کمیته رفاهی
 

قلعه نویی: به من فحش بدهید، اما به همدیگر سنگ نزنید!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 237 ] - شنبه, 7 اردیبهشت 1398
قلعه نویی: به من فحش بدهید، اما به همدیگر سنگ نزنید!

سرمربی سپاهان نسبت به اتفاقات رخ داده در ورزشگاه آزادی و در بازی تیمش مقابل پرسپولیس واکنش نشان داد. او می گوید باید رفتارهایمان را اصلاح کنیم تا دیگر شاهد چن...

سرمربی سپاهان نسبت به اتفاقات رخ داده در ورزشگاه آزادی و در بازی تیمش مقابل پرسپولیس واکنش نشان داد. او می گوید باید رفتارهایمان را اصلاح کنیم تا دیگر شاهد چنین مسائل تلخی نباشیم.

بازی روز گذشته پرسپولیس و سپاهان اتفاقات تلخی را در خود جای داده بود؛ تنش هایی که روی سکوها ایجاد شد از یک طرف و البته فحاشی و سنگ پرانی به امیر قلعه نویی در طول بازی توسط هواداران پرسپولیس از طرف دیگر صحنه های زشتی را به تصویر کشید. در این شرایط سرمربی سپاهان که مورد سنگ پرانی عده زیادی از هواداران پرسپولیس قرار گرفته بود، بعد از بازی به نشست خبری نرفت و حالا حرف هایی را بر زبان می آورد که جای تامل دارد.


قلعه نویی در گفت و گو با خبرنگار "ورزش سه" درباره اتفاقات عجیب بازی با پرسپولیس عنوان کرد: اشکال ندارد که به من فحاشی شده است؛ نه اینکه ساده باشد، نه خیلی تلخ بود. توهین شنیدن بابت اینکه می خواهی حق خود و تیمت را بگیری، سخت است و وضعیت روحی آدم را بهم می ریزد، اما اشکالی ندارد.


وی ادامه داد: این فحاشی ها را به من انجام بدهید ولی به سمت یکدیگر سنگ پرتاب نکنید. به من فحش بدهید اما به مردم آسیب نزنید. اینها برادران شما هستند. همه ما با یکدیگر برادر هستیم. وقتی سیل و زلزله و بلایای طبیعی نازل می شود، همه می رویم و با یکدلی کمک می کنیم. در استادیوم اما همدیگر را نمی شناسیم و برادرانه با یکدیگر رفتار نمی کنیم. این رفتارها قابل توجیه نیست و باید این عادت های بد را ترک کنیم. باید فرهنگ مان در ورزشگاه ها بالا برود تا دیگر شاهد چنین صحنه های دلخراشی نباشیم.

 


سرمربی سپاهان در بخش دیگری از حرف هایش خاطرنشان کرد: چرا همیشه باید وضعیت ورزشگاه های ما اینگونه باشد؟ همیشه باید فحاشی باشد؟ سنگ پرانی باشد؟ مرگ باشد؟ مگر فوتبال چه ارزشی دارد؟ به خدا قسم جان یک انسان به همه جام هایی که من و همکاران و تیم های مختلف کسب کردند، ارجح است. جان یک انسان بالاتر از همه مسابقاتی است که در فوتبال مان برگزار می شود. چرا با یکدیگر مهربان نیستیم؟ تا کی قرار است یک نفر دچار سوختگی شود، یک نفر از ترس سکته کند و یک نفر جانش را از دست بدهد؟

 

قلعه نویی همچنین گفت: چرا مهربان کردن و احترام گذاشتن به یکدیگر از یادمان رفته؟ چرا فضای ورزشگاه ها را خودمان درست می کنیم؟ این اتفاقاتی که دیروز رخ داد، در گذشته نیز بارها حادث شده و واقعا باعث تاسف است. این رفتارها با فرهنگ بالای مردم ایران تضاد دارد. حتی باعث می شود حتی باعث می شود خیلی ها از فوتبال فراری شوند. من به هواداران فوتبال می گویم که دست از این کارها برداریم و ثابت کنیم چقدر بافرهنگ و چقدر انسان های محترمی هستیم.


سرمربی سپاهان در ادامه تاکید کرد: من بارها گفته ام و بازهم می گویم که باید فکری به حال ورزشگاه هایمان انجام دهیم. این شرایط قابل پذیرش نیست و همه باهم باید کمک کنیم تا دیگر در ورزشگاه هایمان شاهد این اتفاقات زشت نباشیم. من از همه تماشاگران فوتبال و دست اندرکارانش می خواهم که در رفع این مشکلات در فوتبال کمک کنند و خودشان را جدا از این ماجراها نبینند.


قلعه نویی صحبت های خود را اینطور به پایان برد: جا دارد از هواداران خوب سپاهان تشکر کنم که با وجود همه مشکلاتی که داشتند ما را تنها نگذاشتند. آنها حامیان اصلی سپاهان هستند و ما نیز تمام تلاشمان را برای شاد کردن شان انجام می دهیم.

 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول