کمیته رفاهی
 

خوشتان می آید هواداران به جان هم بیفتند؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 233 ] - چهارشنبه, 11 اردیبهشت 1398

صحبت های یکی از نماینده های مجلس می تواند باعث حساس تر شدن تماشاگران فوتبال در هفته های آینده بود.

حمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه ای که اخیرا انجام داده حرف هایی زده که قطعا باعث تحریک هواداران فوتبال می شود. او گفته که دستگاه‌های مسئول با توهین‌های قومیتی علیه هواداران تراکتور برخورد کنند.

از نظر این نماینده مجلس، طی چند سال گذشته به دلیل بی‌توجهی مسئولان ورزش کشور و عدم رعایت عدالت توسط برخی تصمیم‌گیران و داوران، مشکلات و حواشی زیادی برای باشگاه تراکتورسازی به وجود آمده که باعث شده حق و حقوق باشگاه تضییع و با احساسات هواداران و علاقه‌مندان این باشگاه مهم و تأثیرگذار بازی شود.

سعیدی در بخش دیگری از صحبت هایش هم گفته: ماجراهای اخیر نشان داد که همچنان بی‌توجهی و غفلت نسبت به تراکتور وجود دارد و معتقدم اگر 50 درصد توجهات به پرسپولیس و استقلال را به تراکتور داشته باشند، این مشکلات پیش نمی‌آید.

اینکه یک نماینده مجلس در فاصله سه هفته مانده به پایان مسابقات لیگ برتر چنین جملاتی به زبان می آورد نتیجه اش قطعا تحریک بیشتر تماشاگران فوتبال به خصوص هواداران تراکتورسازی است. خشونت شدید سکوهای ورزشگاه ها در هفته های اخیر، نشان دهنده وضعیت فرهنگی وخیم محیط فوتبال ایران است؛ محیطی که با یک کبریت، روی هوا می رود و بهتر است حداقل نمایندگان مجلس با سخنانشان عامل بدتر شدن این فضا نشوند.

نماینده مجلس اگر هدفش واقعا پیگیری حق هواداران تراکتورسازی است، نباید پیگیری چنین اموری را رسانه ای کند چراکه باعث تحریک بیشتر هواداران می شود. همین حالا هم لیگ به حدی حساس و پر استرس شده که هواداران دو آتشه تیم ها با ضربان قلب بالا مسابقات را دنبال کنند. پس نیازی به بیشتر کردن استرس هواداران نیست و اگر موضوعی باعث ایجاد درگیری های بیشتر روی سکوها می شود، طبیعی است که نباید توسط نماینده مجلس مطرح شود.

بی اعتماد کردن هواداران تراکتورسازی به مجموعه وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال، قطعا تبعات مثبتی برای تراکتورسازی ندارد و تنها اثری که می گذارد، خشونت بیشتر در ورزشگاه هاست. بی شک با بالا رفتن خشونت در ورزشگاه ها، اگر صندلی، سنگ یا ترقه ای پرتاب شود، نماینده مجلسی که باعث تحریک هواداران شده آسیب جسمی نمی بیند و این هواداران هستند که با سر و صورت خونین باید به خانه برگردند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول