کمیته رفاهی
 

زهرا قنبری: فوتبال بانوان ایران به لحاظ فنی رشد کرده است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 393 ] - شنبه, 24 فروردین 1398
زهرا قنبری: فوتبال بانوان ایران به لحاظ فنی رشد کرده است

کاپیتان تیم ملی فوتبال بانوان گفت: فوتبال بانوان ایران فارغ از نتایجی که در مرحله دوم مقدماتی انتخابی المپیک کسب کرد به لحاظ فنی رشد کرده است. زهرا قنبری اظها...

کاپیتان تیم ملی فوتبال بانوان گفت: فوتبال بانوان ایران فارغ از نتایجی که در مرحله دوم مقدماتی انتخابی المپیک کسب کرد به لحاظ فنی رشد کرده است.

زهرا قنبری اظهار داشت: متاسفانه نتوانستیم از گروه خودمان صعود کنیم و با دو شکست و یک پیروزی مرحله دوم مسابقات مقدماتی انتخابی المپیک 2020 را پشت سر گذاشتیم. این نتایج در شرایطی به دست آمد که توانایی صعود را داشتیم و با روحیه بالا عازم مسابقات شدیم.

وی افزود: در بازی نخست برابر فیلیپین حاضر شدیم. آمار بازی نشان می‌دهد که نسبت به حریف برتری داشتیم. 10 موقعیت گل ایجاد شد اما هیچ کدام منجربه گل نشد. شاید استرس بازی اول و کم تجربگی باعث شد تا در مصاف با فیلیپین شکست بخوریم. در برابر فلسطین بسیار عالی ظاهر شدیم و با 9 گل این تیم را شکست دادیم.

کاپیتان تیم ملی فوتبال بانوان ادامه داد: در برابر چین‌تایپه نیز با نتیجه 4 بر یک شکست خوردیم. به هرحال این تیم‌ها سال‌هاست در میادین بین المللی حضور دارند و تجربه بازی‌های بیشتری نسبت به تیم ایران دارند.

قنبری یادآورشد: فارغ از نتایجی که تیم ملی ایران در مسابقات قطر به دست آورد اما به لحاظ فنی فوتبال بانوان ایران رشد بسیاری کرده است. بازیکنان هماهنگی خوبی در زمین داشتند. اصول بازی را به خوبی یاد گرفته‌ایم. حضور مشاوران فنی بازی بانوان را متحول کرده است. واقعا این تغییرات را در کیفیت بازی تیم می‌توان دید.

وی تصریح کرد: قول می‌دهم در صورت حمایت از تیم بانوان این تیم در دوره بعدی نه تنها صعود خواهد کرد که حتی یک از تیم‌های اعزامی به المپیک خواهد بود. در حال حاضر نسل بسیار خوبی را در فوتبال بانوان داریم. این تیم را نباید رها کرد. به بهانه این که مسابقه‌ای در پیش نیست اردوها را تعطیل نکنیم. ما نیاز به مسابقات بیشتر داریم. برای رقابت‌های مقدماتی المپیک تنها 7-8 ماه اردو داشتیم.

بازیکن تیم شهرداری بم گفت: در این میان تیم های زیر 19 سال و دیگر رده‌های سنی را نیز داریم که  می‌توانند به مرور نیروهای آماده و مستعدی را به تیم ملی تزریق کنند. با یک برنامه ریزی صحیح، استفاده از مشاوران فنی مانند آقای عبدی و برگزاری اردوهای طولانی و بازی های تدارکاتی می‌توانیم تیم قدرتمند و آماده ای را برای مسابقات آینده تشکیل بدهیم.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول