کمیته رفاهی
 

پاتوسی فرشته نجات زاهدی فر

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 178 ] - شنبه, 24 فروردین 1398
پاتوسی فرشته نجات زاهدی فر

محمدحسین زاهدی فر مهمترین بازی هفته بیست و پنجم را در اصفهان قضاوت کرد و اگر پاتوسی در دقیقه 97 برای استقلال گل نزده بود شاید اکنون آماج حملات آبی ها قرار داش...

محمدحسین زاهدی فر مهمترین بازی هفته بیست و پنجم را در اصفهان قضاوت کرد و اگر پاتوسی در دقیقه 97 برای استقلال گل نزده بود شاید اکنون آماج حملات آبی ها قرار داشت.

یک صحنه و یک اتفاق می توانست امشب را برای محمدحسین زاهدی فر سخت تر از آنچه اکنون هست بکند اما هافبک اهل افریقای جنوبی استقلال در آخرین لحظات بازی گل زد تا آبی ها برنده یکی از مهمترین بازی های فصل باشند. اما این گل بیش از هرچیز به نفع محمدحسین زاهدی فر داور این مسابقه بود چرا که دقیقه 86 بازی تصمیمی گرفت که می توانست عواقب متفاوتی برایش داشته باشد. او در این صحنه گل استقلال را مردود اعلام کرد گلی که تا الان نظر کارشناسانی که اظهار نظر کرده اند کاملا سالم بوده است.


این تصمیم می توانست رابطه بین استقلالی ها و زاهدی فر که از بازی با پدیده شکرآب شده بود را تیره و تار بکند. در آن بازی زاهدی فر گل الهیار صیادمنش را مردود اعلام کرده و این بازیکن را نیز از بازی اخراج کرد. با این وجود اگر استقلال در دقایق آخر سه امتیاز بازی را نمی گرفت بی شک اولین نفری که در معرض حملات تند استقلالی ها قرار می گرفت داور این مسابقه بود.

 


سعید مظفری زاده داور قدیمی و کارشناس داوری فوتبال ایران درباره قضاوت زاهدی فر در این بازی گفت:«در دقیقه 25 بازی برخورد دست خالد شفیعی به صورت امیدنورافکن از سوی داور مسابقه بی ملاحظگی تلقی و با کارت زرد او همراه شد که تصمیم درستی بود.» او افزود:« در دقیقه 49 بازی مهرداد محمدی بدون اینکه شانسی برای بازی با توپ داشته باشد بر روی علی کریمی مرتکب خطا شد که داور باز هم به درستی به بازیکن سپاهان کارت زرد نشان داد.»


کارشناس داوری فوتبال ایران درباره صحنه مهم بازی و گل مردود استقلال هم گفت:« مهمترین صحنه بازی در دقیقه 87 اتفاق افتاد که داور گل استقلال را مردود اعلام کرد اما تصاویر تلویزیونی خطایی را نشان نمی داد. تماس ها و برخوردها در محوطه جریمه طبیعی بود. در این صحنه تماس دست مدافع استقلال با حریف اگر هم بود نیرویی وارد نشد که خطایی را مرتکب شده باشد. من معتقدم گل استقلال میتوانست مورد تایید داور قرار بگیرد اما نظر آقای زاهدی فر چیز دیگری بود.»

 

 


حیدرسیلمانی ، رودنیل، محمد فنایی و علی خسروی دیگر کارشناسانی هستند که اعلام کرده اند گلی که استقلال در دقیقه 87 به ثمر رساند سالم بوده و نباید مردود اعلام می شده است. باید منتظر اظهار نظر رسمی اعضای کمیته داوران درباره این صحنه باشیم چرا که هنوز کسی نمی داند داور در این صحنه چرا گل را مردود اعلام کرده است. با این وجود به نظر می رسد پاتوسی با گلی که زد فرشته نجات زاهدی فر شد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول