:: اخبار
:: اخبار باشگاه ها

سپیدرود، گل گهر یا ملوان

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 170 ] - یکشنبه, 10 اردیبهشت 1396
سپیدرود، گل گهر یا ملوان

سپیدرود، گل‌گهر یا ملوان                       هفته سی‌وچهارم و پایانی لیگ آزادگان روز دوشنبه...

سپیدرود، گل‌گهر یا ملوان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هفته سی‌وچهارم و پایانی لیگ آزادگان روز دوشنبه، ۱۱ اردیبهشت پیگیری می‌شود. در این هفته سه تیم برای گرفتن تنها سهمیه باقی مانده صعود به لیگ برتر و دو تیم برای فرار از تنها سهمیه باقی مانده سقوط به لیگ دو تلاش می‌کنند.

هفته پایانی لیگ آزادگان تنها برای پنج تیم حکم مرگ و زندگی را دارد. در جدول رده بندی به جز تیم نخست و آخر که تکلیفشان مشخص شده، تیم‌های سپیدرود، گل گهر و ملوان برای لیگ برتری شدن تلاش می‌کنند و تیم‌های خیبر و فجر برای بقا در لیگ آزادگان می‌جنگند.

در پایین جدول خونه به خونه بابل میزبان خیبر خرم‌آباد است و در اراک، آلومینیوم این شهر به مصاف فجرسپاسی رده شانزدهمی می‌رود. در حال حاضر فجرسپاسی با ۳۳ امتیاز در منطقه سقوط قرار دارد و خیبر با یک امتیاز بیشتر نسبت به شیرازی‌ها در رده پانزدهم قرار گرفته است. غلامحسین پیروانی به دنبال این است که با پیروزی در دیدار سختشان مقابل آلومینوم و تساوی یا شکست خیبر در لیگ آزادگان باقی بمانند. البته با توجه به تفاضل فجرسپاسی آنها می‌توانند با تساوی مقابل آلومینیوم و در مقابل، شکست خیبر هم خودشان را در این مسابقات حفظ کنند. تفاضل فجری‌ها ۷- و خرم‌آبادی‌ها ۱۶- است.

همچنین قهرمان رقابت‌ها در دیداری تشریفاتی و خانگی به مصاف بادران تهران می‌رود و پس از آن جشن قهرمانی و صعود به لیگ برتر را برگزار می‌کند. پارس جنوبی به دنبال این است که با تساوی یا برد در این دیدار رکورد شکست‌ناپذیری خود را به ۲۴ بازی پیاپی ارتقا دهد. استقلال اهواز هم باید میهمان مس رفسنجان باشد که به نظر می‌رسد این تیم به رفسنجان نمی‌رود تا رفسنجانی ها با نتیجه ۳ بر صفر پیروز اعلام شوند.

سپیدرود رشت – نساجی مازندران

بی شک اگر سپیدرود مدعی صعود به لیگ برتر نبود و نیاز به پیروزی در این دیدار نداشت، باز هم این دیدار حساسیت‌های زیادی برای هواداران دو تیم داشت. سرنوشت رشتی‌ها برای لیگ برتری شدن در دستان خودشان است و می‌توانند با پیروزی در این دیدار به لیگ برتر برسند. البته آنان این شانس را دارند که با تساوی در این دیدار و عدم پیروزی گل گهر و ملوان در دیگر بازی های همزمان هم به سطح اول فوتبال کشور برسند ولی در این صورت باید منتظر اما و اگرها باشند.

نکته مثبت در مورد سپیدرود این است که در خانه شکست ناپذیر است. البته آنها در دور رفت در حالی که میهمان نساجی بودند، با نتیجه‌ دو بر یک شکست خوردند، نتیجه‌ای که در سرنوشت آنها در نیم فصل نخست تاثیر نداشت و آنها به قهرمانی نیم فصل رسیدند. علی نظرمحمدی می‌داند که کلید موفقیت در این دیدار، مهار محمد عباس زاده، آقای گل مهار نشدنی لیگ یک است. او تا به حال ۲۳ گل برای نساجی به ثمر رسانده و در صدر جدول گلزنان این مسابقات است. او می‌خواهد تعداد گل‌هایش را به عدد ۲۴ برساند تا قولی که اول فصل برای ادای دین به هادی نوروزی کاپیتان فقید پرسپولیس داده بوده را عملی کند.

در حال حاضر سپیدرود با ۵۸ امتیاز، یک امتیاز بیشتر از گل گهر و ملوان در رده دوم جدول رده بندی قرار گرفته و نساجی با ۴۶ امتیاز در رده دهم قرار گرفته است.

فولاد یزد – گل گهر سیرجان

سیرجانی‌ها در حالی که تا هفته گذشته از رسیدن به لیگ برتر ناامید شده بودند، با نتایج رقبا امیدوار شدند و توانستند خودشان را در نزدیکی لیگ برتر ببینند. گل گهر این هفته بازی بسیار آسانتری نسبت به دیگر رقیبانش دارد. آنها باید با فولاد یزد بازی کنند که به لیگ دو سقوط کرده و با توجه به مشکلات مالی زیادی که دارد، انگیزه چندانی برای جنگ و رقابت در خود نمی‌بینند.

وینگو بگوویچ امیدوار است تا با پیروزی احتمالی در این دیدار و شکست یا تساوی سپیدرود به لیگ برتر برسد و شایستگی‌های خودش را نشان دهد. آنها در دیدار رفت، در حالی که میزبان بودند با نتیجه دو بر یک یزدی‌ها را شکست دادند.

در حال‌ حاضر گل گهر با ۵۷ امتیاز در جایگاه سوم و فولاد یزد با ۳۰ امتیاز در جایگاه هفدهم قرار گرفته اند.

نفت مسجد سلیمان – ملوان بندر انزلی

محمد مایلی کهن به دنبال این است که اگر به لیگ برتر نمی‌رسد، حداقل ارزش‌های تیمش را در این دیدار نشان دهد. او هفته گذشته پس از تساوی ناامیدکننده با خونه به خونه، در نشست خبری با یکی از خبرنگاران درگیری لفظی پیدا کرد که سعی در دفاع از قدرت و ارزش تیمش داشت.

ملوان کار سختی مقابل تیمی دارد که جلوی تیم‌های بالای جدول کم نگذاشته و حتی موفق شده در هفته بیست و نهم سپیدرود که آن زمان صدرنشین بود را شکست دهد. ملوانان تنها در حالی به لیگ برتر باز می‌گردند که بتوانند در این دیدار پیروز شوند و گل گهر و سپیدرود متحمل شکست شوند.

دیدار دور رفت این دو تیم با تساوی بدون گل در انزلی به پایان رسیده بود. در حال حاضر ملوان هم امتیاز با گل گهر و به خاطر ۷ گلی که در تفاضل کمتر دارد، در رده چهارم جدول رده بندی قرار گرفته است. نفت مسجد سلیمان هم با ۳۶ امتیاز جایگاه دوازدهم را به خود اختصاص داده است.

برنامه کامل دیدارهای هفته پایانی لیگ آزادگان به شرح زیر است:

پارس جنوبی جم بوشهر -  بادران تهران ساعت ۱۷:۰۰ ورزشگاه تختی جم   

پیروز سیف الله پور – حسین طالقانی – حمزه علی سلیمی – مجید پورعلی – ناظر: عباس شهرجو

خونه به خونه مازندران - خیبر خرم‌آباد    ساعت ۱۷:۰۰ ورزشگاه  هفتم تیر    بابل   

یاسر همرنگ – اسدحاج محمدی – حسین رحیمی پور – سجاد لطافتی – ناظر: محمدجواد تقی پور

آلومینیوم اراک - فجرسپاسی شیراز ساعت ۱۷:۰۰ ورزشگاه   امام خمینی    اراک   

اشکان خورشیدی – علی اکبر عظیم پور – حسینعلی عابدی – امیر ایار – ناظر: بهرام مهرپیما

فولادیزد-  گل‌گهر سیرجان ساعت ۱۷:۰۰ ورزشگاه   شهید نصیری    یزد   

وحید کاظمی – علیرضا ایلدروم – داریوش صابرمطلق – انور دورانی – ناظر: محمور رفیعی

سپیدرود رشت-  نساجی مازندران ساعت ۱۷:۰۰ ورزشگاه   شهید عضدی    رشت   

محمدرضا اکبریان – محمدرضا ابوالفضلی – جواد مداح – میثم پورکریمیان – ناظر: فریدون اصفهانیان

نفت مسجدسلیمان-  ملوان بندرانزلی ساعت ۱۷:۰۰ ورزشگاه  شهید بهنام محمدی    مسجد سلیمان   

مهدی سیدعلی – حسن یوسفی – حمید سبحانی – جواد محمدی – ناظر: علی خسروی

مس رفسنجان - استقلال اهواز    ساعت ۱۷:۰۰ ورزشگاه  شهداء    رفسنجان   

ابوالفضل گرجی – محمد صفار – محمدعلی رضایی – ابوالفضل جعفرپور – ناظر: فرشید فرح نیا

راه‌آهن تهران-  ایرانجوان بوشهر ساعت ۱۷:۰۰ ورزشگاه  شهید درخشان    صبا شهر   

حمید حاج ملک – مرتضی کاظمیان – عسگر محمدی – هادی حاج عباسی – ناظر: علیرضا رجبلو

مرتبط با موضوع

تبلیغات
test

نظرسنجی

آیا ایران می تواند شگفتی ساز جام جهانی 2018 روسیه شود؟

گالری عکس

جدول