کمیته رفاهی
 

علی دایی می خواهد از سایپا فرار کند!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 234 ] - چهارشنبه, 11 اردیبهشت 1398
علی دایی می خواهد از سایپا فرار کند!

فقط دوست دارم فرار کنم. این مهمترین جمله علی دایی در نشست مطبوعاتی بعد از دیدار مقابل ذوب آهن است که نشان از اتمام قطعی کار او در سایپا دارد. بعد از پیروزی دل...

فقط دوست دارم فرار کنم. این مهمترین جمله علی دایی در نشست مطبوعاتی بعد از دیدار مقابل ذوب آهن است که نشان از اتمام قطعی کار او در سایپا دارد.

بعد از پیروزی دلچسب امروز در فولادشهر ، علی دایی خسته و عصبانی از مسائل مالی ادامه دار این تیم سابقا ثروتمند فوتبال ایران سفره دلش را مقابل خبرنگاران اصفهانی باز کرد. او این بار وزیر صنایع را به مدد طلبید و از احضارش به باشگاه بعد از این مصاحبه گفت اما تاکید کرد از این مسائل باکی ندارد و تا فصل تمام بشود عطای کار در سایپا را به لقایش خواهد بخشید. 


دایی که از زمان انتخاب مدبر به عنوان مدیرسایپا با او اصطکاک های مختلفی داشته او را تلویحا متهم به کارشکنی کرده و گفته است :" این بچه‌ها مگر چقدر قراردادشان است؟ این ارقام برای کارخانه سایپا عددی است؟ پراید 50 میلیون شده، تیبا 75 میلیون شده اما قرارداد ما بالا نرفته است، شاید دوست ندارند که من کارم را در سایپا ادامه بدهم که 99 درصد می‌گویند همین مسئله است."

 


او در نقد عملکرد مدیران سایپا حرفهایی زد که خنده خبرنگاران را درپی داشت. زمانی که از گفت وگویش با مدیران بعد از شکست تیم مقابل سپاهان خبر داد و گفت: پیش از بازی قبلی من را دعوت کردند گفتند که باشگاه به غیر از مسائل مالی چه کار کند که بچه‌ها شاداب شوند. گفتم شما چه راه حلی دارید به من بگویید شاید باید یک گروه تئاتر کمدی یا سیرک بیاوریم. بهتر است حق و حقوق بچه‌ها را بدهند تا کی می‌خواهند فقط شعار بدهند.


البته مشکلات سایپا منحصر به امسال نیست و این باشگاه در سه چهار سال گذشته مداوما از نظر مالی در مضیقه جدی بوده است. این کارخانه بزرگ صنعتی که در دهه 70 با خرید امتیاز گسترش در فوتبال ایران به تیمداری پرداخته، بدون هوادار است و طبعا تمام و کمال بودجه اش را باید از کارخانه بگیرد اما دیگر رونق یا سیاست دهه های پیشین در سایپا موجود نیست و شاید با وجود همه امکانات کارخانه از سرمایه گذاری در فوتبال خسته شده است. دایی البته امروز پای وزیر و مدیرکارخانه سایپا را هم وسط کشیده و گفته: من از مدیریت کارخانه و وزارت صنعت و معدن می‌خواهم بیایند و رسیدگی کنند. درویش بیشتر به ما کمک می‌کرد. جابه‌جایی باید در جهت بهتر شدن باشد اما از وقتی که درویش رفته مصیبت‌های ما بیشتر شده است. تنها سه چهار نفر از باشگاه سایپا کنار ما هستند، اما از دست آنها هم کاری برنمی‌آید، به غیر از آنها کسی جوابگو نیست. مطمئناً فردا من را می‌خواهند، ما باکی نداریم. اگر من را نمی‌خواهید، نخواهید. پول بچه‌ها را بدهید.

 

 

اما بخش مهم دیگر حرفهای دایی به جایی برمیگردد که او احتمالا درباره معاون سابق باشگاه پرسپولیس ترکاشوند حرف می زند و می گوید: کسانی به عنوان مدیر و معاون آمده‌اند که هر دو با من مشکل دارند این بازیکنان چه گناهی دارند. آدم باید شرف و مردانگی و غیرت داشته باشد. فکر کنید خانواده خودتان هستند. او و ترکاشوند قبلا در پرسپولیس به صورت غیرمستقیم با یکدیگر برخورد داشته اند. البته اصل دعوای دایی با علی اکبر طاهری است که در تیم تصمیم گیری برکناری او از پرسپولیس حضور داشت و در سالهای بعد نیز بین آنها مشکلاتی جدی در پرداخت مبلغ قرارداد سال سوم دایی بروز کرد.


سرمربی سایپا که شایعه مذاکره جدی اش با تراکتور نیز شنیده می شود در نهایت به این شایعه نیز دمید و در پایان نشست به سئوالی درباره آینده گفت : در هرحال با این شرایط با این تیم کار کردن خیلی سخت است و باتوجه به فشار زیادی که امسال به من آمده منتظر پایان فصل هستم که از سایپا بروم.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول