کمیته رفاهی
 

قاسمپور: او نمک خورد و نمکدان شکست

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 279 ] - دوشنبه, 26 فروردین 1398
قاسمپور: او نمک خورد و نمکدان شکست

کارشناس فوتبال گفت: آنقدر رسانه‌های ایرانی به کی‌روش بها دادند و مربیان ایرانی را کوبیدند که او فکر می‌کرد از آسمان آمده است! ابراهیم قاسمپور&n...

کارشناس فوتبال گفت: آنقدر رسانه‌های ایرانی به کی‌روش بها دادند و مربیان ایرانی را کوبیدند که او فکر می‌کرد از آسمان آمده است!

ابراهیم قاسمپور ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌در مورد اظهارات کارلوس کی‌روش علیه مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال گفت: مهدی تاج به نظر من در زمان حضور کی‌روش در ایران در قبال این مربی ضعیف عمل کرد. کی‌روش بارها به افراد بی‌احترامی و توهین می‌کرد و تاج در قبال او عکس‌العملی نشان نداد. من نمی‌دانم حرف‌های کی‌روش چقدر درست است، زیرا از مسائلی که داخل فدراسیون اتفاق افتاده خبر ندارم، اما مهدی تاج برای کی‌روش مدیر خوبی بود و فراتر از انتظار برایش عمل کرد و امکانات خوبی را برای این سرمربی ایجاد کرد.

وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: کی‌روش بارها به پیشکسوتان،‌ اهالی فوتبال و اهالی فوتبال بی‌احترامی و دهان کجی کرد اما مهدی تاج این رفتارها را زیر سبیلی رد کرد. اما بی‌انصافی است که رئیس فدراسیون نسبت به کی‌روش ظلم کرده است. او هر کاری از دستش برمی‌آمد برای تیم ملی و کی‌روش انجام داد.

این کارشناس فوتبال تصریح کرد: کی‌روش تنها مربی تیم ملی بود که بیشترین زمان مربیگری در تیم ملی را داشت، بیشترین امکانات در اختیار او قرار گرفت و بیشترین پول به او داده شد،‌اما این همه امکانات و پولی که به کی‌روش دادیم هیچ بازدهی نداشت. ما قبل از کی‌روش هم به جام جهانی رفته بودیم، چهار تیم اول آسیا به جام جهانی می‌روند و تیم پنجم هم راهی پلی‌آف می‌شود. کی‌روش چه کار شاقی برای ما انجام داد.

قاسمپور افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: ما در بهترین شرایط تیم ملی نتوانستیم در جام ملت‌های آسیا قهرمان شویم، آن هم با توجه به قرعه آسانی که تیم ملی داشت، به راحتی می‌توانستیم تا فینال پیش برویم. اما قبل از ژاپن مقابل عمان حذف می‌شدیم، در دقیقه 2 به این تیم پنالتی دادیم.

وی در مورد این‌که آیا کی‌روش افتخاری در فوتبال ایران کسب کرده که می‌گوید تاج خودش را پشت این افتخارات پنهان می‌کند، گفت: کی‌روش هیچ افتخار و جام قهرمانی برای ایران نیاورد، اما می‌خواهم صریح صحبت کنم. بخشی از این رفتار کی‌روش به شما رسانه‌ها برمی‌گردد. آن‌قدر او را در بوق و کرنا کردید و برایش به به و چهچه گفتید و ما مربیان ایرانی را کوبیدید که این امر بر کی‌روش مشتبه شد که از آسمان آمده است. مربیان ایرانی وقتی از کی‌روش انتقاد می‌کردند شما رسانه‌ها مربی ایرانی را نقد می‌کردید و او را می‌کوبیدید.

کارشناس فوتبال با اشاره به عملکرد کی‌روش در 8 سال حضورش در تیم ملی گفت: همیشه امدادهای غیبی به کمک تیم ملی ایران آمده است، در بازی با ازبکستان توپ 5 متر داخل دروازه بود اما کمک داور آن را ندید. در بازی با کره جنوبی باید سه گل می‌خوردیم. اما قوچان نژاد با یک گل ایران را برنده کرد. ما جام ملت‌ها را به خاطر اشتباهات کی‌روش از دست دادیم. تیم ملی ایران در زمان کی‌روش مقابل یمن با یک مهاجم بازی کرد و مقابل آرژانتین هم با یک مهاجم بازی کرد. پس چه زمانی می‌خواستیم با دو سه مهاجم بازی کنیم؟ در جام ملت‌ها کی‌روش به جای آن‌که طارمی را در 18 قدم بگذارد، او را به سمت چپ برد. در آن قسمت زمین تیم ملی نیاز به یک بازیکن رونده و سرعتی دارد. طارمی در 18 قدم مهاجم خطرناکی است. این را حتی کسی که 6 ماه فوتبال نگاه کرده باشد می‌فهمد. اما کی‌روش طارمی را در جایی به کار برد که کارایی نداشت. بحث‌های فنی دیگر هم زیاد است که الان وقت بیانش نیست.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول