کمیته رفاهی
 

مصاحبه جنجالی سرمربی کروات تیم امید

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 412 ] - شنبه, 31 فروردین 1398
مصاحبه جنجالی سرمربی کروات تیم امید

سرمربی تیم ملی زیر 23 سال ایران امروز نسبت به اخبار و شایعات پیرامون برکناری اش واکنش نشان داد. تیم امید ایران بعد از صعود به دور سوم مرحله مقدماتی المپیک 202...

سرمربی تیم ملی زیر 23 سال ایران امروز نسبت به اخبار و شایعات پیرامون برکناری اش واکنش نشان داد.

تیم امید ایران بعد از صعود به دور سوم مرحله مقدماتی المپیک 2020 باید برای رقابت های دور آخر آماده شود ، خبر از تغییرات بنیادی در کادرفنی این تیم منتشر و گفته شد زلاتکو کرانچار سرمربی با تجربه و کروات تیم امید، قرار است برکنار شود. هرچند حمیداستیلی مدیر تیم امید این موضوع را رد و همه چیز به بررسی گزارش عملکرد این سرمربی منوط کرده است. کرانچار امروز و در رابطه با اتفاقاتی که در روزهای اخیر افتاده است گفت:« می خواهم از این فرصت استفاده کنم و بگویم، نمی دانم چرا محافل و افراد خاصی تلاش دارند با اطلاع رسانی تعمدی غلط یا احیانا عدم اشراف اطلاعاتی و معیارهای واقعی اذهان عمومی و مردم را از اصل موضوع منحرف کنند.»


او در ادامه گفت:« برخلاف چیزی که گفته می شود صعود تیم امید به مرحله آخر مقدماتی به خاطر تعداد کارت های زرد و قرمز نبود بلکه ملاک ابتدا اختلاف امتیاز و تفاضل گل بود. اگر به لحاظ تفاصل گل همه چیز برابر بود آن وقت سایرمعیارها لحاظ می شد.» کرانچار افزود:« ایران به خاطر تفاضل گل به مرحله بعدی صعود کرد. در مرحله دوم مقدماتی 9 تیم 7 امتیازی وجود داشتند که تیم ایران برترین تیم از نظر تفاضل گل و گل های زده بود.»


سرمربی کروات تیم امید ایران با اشاره به شرایط سخت تیم ها در غرب آسیا گفت:« در غرب آسیا رقابت در گروه ها به مراتب سنگین تر از شرق آسیا بود که استرالیا، ژاپن و کره جنوبی با نپال و بوتان و تیم هایی از این دست بازی کرده و در هر بازی 20 گل می زدند. اما ما در غرب آسیا با گل های خیلی کمتری برنده می شدیم. ما نباید تیم عراق را فراموش کنیم. این تیم در این سال ها همواره به تورنمنت های جهانی و المپیک یا بسیار نزدیک بوده یا حضور موثر و مستقیم داشته است.»

 

 


او اضافه کرد:«متاسفانه من شنیدم بعضی به ظاهر دوستان به سایت های پرمخاطب می گویند که ما به خاطر نتایج فروردین در سیدچهارم گرفته ایم. این یک خبر کذب و کاملا دروغ است و آقایان تعمدا خودشان را به بی اطلاعی می زنند. این سیدبندی براساس مسابقاتی است که در چهارسال گذشته تیم های زیر23 سال برگزار شده است.


این کاملا کذب و دروغ است و آقایان تعمدا اشراف ندارند. این سید بندی براساس نتایج و رقابت هایی است که هر تیم در چهار سال گذشته که به عنوان تیم امید در آن حضور دارد. به عنوان مثال ازبکستان که در مسابقات راهیابی به مسابقات جهانی اول شد در سید یک قرار گرفت یا قطر که به المپیک رفت در سید دوم و تایلند که میزبان است در سید یک قرار گرفته است. این موضوع به هیچ وجه به نتایج این تیم ها در فروردین ربطی ندارد. فکر می کنم یک کسی این وسط منافع شخصی خودش را دنبال می کند.»

 

 


سرمربی سابق پرسپولیس و سپاهان در ادامه گفت:« احتمالا یک نفر سعی دارد با اشاعه اطلاعات و ملاک های کذب و خلاف واقع جایی را برای خودش باز کند. شاید می خواهد وارد کادرفنی شده یا جای من را بگیرد. اما اینکه چرا از معیارهای خلاف قوانین جوانمردانه و ورزشی است نمی دانم.»


کرانچار همچنین گفت:« من می توانم اطلاعات آماری که از منابع خود فدراسیون گرفته ام را برایتان بخوانم. ما در بازی با عراق 61 درصد مالکیت توپ داشتیم. تیم ایران 429 پاس در مقابل 254 پاس حریف، 5 شانس گلزنی ایران صفر شانس گلزنی عراق، 4 شوت در چارچوب ایران، 18 سانتر در برابر 5 سانتر عراق و 5 کرنر ایران در برابر صفر کرنر حریف آمار این بازی است و نشان می دهد که سزاوار پیروزی در این مسابقه بودیم و فقط نتوانستیم از فرصتهایمان استفاده کنیم.»

 

 

آمار و ارقامی بازی های تیم امید ایران در مقدماتی المپیک که ای اف سی منتشر و کرانچار به آن استناد می کند

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول