:: اخبار
:: اخبار باشگاه ها

جپاروف بر سر دو راهی اصفهان - تهران

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 142 ] - شنبه, 9 اردیبهشت 1396
جپاروف بر سر دو راهی اصفهان - تهران

جپاروف بر سر دو راهی اصفهان - تهران                       این روزها با نزدیک شدن به پایان لیگ شانزدهم ا...

جپاروف بر سر دو راهی اصفهان - تهران

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این روزها با نزدیک شدن به پایان لیگ شانزدهم اخبار نقل و انتقالات بازیکنان و گمانه زنی درباره آنها بیشتر شده است.

قهرمانی زودهنگام پرسپولیس باعث شده تا گمانه زنی های نقل و انتقالاتی هر روز بیشتر و بیشتر شود.

یکی از این خبرها که حساسیت زیادی را به وجود آورده تداوم حضور سرور جپاروف هافبک ازبکستانی استقلال در سپاهان اصفهان است. هافبکی که در روزهای ابتدایی حضورش در ایران، قرار بود کمک حال استقلال تهران در بازی پلی آف لیگ قهرمانان آسیا، مقابل السد قطر باشد و نظم و قدرت بیشتری به خط میانی استقلال ببخشد اما با ماجراهایی که برای پنجره نقل و انتقالات استقلال افتاد و محرومیتی که از طرف فیفا پیش آمد، استقلال نتوانست بازیکن (هم داخلی و هم خارجی) بگیرد.

به همین دلیل مدیرعامل استقلال برای جلوگیری از ضرر ۱۵۰ هزار دلاری مجبور شد برای واگذاری این بازیکن به صورت قرضی با تیم های دیگر وارد مذاکره شود که سپاهان سریعتر و دست به نقدتر وارد این ماجرا شد و جپاروف به جای تهران سر از نصف جهان در آورد. همانطور که آن زمان در رسانه ها آمد، این قرار داد طوری بسته شد که طی آن جپاروف برای شش ماه به صورت قرضی به سپاهان بپیوندد.

تا اینجای کار همه چیز درست و قابل قبول بود ولی درخشش و اعلام نیاز زلاتکو کرانچار به این ستاره ازبک از یک سو و مشکلات مالی و دغدغه های همیشگی استقلال از سوی دیگر عزم سپاهان را برای تمدید حضور جپاروف جدی تر کرد.

 

بالاخره جپاروف کجا می رود؟

آن روز که قرار شد جپاروف به سپاهان بپیوندد بحث زنده کردن مبلغ پیش قرارداد استقلال مطرح بود و افتخاری مدیر عامل استقلال گمان می برد با این حرکت جلوی ضرر را می گیرد. حالا که جپاروف چشم ها را خیره کرده و سپاهانی ها خواهان او شده اند، مدیران اصفهانی با تکیه بر آنچه نامش غیر قانونی بودن قرار داد جپاروف نامیده می شود سعی در حفظ جپاروف دارند.

مساله ای که طبق قانون نقل و انتقالات فیفا این امکان را به آنها می دهد. در این میان مهمترین اتفاق این است که افتخاری مدیرعامل استقلال، نتوانسته قراردادی الزام آور با جپاروف امضا کند. قراردادی که بتواند بازیکن ازبک را پس از اتمام قراردادش به استقلال برگرداند. این در حالی است که دل سپاهانی ها به آی تی سی صادر شده از ازبکستان خوش است که فقط برای باشگاه سپاهان و قرار داد با این تیم صادر شده نه استقلال تهران!

با فرض اینکه جپاروف می تواند پس از اتمام شش ماه قرارداد، با بهانه های معمول به ازبکستان بازگردد و با در خواست مجدد سپاهان شخصا قراردادش را با این تیم ثبت کند، این اتفاق  برای استقلال که برای بازگشت جپاروف  آماده روزشماری می کند بسیار بد خواهد بود.

بزرگی معاونت حقوقی باشگاه استقلال در گفت و گو با سایت نود در این باره می گوید: قرارداد با جپاروف حقوقی بسته شده و طرفین ملزم به رعایت موازین آن هستند اما در رابطه با قرار داد با بازیکن خارجی این امر به حوزه من مربوط نمی شود و از مفاد این قرار داد و حدود آن اطلاعی ندارم  و نمی دانم در این قرار داد شرط فسخ ذکر شده یا نه. قرارداد های خارجی در این امر به حوزه بین الملل مربوط می شود.

از سوی دیگر افضلی معاونت حوزه بین الملل اما نظری متفاوت دارد. او به سایت نود می گوید : قرار داد جپاروف در ایران مشروعیت کامل دارد و حتی به گمانم در هیئت فوتبال هم ثبت شده است. البته در این رابطه زیاد مطمئن نیستم اما اگر این مشکل به محاکم فیفا برسد و کار تا آن حد بالا بگیرد فیفا قرارداد را فاقد صلاحیت می شناسد. اما این نکته نباید فراموش شود که ما قراردادی برای سه نیم فصل داریم که با از بین رفتن مشکل استقلال در زمینه نقل و انتقالات، خود به خود قرار داد با جپاروف رسمیت و قوام لازم را می یابد.

سایت نود تلاش کرد که با دکترتوفیقی هم در این باره صحبت کند که عضو هیات مدیره استقلال در این زمینه پاسخگو نبود. باید دید در نهایت ماجرای جپاروف و استقلال به کجا خواهد انجامید.

مرتبط با موضوع

تبلیغات
test

نظرسنجی

آیا ایران می تواند شگفتی ساز جام جهانی 2018 روسیه شود؟

گالری عکس

جدول