالاترین تعداد تساوی در لیگ‌های 16 تیمی در اختیار مس کرمان در لیگ سیزدهم با 19 تساوی بود.

* کمترین تساوی

پرسپولیس با 6 تساوی کمترین تعداد تساوی را در اختیار داشت. ملوان بندر انزلی در لیگ سیزدهم و لیگ پنجم، به همراه استقلال اهواز در لیگ ششم و سیاه جامگان در لیگ پانزدهم با شش تساوی این رکورد را در اختیار داشتند که از این پس پرسپولیس هم به این لیست اضافه شد.

* بیشترین شکست

در این فصل ماشین‌سازی تبریز با 20 شکست، بیشترین باخت را در لیگ آورد، این در حالی است که استقلال اهواز در لیگ پانزدهم با 21 باخت این رکورد را در دست داشت که به این ترتیب رکورد فوق شکسته نشد.

* کمترین باخت

عنوان شکست‌ناپذیرترین تیم لیگ برتر در این فصل در اختیار پرسپولیس و تراکتورسازی با 4 شکست است. این رکورد قبلا در دست استقلال و استقلال خوزستان در لیگ‌های پنجم و پانزدهم بود و به این ترتیب این رکورد هم شکسته نشد.

* بیشترین گل زده

برترین خط حمله لیگ برتر را در این فصل با 46 گل در اختیار پرسپولیس بود. بالاترین رکورد در این زمینه در اختیار تراکتورسازی در فصل چهاردهم است که این تیم با 58 گل زده عنوان خطرناک‌ترین خط حمله را یدک می‌کشید.

* کمترین گل زده

ضعیف‌ترین خط حمله لیگ برتر در این فصل در اختیار ماشین‌سازی بود. آنها تنها 18 گل به ثمر رساندند. این رکورد پیش از این در اختیار پیکان در لیگ چهاردهم و استقلال اهواز در لیگ پانزدهم با 16 گل بود. این دو تیم هم با همین تعداد گل زده در نهایت به دسته پایین‌تر سقوط کردند.

* بهترین خط دفاعی

برترین خط دفاعی لیگ برتر در این فصل در اختیار پرسپولیس با 14 گل خورده است. این رکورد پیش از این در اختیار استقلال خوزستان با 14 گل خورده در لیگ پانزدهم بود که این رکورد به نام هر دو تیم شد.

* ضعیف‌ترین خط دفاعی

ضعیف‌ترین خط دفاعی لیگ برتر در این فصل در اختیار ماشین‌سازی تبریز با 45 گل خورده بود. این رکورد پیشتر در اختیار استقلال اهواز بود که در لیگ پانزدهم 58 گل خورده بود.

* بهترین وضعیت تفاضل گل

پرسپولیس با تفاضل مثبت 32 این رکورد را در لیگ به نام خود ثبت کرد. شاگردان برانکو توانستند در این فصل رکورد استقلال در لیگ پنجم را بشکنند. استقلال در آن فصل با تفاضل مثبت 27 رکوردی خاص را در این زمینه به جای گذاشته‌ بود.

* بدترین تفاضل گل

ماشین‌سازی تبریز با تفاضل منفی 27 گل خورده رکورددار این لیگ بود اما آنها با رکورد استقلال اهواز در لیگ پانزدهم که منفی 42 بود فاصله زیادی داشتند.

* آقای گل

مهدی طارمی با 18 گل از پرسپولیس آقای گل این رقابت‌ها شد.

* بیشترین تغییرات مربیگری

سیاهجامگان با آوردن سه مربی بالاترین تعداد تغییرات کادر فنی را به نام خود ثبت کرد. این رکورد در فصل سیزدهم در اختیار مس کرمان بود. آنها در آن فصل، بالاترین تعداد تغییرات در کادر فنی‌اش را داشتند. مجتبی تقوی، محمود یاوری، پرویز مظلومی و لوکا بوناچیچ مربیان این تیم در آن دوره از رقابت‌های لیگ برتر بودند. نکته جالب آنجاست که در لیگ دوازدهم نفت آبادان هم با آوردن چهار مربی با نام‌های کاستا، کاسیمیرو، فیروزی و سلامات هم به سرنوشتی بهتر از مس کرمان در لیگ سیزدهم دچار نشده بود.

* خشن‌ترین و جوانمردترین تیم

تیم تراکتورسازی با 67 کارت زرد و 5 کارت قرمز خشن‌ترین تیم لیگ برتر بودند. تیم صنعت نفت آبادان هم بدون دریافت کارت قرمز جوانمردانه‌ترین فوتبال را به نمایش گذاشت.

* رکورد گل‌های زده

در این دوره رقابت‌های لیگ برتر در مجموع 30 بازی 504 بار توپ از خط دروازه‌ها گذشت که این رقم در پنج لیگ دیگری که 16 تیمه بودند به این ترتیب بود: لیگ چهارم 545 گل، لیگ پنجم 541 گل و در لیگ ششم 560 گل و لیگ سیزدهم با 493 گل، 536 گل در لیگ چهاردهم و 502 لیگ پانزدهم.

مرتبط با موضوع
ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .

:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .

نظرسنجی

چرا پرسپولیس از رسیدن به فینال آسیا بازماند؟
  • 1 - ضعف بازیکنان
  • 2 - ضعف مدیریت
  • 3 - ضعف مربی
ثبت رای مشاهده نتایح

گالری عکس

جدول

# نام تيم بازي تفاضل امتياز
1پارس جنوبی جم111325
2پرسپولیس101323
3پیکان11723
4پدیده11717
5فولاد11317
6سایپا11-414
7ذوب آهن11413
8صنعت نفت آبادان10-113
9تراکتورسازی11-112
10سپیدرود رشت11-212
11استقلال11-312
12نفت تهران11-612
13سپاهان11-411
14گسترش فولاد11-1011
15استقلال خوزستان11-910
16سیاه جامگان11-77