کمیته رفاهی
 

بعید است حالاحالاها کسی به این رکورد پرسپولیس برسد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 255 ] - شنبه, 28 اردیبهشت 1398
بعید است حالاحالاها کسی به این رکورد پرسپولیس برسد

پیشکسوت پرسپولیس گفت: سه قهرمانی متوالی پرسپولیس کار آسانی نبود که از پس از هر تیمی بربیاید و بعید می دانم حالا حالاها کسی بتواند آن را تکرار کند. تیم پرسپولی...

پیشکسوت پرسپولیس گفت: سه قهرمانی متوالی پرسپولیس کار آسانی نبود که از پس از هر تیمی بربیاید و بعید می دانم حالا حالاها کسی بتواند آن را تکرار کند.

تیم پرسپولیس در دیدار پایانی خود در لیگ برتر هجدهم با غلبه بر پارس جنوبی جم موفق شد این تیم را با نتیجه 0-1 شکست داده و با 61 امتیاز در مکان اول جدول باز هم قهرمانی این فصل لیگ برتر را به خود اختصاص بدهد.

 

محمد پنجعلی درباره فصلی که به پایان رسید و تکرار قهرمانی در سه فصل متوالی از سوی تیم برانکو ایوانکوویچ حرف زد.

پیشکسوت پرسپولیس ابتدا اظهار داشت: باید این قهرمانی شیرین را به همه هوادارانی که در گرمای تابستان پارسال و زمستان سرد سال گذشته و همین بازی آخر در جم تیم محبوب شان را همراهی کردند تبریک بگویم. این مردم سالیان سال است با پرسپولیس زندگی می‌کنند و این تیم را به اندازه اعضای خانواده خودشان دوست دارند پس حق شان بود که در چنین شادی شرکت کنند.

وی ادامه داد: قبل از اینکه درباره مسائل فنی بازی آخر صحبت کنیم باید بگویم پرسپولیس کار خیلی مهمی کرد. کسب سومین قهرمانی متوالی کار آسانی نیست و بعید می دانم کسی حالا حالاها بتواند این سه قهرمانی متوالی را تکرار کند. من خودم می‌دیدم که رقبای دیگر پرسپولیس با چه تلاش و هزینه‌هایی می‌خواستند مانع از رسیدن پرسپولیس به سومین جام متوالی اش شوند.

پنجعلی اضافه کرد: نه اینکه دشمنی با پرسپولیس داشته باشند، نه! آنها هم دلشان می‌خواست به جام برسند. هر تیمی دوست دارد در پایان فصل با کسب جام برای خودش اعتبار کسب کند. پرسپولیس در دو فصل قبلی مانع از رسیدن دیگر تیم‌ها به قهرمانی شده بود و این طبیعی بود که باشگاه‌ها تلاش کنند برای فصل هجدهم این عنوان را به خود اختصاص بدهند. از این رو می گویم که این جام از دو جام قبلی پرسپولیس بیشتر چسبید.

وی افزود: چشم خیلی‌ها دنبال این جام بود. از تیمی اسم نمی برم ولی همه می‌دیدیم که چه هزینه‌هایی می‌شد تا تیم‌هایشان را تقویت کنند ولی پرسپولیس تازه در نیم فصل توانست یارگیری کند و با این وجود که تیمش هماهنگی لازم را نداشت ولی بچه‌های تیم مردانه جنگیدند و این جام را برای سومین سال پیاپی به خانه آوردند.

پیشکسوت پرسپولیس خاطر نشان کرد: شاید تنها اتفاق تلخ در این فصل خروج از لیگ قهرمانان آسیا بود که به هر حال فشردگی مسابقات روی توان بچه‌ها تأثیر منفی گذاشت. پرسپولیس هر 4 روز یکبار بازی می‌کرد و دیدیم در هفته‌های پایانی لیگ هم نتایجش نشان دهنده همین خستگی بود.

پنجعلی تأکید کرد: پرسپولیس نان تلاش‌های نیم فصل اولش را خورد و ثابت کرد نیم فصل اول به اندازه نیم فصل دوم اهمیت دارد. تیمی که از روز اول فصل بازی‌هایش را جدی بگیرد در نهایت ثمره اش را در روز آخر می بیند. شاید اگر پرسپولیس در نیم فصل اول نتایج خوبش را نمی‌گرفت امروز این اتفاق بزرگ برایش رقم نمی‌خورد. این باید برای همه نفرات تیم پرسپولیس تجربه شود که لیگ، فقط هفته آخر نیست و مسابقات از هفته اول در تابستان لیگ شروع می‌شود و همه نتایج مثل زنجیر به هم وابسته هستند.

وی درباره دیدار هفته پایانی در جم توضیح داد: انصافاً تیم مهدی تارتار هر چه در توان داشت گذاشت. حتی در دقایقی آنها تا آستانه باز کردن دروازه بیرانوند هم پیش می‌رفتند ولی شاگردان برانکو مردانه پای قهرمانی شان ایستادند و تا لحظه آخر مقاومت کردند. این وضعیت ارزش قهرمانی بچه‌ها را بیشتر کرد.

کاپیتان اسبق پرسپولیس گفت: پرسپولیس می‌توانست با یک امتیاز هم قهرمان شود ولی دیدیم تا دقیقه 96 بازی هم روی دروازه پارس جم بودند. باید دست مریزادی هم به تیم بدنسازی پرسپولیس گفت که اینقدر خوب بچه‌ها را برای این شرایط آماده کرده بودند که در روز آخر لیگ و در دقایق وقت اضافه باز هم تیم با قدرت روی دروازه حریف فشار می‌آورد.

پنجعلی در این باره که گفته می‌شود گل بودیمیر آفساید بوده توضیح داد: این مسائل دیگر برای کری خوانی و جزو حرفهای طرفداری فوتبالی است. من داور نیستم ولی عکسی دیدم که نشان می‌داد یکی از بازیکنان پارس آفساید را پر کرده بود و اصلاً اگر هم پرسپولیس این گل را نمی‌زد باز هم با تساوی قهرمانی می‌شد. تازه این گل باعث شد پارسی‌ها بیشتر تلاش بکنند تا در خانه شان نبازند و کار پرسپولیس بعد از گلی که زد سخت‌تر هم شد.

وی افزود: انصافاً برانکو هم برای این تیم خیلی زحمت کشید. یکی از دلایل موفقیت او در پرسپولیس رفاقتی است که او با بچه‌های تیم دارد و از طرفی روحیه اش نشان می‌دهد که با یک جام و دو جام سیر نمی‌شود. امیدوارم بچه‌ها دی دیدار نیمه نهایی جام حذفی برابر سپاهان هم بهترین بازی شان را ارائه کنند و آنجا هم موفق و سربلند شوند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول