کمیته رفاهی
 

پرسپولیس و استقلال در چه صورت قهرمان لیگ برتر می شوند؟ +عکس و جدول

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 272 ] - دوشنبه, 26 فروردین 1398
پرسپولیس و استقلال در چه صورت قهرمان لیگ برتر می شوند؟ +عکس و جدول

به رغم تغییراتی که در نوع بازی بیشتر تیم‌های لیگ برتری در نیم فصل دوم رخ داده است، تکرار نتایج دور رفت زمینه ساز هت تریک قهرمانی پرسپولیس خواهد شد، مگر آ...

به رغم تغییراتی که در نوع بازی بیشتر تیم‌های لیگ برتری در نیم فصل دوم رخ داده است، تکرار نتایج دور رفت زمینه ساز هت تریک قهرمانی پرسپولیس خواهد شد، مگر آنکه شاگردان برانکو به یکباره وا بدهند!

لیگ برتر هجدهم به هفته‌های حساس خود رسیده و تنها 5 هفته تا پایان مسابقات و مشخص شدن تیم قهرمان باقی مانده است. 5 هفته‌ای که در طول یک ماه برگزار خواهد شد و 5 تیم مدعی پ رسپولیس، تراکتورسازی، استقلال، سپاهان و پدیده هر کدام به نسبتی شانس رسیدن به صدر جدول و کسب قهرمانی را دارند.

مقایسه نتایج 10 هفته ابتدایی لیگ با 10 هفته سپری شده از نیم فصل دوم یک متر و معیار مناسب برای پیشرفت یا پسرفت تیم‌ها به دست می‌دهد و اگر با همین معیار نتایج 5 هفته پایانی نیم فصل اول در این 5 هفته باقیمانده تکرار شود جدول کنونی (در پایان هفته 25) دست نمی‌خورد؛ یعنی پرسپولیس که روی کاغذ بیشترین بخت برای رسیدن به عنوان مجدد قهرمانی و در واقع هت تریک قهرمانی را داراست قهرمان خواهد شد. تراکتورسازی نیز به مقامی بهتر از دومی دست نمی‌یابد و اگر شاگردان شفر نیز بخواهند در 5 هفته پایانی همان امتیازات دور رفت را کسب کنند به عنوانی بهتر از سومی دست پیدا نخواهند کرد.

در ادامه جایگاه 5 مدعی را با احتساب تکرار نتایج 5 هفته پایانی دور رفت بررسی می‌کنیم:

* پرسپولیس؛ 11 امتیاز – قهرمان!

شاگردان برانکو که در 10 هفته ابتدایی لیگ 20 امتیاز کسب کرده بودند، در دور برگشت و در 10 هفته ابتدایی نیم فصل دوم پیشرفت کردند و 23 امتیاز به دست آوردند. پرسپولیسی‌ها که در 5 هفته پایانی نیم فصل اول از مجموع 15 امتیاز موجود 11 امتیاز کسب کرده بودند، اگر همین پیشرفت را حفظ کنند و در بدبینانه ترین حالت همان نتایج دور رفت را تکرار کنند (3 برد و 2 مساوی) یا حتی 9 امتیاز به شرط شکست دادن تراکتورسازی کسب کنند، با 54 امتیازی که حالا ذخیره دارد عدد 65 امتیاز را روبروی نام این تیم در جدول قرار می‌دهد که قاطعانه سومین قهرمانی پیاپی این تیم را تضمین خواهد کرد.

بازی‌های باقیمانده پرسپولیس و نتایج دور رفت:

ذوب آهن – پرسپولیس (بازی رفت 0-1)
پرسپولیس – سپاهان (بازی رفت 1-1)
تراکتورسازی – پرسپولیس (بازی رفت 0-0)
پرسپولیس – ماشین سازی (بازی رفت 1-0)
پارس جنوبی جم – پرسپولیس (بازی رفت 1-3)


* تراکتورسازی؛ 10 امتیاز – نایب قهرمان!

تیم تراکتورسازی که حالا 49 امتیازی است در 5 هفته پایانی دور رفت 10 امتیاز دشت کرد که اگر باز هم روبروی همان 5 تیم به همان اندازه امتیاز بگیرد 59 امتیازی شده و دومی لیگ برتر را از آن خود می‌کند.

تراکتورسازان هم نسبت به مقطع زمانی مشابه نیم فصل اول پیشرفت کرده اند البته با شتابی بیشتر از 4 مدعی دیگر! سرخپوشان تبریزی که لیکنز را به عنوان سومین مربی این فصل روی نیمکت خود می‌بینند، در حالی در 10 هفته ابتدایی نیم فصل دوم موفق به کسب 23 امتیاز شده اند که در 10 هفته ابتدایی لیگ تنها 16 امتیاز کسب کرده بودند. تبریزی‌ها اگر می‌خواهند نخستین قهرمانی خود را در لیگ برتر بدون اما و اگر جشن بگیرند هم باید 15 امتیاز ممکن را بگیرند (یوکی از دیدارهای تراکتورسازی برابر پرسپولیس است) و هم منتظر شکست پرسپولیس در یکی از 4 دیدار دیگرش باشند.

بازی‌های باقیمانده تراکتورسازی و نتایج دور رفت:

تراکتورسازی – پیکان (بازی رفت 2-1)
ذوب آهن - تراکتورسازی (بازی رفت 1-4)
تراکتورسازی – پرسپولیس (بازی رفت 0-0)
تراکتورسازی – پارس جنوبی جم (بازی رفت 1-0)
فولاد خوزستان - تراکتورسازی (بازی رفت 2-1)


* استقلال؛ 11 امتیاز - سوم لیگ!

به گزارش مشرق، شاگردان وینفرد شفر هم مانند تراکتورسازی نشان دادند در نتیجه گیری در 10 هفته ابتدایی نیم فصل دوم پیشرفتی قابل ملاحظه داشته اند و از 30 امتیاز ممکن 22 امتیاز دشت کرده اند، در حالی که در 10 هفته اول لیگ تنها 17 امتیاز دشت کرده بودند. آبی پوشان پایتخت که در هفته‌های پایانی دور رفت نتایج خوبی می‌گرفتند اگر در 5 هفته آخر مانند دور رفت امتیازگیری کنند 11 امتیاز به 47 امتیاز فعلی شان افزوده و با 58 امتیاز در نهایت سومی این فصل را به نام خود می‌زنند!

قهرمانی استقلال در صورتی مسجل می‌شود که حداقل 5 بازی باقیمانده خود را ببرند و منتظر لغزش پرسپولیس و تراکتورسازی در 5 بازی باقیمانده شان باشند؛ یعنی پرسپولیس از 15 امتیاز ممکن حداکثر 7 یا 8 امتیاز بگیرد و تراکتورسازی هم حداکثر 11 یا 12 امتیاز بگیرد که با توجه به بازی‌های باقیمانده و بازی رودرروی پرسپولیس و تراکتورسازی دور از ذهن نیست اما سخت است!

بازی‌های باقیمانده استقلال و نتایج دور رفت:

استقلال – ماشین سازی تبریز (بازی رفت 0-0)
پدیده شهر خودرو - استقلال (بازی رفت 0-0)
استقلال – استقلال خوزستان (بازی رفت 1- 0)
صنعت نفت آبادان - استقلال (بازی رفت 0-3)
استقلال – سپیدرود رشت (بازی رفت 5-0)


* سپاهان؛ 9 امتیاز – چهارم لیگ!

تیم سپاهان که فصل قبل را با رده نازل چهاردهمی تمام کرده بود اگر در 5 بازی پایانی دور برگشت این فصل همان نتایج دور رفت را کسب کند و 9 امتیاز به 47 امتیاز فعلی اش بیفزاید با 56 امتیاز چهارمی را از آن خود می‌کند تا با 10 پله صعود نسبت به فصل قبل به کارش خاتمه بدهد!

البته سپاهان در 10 هفته ابتدایی نیم فصل دوم ضعیف‌تر از دور رفت ظاهر شده و از 30 امتیاز ممکن تنها 16 امتیاز دشت کرده است، در حالی که در 10 هفته ابتدایی فصل 22 امتیاز گرفته بود و این امر نشان دهنده پسرفت شاگردان قلعه نویی است و اگر زردپوشان قهرمانی می‌خواهند قطعاً باید بیشتر از دور رفت امتیاز بگیرند و چشم انتظار لغزش 3 مدعی دیگر باشند. روی کاغذ باید معادلات زیادی رقم بخورد تا پرافتخارترین تیم لیگ برتر به ششمین قهرمانی خود دست یابد! البته که دیدار رودررو با پرسپولیس و دو بازی همشهری این تیم یعنی ذوب آهن با پرسپولیس و تراکتورسازی هم در جایگاه سپاهان خواهد داشت.

بازی‌های باقیمانده سپاهان و نتایج دور رفت:

سایپا - سپاهان اصفهان (بازی رفت 0-3)
پرسپولیس - سپاهان اصفهان (بازی رفت 1-1)
سپاهان اصفهان – ماشین سازی (بازی رفت 1-1)
پدیده مشهد - سپاهان اصفهان (بازی رفت 0-1)
سپاهان اصفهان – استقلال خوزستان (بازی رفت 1-1)


*پدیده؛ 8 امتیاز – پنجم لیگ!

به گزارش مشرق، تیم فوتبال پدیده که از همان ابتدای لیگ خودش را به عنوان پدیده این فصل معرفی کرد کماکان روی کاغذ شانس قهرمانی دارد اما با درصد کمتری. شاگردان یحیی که دو بازی سرنوشت ساز با استقلال و سپاهان در 5 بازی باقیمانده دارند و نتایج این دو دیدار تعیین کننده خیلی از معادلات خواهد بود، مانند سپاهان در دور برگشت افت کرده اند.

این تیم که در 10 هفته ابتدایی لیگ با قدرت موفق به کسب 23 امتیاز شده بود و در صدر جدول قرار داشت در مقطع زمانی مشابه یعنی 10 هفته ابتدایی نیم فصل دوم تنها 15 امتیاز یعنی نیمی از امتیازات ممکن را به حساب خود واریز کرده و به نوعی از کورس قهرمانی جا ماندند.

شاگردان یحیی گل محمدی در هفته‌های پایانی نیم فصل اول 8 امتیاز از 15 امتیاز ممکن را بدست آوردند و در صورت تکرار همین نتیجه و اضافه شدن آن به 46 امتیاز فعلی اش عدد 54 امتیاز را برای این تیم در لیگ هجدهم ثبت می‌کند و نه تنها قهرمان نخواهند شد بلکه به احتمال زیاد در همین رده پنجم خواهند ایستاد.

در واقع پدیده اگر سهمیه آسیایی می‌خواهد قطعاً باید در دیدارهای رودررو با استقلال و سپاهان که هر دو بازی در مشهد هم برگزار می‌شود پیروز شود و اگر 3 بازی دیگر را هم ببرد و شانس با این تیم یار باشد و پرسپولیس و تراکتورسازی در حداقل 3 دیدار از 5 بازی خود بلغزند شاید عنوان قهرمانی به این تیم شهرستانی برسد، چیزی که کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد.

بازی‌های باقیمانده پدیده و نتایج دور رفت:

نساجی مازندران - پدیده مشهد (بازی رفت 0-3)
پدیده مشهد – استقلال تهران ((بازی رفت 1-1)
سایپا - پدیده مشهد (بازی رفت 0-1)
پ دیده مشهد – سپاهان اصفهان (بازی رفت 0-1)
ماشین سازی - پدیده مشهد (بازی رفت 2-2)

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول