:: یادداشت ها

آذری: تا وقتی فوتبال ما شتر، گاو، پلنگ است وضعیت همین است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 182 ] - پنجشنبه, 24 فروردین 1396
آذری: تا وقتی فوتبال ما شتر، گاو، پلنگ است وضعیت همین است

آذری: تا وقتی فوتبال ما شتر، گاو، پلنگ است وضعیت همین است                     مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن ا...

آذری: تا وقتی فوتبال ما "شتر، گاو، پلنگ" است وضعیت همین است

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن اصفهان با بیان اینکه قرار گرفتن ایران در رده هشتم فوتبال باشگاه‌های آسیا واقعیت فوتبال ما را نشان می‌دهد، اظهار کرد: بخش زیادی از امتیازهای ایران به وسیله ذوب‌آهن گرفته شده و باشگاه‌های دیگر هم باید خود را به استانداردهای روز دنیا نزدیک کنند.

سعید آذری درباره عملکرد ذوب‌آهن در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا و شرایط این تیم، اظهار کرد: خدا را شکر وضعیت باشگاه خوب و ثابت است. برنامه‌ها را طبق آنچه از قبل طراحی کرده‌ایم پیش می‌بریم. ما اهداف کلی و جزئی داشتیم که تاکنون به قسمت اعظم آن دست یافته‌ایم. از اعضای هیات مدیره و مدیران کارخانه به خاطر کمکی که به ما کردند تشکر می‌کنم.

او درباره اینکه در فصل جاری لیگ برتر چه جایگاهی را برای ذوب‌آهن متصور است، گفت: ما به بهترین جایگاهی که می‌توانیم به آن دست پیدا کنیم فکر می‌کنیم. چهار بازیکن سخت دیگر داریم که باید روی آنها تمرکز کنیم. هر چند جایگاه چهارمی برای تیمی که پارسال ششم و هفتم شده بود بسیار ارزشمند است اما اینکه بگوییم رسیدن به جایگاه چهارمی می‌تواند نیم سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را به ما بدهد درست نیست چون این حرف به معنی این است که نفت را از پیش بازنده فینال جام حذفی تلقی کرده‌ایم.

آذری ادامه داد: فینال جام حذفی بسیار حساس است و نمی‌شود با اطمینان گفت که کدام تیم قهرمان جام حذفی می‌شود. ما تمام تلاشمان را می‌کنیم که جایگاه‌مان از پارسال بهتر شود. برخی از رقبای ما که برای رسیدن به جایگاه چهارم می‌جنگند با این هدف تلاش می‌کنند که نیم سهمیه آسیا را بگیرند در حالیکه هنوز چیزی مشخص نیست.

مدیرعامل ذوب آهن درباره عملکرد تیمش در لیگ قهرمانان آسیا هم گفت: پارسال هم از مرحله گروهی بدون گل خورده صعود کردیم و امتیازهایمان از سایر نماینده‌های ایران بیشتر بود اما در مرحله حذفی برابر العین امارات یک باخت و یک مساوی داشتیم و حذف شدیم. امسال هم با وجود اینکه هفت امتیاز گرفته‌ایم کار سخت ما هنوز باقی مانده است چون با همان العین که پارسال نایب قهرمان شد بازی داریم.

او افزود: آن چیزی که مرا خیلی متعجب کرده انگیزه متفاوت بازیکنانم در آسیا و لیگ برتر است. سیستم‌های تدافعی و تهاجمی حریفان ما در لیگ برتر مقابل ما طوری است که کار ما را سخت می‌کند در حالیکه تیم‌های خارجی که به دیدار ما می آیند مانند تیم‌های ایران فشرده نیستند و این مساله باعث می شود با فراغ بال بیشتری برابر آنها تاکتیک‌هایمان را به کار ببریم.

آذری درباره شکست بنیادکار در اصفهان هم گفت: بنیادکاری که دیشب (سه شنبه) با ما بازی کرد با تیمی که در بازی رفت روبروی ما قرار گرفت خیلی فرق کرده بود و این ما را شگفت‌زده کرد با این حال ما می‌توانستیم گل‌های بیشتری به این تیم بزنیم. به نظرم این بنیادکار یقه العین امارات و الاهلی عربستان را هم خواهد گرفت. ما دیشب تنها نماینده برنده فوتبال ایران بودیم هر چند این مساله در رسانه‌ها کم‌رنگ بود ولی ما را ناامید نمی‌کند.

مدیرعامل ذوب آهن همچنین گفت: از آقای احمد صادقی مدیرعامل کارخانه ذوب آهن تشکر ویژه‌ای می‌کنم که در این مدت هم از نظر مالی و هم از نظر معنوی از تیم حمایت کرد.  

او درباره دیدار برگشت با العین امارات در اصفهان هم اظهار کرد: باید به این باور برسیم که کلید صعود به دور بعد پیروزی برابر العین است. ما باید تلاش کنیم که در خانه به تیمی باج ندهیم. خوشبختانه وضعیت زمین چمن ما بهتر شده و تا پنجم اردیبهشت از این هم بهتر خواهد شد. البته بازیکنان ما باید قدر موقعیت‌هایشان را بیشتر بدانند. دیشب می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم ولی اینطور نشد و نزدیک بود دقیقه ۸۸ بنیادکار گل مساوی را بزند.

به گزارش ایسنا، در رده‌بندی فوتبال باشگاه های آسیا، ایران در رده هشتم قرار گرفته است. آذری درباره این امتیازبندی هم گفت: به نظرم این رده‌بندی منصفانه است. من وقتی استادیوم العین و بنیادکار را می‌بینم و زمین‌های تمریشان را مشاهده می‌کنم می‌بینیم که حتی ما که جزو استانداردترین تیم‌های ایران هستیم و استادیوم و زمین تمرین اختصاصی داریم از نظر سخت‌افزاری با آنها قابل مقایسه نیستیم. تراز بیشتر باشگاه‌های ما منفی است در حالی که باشگاه‌های عربی یا آنها که در شرق آسیا هستند شرایط بسیار خوبی دارند و تراز مالی هم مثبت است.

او ادامه داد: رنکینگی که اعلام شده واقعی است و ما باید این واقعیت را بپذیریم و در جهت بهتر شدن پیش برویم. واقعیت فوتبال ما این است. کی‌روش و فدراسیون فوتبال تمام تلاش خود را کرده‌اند تا چند سال پیاپی تیم ملی ما اول آسیا باشد اما این نشان دهنده اول بودن تمام فوتبال ایران در آسیا نیست. بیشتر بازیکنان موفق تیم ملی هم در خارج از ایران بازی می‌کنند و از امکانات باشگاه‌های خارجی بهره می‌برند.

مدیرعامل ذوب آهن گفت: خوشبختانه باشگاه ذوب‌آهن در بین ایرانیان پیشرو است و ما تلاش کرده‌ایم که در سه سال اخیر شرایطی را بر باشگاه حاکم کنیم که روز به روز به استانداردهای دنیا نزدیک‌تر شود.

آذری در ادامه گفت: تا زمانی که فوتبال ما «شتر، گاو، پلنگ» است و برخی باشگاه‌ها دولتی، برخی خصوصی و برخی نیمه خصوصی هستند وضعیت همین‌طور است. هنوز استقلال و پرسپولیس مستقیما توسط وزارت ورزش اداره می شوند و باشگاه های بزرگ ما هنوز ۵۰ متر زمین چمن برای تمرین کردن ندارند و همه چیزشان اجاره‌ای است.

وی در پایان گفت: بخش زیادی از امتیازهای باشگاهی که به فوتبال ایران داده شده هم به خاطر عملکرد باشگاه‌هایی مثل ذوب‌آهن است که دارای استادیوم و امکانات اختصاصی هستند. همین جا می‌خواهم از خبرگزاری‌ها تشکر ویژه‌ای داشته باشم که به ذوب‌آهن بها می‌دهند.

مرتبط با موضوع

تبلیغات
test

نظرسنجی

آیا از مصاحبه کی روش علیه برانکو راضی هستید؟

گالری عکس

جدول