کمیته رفاهی
 

آزمون: درحال تغییر ساختار فوتبال ملی بانوان هستیم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 368 ] - شنبه, 24 فروردین 1398
آزمون: درحال تغییر ساختار فوتبال ملی بانوان هستیم

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان پس از حذف از رقابت‌های انتخابی المپیک توکیو گفت: به دنبال تغییر در ساختار تیم ملی فوتبال هستیم. تیم ملی فوتبال بانوان ایران ...

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان پس از حذف از رقابت‌های انتخابی المپیک توکیو گفت: به دنبال تغییر در ساختار تیم ملی فوتبال هستیم.

تیم ملی فوتبال بانوان ایران پس از کسب دو شکست و یک پیروزی، به کار خود در مرحله دوم رقابت‌های انتخابی المپیک 2020 پایان داد و از صعود به مرحله نهایی بازماند.

ریم آزمون سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان ایران، پس از کسب نتایج ملی‌پوشان در مرحله دوم مسابقات انتخابی المپیک توکیو گفت: فوتبال یک ورزش خاص است و تفاوت‌های بسیاری با سایر رشته‌ها دارد. نمی‌توان پیش‌بینی کرد که یک تیم آماده در یک مسابقه پیروز شود. ممکن است تیم از نظر تکنیک، تاکتیک و سایر موارد در شرایط ایده‌آلی قرار داشته باشد اما مقابل تیمی قرار گیرد که در دفاع مطلق قرار دارد و اجازه بازی ندهد.

آزمون در ادامه تأکید کرد: اگر هدف کسب نتیجه بود، به عنوان سرمربی تیم ملی، نخستین فردی بودم که دوست داشتم لذت پیروزی مقابل حریفان را ببرم. ما در حال ایجاد تغییر در ساختار فوتبال ملی و شیوه بازی ملی‌پوشان هستیم، در حقیقت در حال حاضر فوتبال بازی می‌کنیم. پس از آنکه تیم ملی از مرحله نخست انتخابی المپیک صعود کرد، ترکیبی از تیم جوانان و بزرگسالان در مسابقات کافا شرکت و موفق شد عنوان نایب قهرمانی را کسب کند. صرف‌نظر از برد و باخت در مسابقات، ما نمی‌خواهیم تنها زیر توپ بزنیم و در اندک موقعیت‌های ایجاد شده، به گل برسیم. سیستم بازی فوتبال ایران تغییر کرده است و رو به پیشرفت می‌رود.

وی با اشاره به بازی مقابل چین تایپه اضافه کرد: در نیمه دوم مقابل تیم چین تایپه، دو بار تغییر سیستم دادیم و بازیکنان به خوبی جاگیری‌ها را انجام و برنامه‌ها را اجرا کردند. استرس بازی به دلیل کم‌تجربگی بازیکنان و فشاری که برای صعود تیم ملی وجود داشت، باعث شد تا در بازیِ بازیکنان اثرگذار باشد. کادر فنی تلاش بسیاری کرد تا فشار را از روی بازیکنان بردارد اما مگر چند بار چنین شرایطی در تیم ملی حاکم بوده تا بتوانیم آن را مدیریت کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان ایران در ادامه درباره سطح آمادگی جسمانی بازیکنان گفت: در بازی مقابل چین تایپه، ملی‌پوشان تا دقیقه 94 حمله کردند و از هر طرف بر روی دروازه حریف، موقعیت ایجاد کردند تا بتوانند به گل برسند. اینها همه نشان از قدرت بدنی بازیکنان ایران دارد که در سطح خوبی از آمادگی جسمانی قرار دارد.

آزمون تصریح کرد: پس از مسابقات کافا، اردوهای تیم ملی به دلیل مسابقات لیگ تعطیل شد به همین دلیل بازیکنان از نظر بدنی دچار افت شدند و نتوانستند در تورنمنت هند خوب ظاهر شوند اما در این مسابقات بچه‌ها را به شرایط خوبی از نظر بدنی رساندیم.

