:: مقاله

هوای بارانی سرخابی ها

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 150 ] - یکشنبه, 10 اردیبهشت 1396
هوای بارانی سرخابی ها

هوای بارانی سرخابی ها                       هواداران استقلال و پرسپولیس در لیگ شانزدهم روزهای خوب و خوش...

هوای بارانی سرخابی ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هواداران استقلال و پرسپولیس در لیگ شانزدهم روزهای خوب و خوشی را سپری کردند و یک تیم به مقام قهرمانی و دیگری در جایگاه نائب قهرمان قرار گرفت؛ اما سوء مدیریت چه از دستگاه های بالاتری چون وزارت ورزش و چه از سوی مدیران 2 باشگاه، موجب شده تا این روزها طعم خوش این عناوین به کام هواداران تلخ شود.

 

هواداران فوتبال در ایران دیگر عادت کرده اند. قانون نانوشته ای که در فوتبال ایران وجود دارد و طعم شیرین قهرمانی را برای هواداران تیم های لیگ برتری تلخ می کند. به طور تقریبی در تمام دوره های لیگ برتر نیز این اتفاق تکرار شده و این بلا سر تمام تیم های قهرمان آمده است. حالا امسال هم نوبت به پرسپولیس در جایگاه قهرمانی و استقلال به عنوان نائب قهرمان لیگ رسیده است و هنوز لیگ به پایان نرسیده که حاشیه های موجود از فصل سخت پیش رو و مشکلات مالی و تکه پاره شدن سرخابی ها حکایت دارد.  
 
دودستگی در تیم قهرمان 
 
هر‌چند‌ روز گذشته پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن توانست از شکست یک مساوی پر‌گل بسازد اما پرسپولیس دیروز آینه تمام قدی بود از حال‌و هوای چند روز اخیر این تیم. در چند روز گذشته در پرسپولیس از فوتبال و تمرین هیچ خبری نبود و به‌ جای آن اعتصاب و اعتراض حرف اول و آخر را زد.  
 
البته تعطیلی تمرینات تنها پیامد منفی این اعتصابات نبوده و مشکل اصلی این روزهای پرسپولیس دودستگی بازیکنان است. در روزهای اخیر حضور چند بازیکن در زمین تمرین و عدم حضور دیگر بازیکنان در تمرینات، نشان‌دهنده این بود که اختلاف‌نظرهایی بین بازیکنان پرسپولیس وجود دارد. برخی از سرخ‌پوشان در‌حالی به دلیل مشکلات مالی دست به اعتصاب زدند که باتجربه‌های تیم و برانکو مخالف این مسئله بودند و تلاش زیادی برای جلوگیری از این اتفاق کردند و از اعتصاب‌کنندگان می‌خواستند امروز تمرین کنند و فردا با مسئولان باشگاه حرف بزنند اما آن‌ها حتی به حرف سرمربی خود نیز گوش ندادند و اعلام کردند تا زمانی که پول دریافت نکنند، تمرین نخواهند کرد.  
 
این دودستگی در بازی روز گذشته سرخ‌پوشان تهرانی هم کاملا موج می‌زد و در ادامه حتی به سکوهای سرخ ورزشگاه آزادی نیز کشیده شد. هواداران پرسپولیس که از اعتصاب و تمرین نکردن سرخ‌پوشان در هفته گذشته ناراحت به نظر می‌رسیدند، پس از 2 گل ذوب‌آهن با شعارهای ‌پرسپولیس بی‌تمرین همینه همینه‌ و ‌نتیجه اعتصاب همینه همینه‌، اعتراض خود را به رفتار بازیکنان تیمشان نشان دادند.  
 
علی پروین، علی کریمی و کریم باقری که به نوعی از قدیمی‌های پرسپولیس هستند بارها از سوی تماشاگران تشویق شدند تا کنایه‌ای باشد به بازیکنان داخل زمین. در این‌بین حتی رامین رضاییان هم تشویق شد. اما در پایان بازی و با به ثمر رسیدن گل تساوی‌بخش پرسپولیس جو سکوهای ورزشگاه عوض شد و تشویق جای خود را به اعتراض داد اما بازیکنان نسبت به این تشویق‌ها عکس‌العملی نداشتند و به سمت رختکن رفتند تا به نوعی به اعتراضات هواداران خود واکنش نشان دهند. تمامی این اتفاقات و حواشی که در روزهای اخیر برای سرخ‌پوشان به وجود آمده، نشان می‌دهد که حال و هوای این روزهای قهرمان لیگ شانزدهم اصلا خوب نیست و شاید برانکو برای یک‌دست کردن تیم خود بیشتر از هر زمان دیگری به تغییر و تحولات اجباری و جواب کردن چند بازیکن حاشیه‌ساز فکر می‌کند. 
 
نائب قهرمان بی صاحب 
 
فقط چند روز پس از پذیرفته شدن استعفای شهاب جهانیان از پست رییس هیات مدیره استقلال، اظهارات معاون وزارت ورزش دلیل روشن دیگری از تغییراتی است که برای این هیات در نظر گرفته شده و به زودی به مرحله اجرا درخواهد آمد، محمدرضا داورزنی متذکر شده است که با بساط اخیر اعمال تغییرات در سطح هیات رییسه دو باشگاه پرطرفدار اما بیش از حد پر حاشیه تهرانی الزامی است و صرفنظر از اینکه این تعبیر تا چه حد در مورد پرسپولیس مصداق و صحت لازم را دارد باید پذیرفت که روسای استقلال انواع دلایل را برای برکناری خود به دست داده‌اند. 
 
شاید سرآمد افراد لازم به تغییر رضا افتخاری مدیرعامل باشگاه باشد که از زمان روی کار آمدنش و گرفتن جای بهرام افشارزاده کمتر تحول قابل ذکری را در امورات باشگاه آبی‌پوش پایتخت ایجاد کرده است. بحث تاسف‌آور ممنوع شدن خریدهای جدید در زمان نقل و انتقال‌های میان فصل برای آبی‌ها در دوره زمامداری وی روی داده و عجبا که او فقط پس از استخدام سرور جباروف ازبکستانی و آندو تیموریان کهنه‌کار در تعطیلات نیم فصل لیگ شانزدهم و بعد از رجوع اعضای اجرایی باشگاه به سایت اینترنتی نقل و انتقال‌های جهانی متوجه شد که استقلال در این زمینه حق هیچ کاری را لااقل تا پایان فصل ندارد. 
 
داورزنی در اظهارات تازه‌اش روی مساله غیبت مکرر برخی اعضای هیات رییسه در جلسات هفتگی و ماهانه این دو باشگاه مانور داده اما به نظر می‌رسد فراتر از این مساله باید مساله همسو نبودن مدیران و البته ضعف اکثر آنها در انجام وظایف‌شان که پشتیبانی از تیم داخل میدان و کمک به مسائل و بنیادهای مالی باشگاه است، مورد توجه قرار گیرد. 
 
هواداران استقلال و پرسپولیس در لیگ شانزدهم روزهای خوب و خوشی را سپری کردند و یک تیم به مقام قهرمانی و دیگری در جایگاه نائب قهرمان قرار گرفت؛ اما سوء مدیریت چه از دستگاه های بالاتری چون وزارت ورزش و چه از سوی مدیران 2 باشگاه، موجب شده تا این روزها طعم خوش این عناوین به کام هواداران تلخ شود.

مرتبط با موضوع

تبلیغات
test

نظرسنجی

آیا ایران می تواند شگفتی ساز جام جهانی 2018 روسیه شود؟

گالری عکس

جدول