وی در ادامه تأکید کرد: فدراسیون فوتبال عبدی و حبیبی را به کادر تزریق کردند که اتفاق بسیار خوبی بود و حضور آنها کمک بسیاری به تیم ملی بانوان کرد و اطلاعات خوبی به بدنه تیم ملی تزریق شد که به آنها نیاز داشتیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان ایران ادامه داد: بازیکنان در ابتدای راه پیشرفت قرار دارند. برای نخستین‌بار است که حدود دو سال اردوهای تیم ملی به شکل مداوم برگزار می‌شود و با وجود مشکلات زیادی که است، این روند ادامه دارد. حتی در فیفا دی ما توانستیم دو دیدار تدارکاتی به میزبانی ایران مقابل بلاروس برگزار کنیم و در آن بازی نیز شاهد بودیم که بازیکنان در بازی دوم عملکرد بهتری نسبت به بازی اول داشتند. باید بر روی این تیم کار کنیم تا بتوانیم جایگاه خود را در آسیا تثبیت کنیم.

آزمون بیان کرد: مقابل فلسطین موفق شدیم 9 گل به ثمر برسانیم درحالی‌که چین تایپه با نتیجه سه بر صفر فلسطین را شکست داد. در بازی مقابل فیلیپین نیز 90 دقیقه تیم را تحت فشار قرار دادیم و اینها نشان از پیشرفت فوتبال بانوان دارد. قطعاً کسب نتیجه دلخواه، لذت‌بخش است اما باید تحمل کنیم. از رسانه‌ها و اهالی فوتبال می‌خواهم که صبوری کنند. شاید عده‌ای از نتایج تیم ملی ناراحت هستند و از این رو صحبت‌هایی را مطرح کنند، این را بدانند که هدف کادر فنی و فدراسیون، صعود از این مرحله بود و ما امید بسیاری به پیروزی مقابل چین تایپه داشتیم و اصلاً به باخت فکر نمی‌کردیم.

وی در ادامه اظهار کرد: اتفاقات خوبی رقم خورد. مطمئن باشید اگر این روند ادامه داشته باشد، به یک ثبات خواهیم رسید و حرف‌های بسیاری برای گفتن خواهیم داشت. امیدوارم این سیستم، روش و پیشرفت ادامه پیدا کند.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان ایران گفت: از عملکرد بازیکنان راضی هستم. تمرینات سخت و فشرده‌ای را از 27 اسفندماه و در طول ایام عید پشت سر گذاشتیم. همه از خانواده‌ها دور بودیم اما به یکدیگر انرژی می‌دادیم تا بتوانیم از فشارها دور بمانیم. هر کاری لازم بود انجام دادیم. اگر انتقادی وجود دارد و پیشنهادی که به تیم ملی کمک کند، با کمال میل می‌پذیرم. ما برای هر لحظه برنامه‌ریزی داشتیم و حتی یک لحظه غفلت نکردیم. بهترین بازیکنان به اردوی تیم ملی دعوت شدند. قطعاً بازیکنان خوب دیگری وجود دارند و برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای است که آنها در ادامه به بدنه تیم ملی تزریق شوند تا به جایگاه شایسته خود در آسیا دست یابیم. قطعاً کار سختی در پشت داریم اما ایرانی‌ها مَرد کارهای سخت هستند و هراسی از آن نداریم.

آزمون در پایان خاطرنشان کرد: بسیار علاقه‌مند بودیم با توجه به اتفاقات و سیل اخیری که در شمال کشور رخ داد و مردم را غم زده کرد همچنین و با وجود تحریم و مشکلات اقتصادی در کشور، حتی برای یک لحظه لبخند را بر روی لبان مردم بیاوریم اما نشد. امیدوارم در آینده شاهد رشد بهتری باشیم و خبرهای خوبی بشنویم.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول