کمیته رفاهی
 

بازگشت پرسپولیس به آسیا!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 177 ] - چهارشنبه, 21 فروردین 1398
بازگشت پرسپولیس به آسیا!

پرسپولیس بعد از 2 هفته ناکامی در لیگ قهرمانان آسیا، در هفته سوم این رقابت ها در امارات موفق شد الاهلی عربستان را از پیش رو بردارد و با این پیروزی به شرایط خود...

پرسپولیس بعد از 2 هفته ناکامی در لیگ قهرمانان آسیا، در هفته سوم این رقابت ها در امارات موفق شد الاهلی عربستان را از پیش رو بردارد و با این پیروزی به شرایط خود در جدول گروه سر و سامان بدهد.

تیم فوتبال پرسپولیس ایران در چارچوب دیدارهای مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 20 امشب (سه‌شنبه) در ورزشگاه الوصل میزبان الاهلی عربستان بود که با نتیجه 2 بر صفر به برتری رسید. شجاع خلیل‌زاده (18) و علی علیپور (48) گل‌های پرسپولیس را به ثمر رساندند.

 

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد نادری، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالله‌ی، سیامک نعمتی، بشار رسن (61 - ماریو بودیمیر)، مهدی ترابی (85 - شایان مصلح) و علی علیپور (4+90 - محسن ربیع‌خواه).

ترکیب الاهلی: محمد العویس، حسین عبدالغنی، آدریان سانتوس، عبدالباسط هندی، سعیدالمولد، پابلو دیاز، نوح الموسی، عبدالرحمان غریب (68 - ایمن الخلیف)، عبدالفتاح عسیری (84 -مهند عسیری)، عمر السومه و جانینی.

نیمه اول
دقیقه 18:
 در دقایق ابتدایی بازی، دو تیم بیشتر یکدیگر را محک زدند و موقعیت آنچنانی نصیب هیچ‌کدام نشد. مانند دقایق ابتدایی مسابقه پرتاب بلندی از سوی مهدی شیری به محوطه جریمه الاهلی ارسال شد که پس از اثرگذاری خلیل‌زاده، نورالله‌ی نتوانست به توپ ضربه بزند و پس از برخورد توپ با سینه‌اش مدافعان الاهلی سعی در دفع توپ داشتند. دفع توپ ناقص از سوی مدافعان الاهلی موقعیت گل را برای شجاع خلیل‌زاده فراهم کرد تا مدافع پیش‌تاخته پرسپولیس با ضربه‌ای آکروباتیک دروازه را باز کند.

دقیقه 21: احمد نورالله‌ی با شوتی از راه دور قصد داشت برای بار دوم دروازه الاهلی را باز کند، اما شوت سرکش او راهی به دروازه نداشت و به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 29: بار دیگر پرتاب بلند دیگری از سوی مهدی شیری روی دروازه الاهلی خطرآفرین شد، اما این بار علی علیپور نتوانست از توپی که به او رسیده بود بهره ببرد تا مدافعان الاهلی توپ را دور کنند.

دقیقه 33: ارسالی روی دروازه علیرضا بیرانوند برای عمر السومه به شکل خطرناکی انجام شد که مدافعان پرسپولیس توپ را دور کردند.

دقیقه 37: توپ ساده‌ای که به شجاع خلیل‌زاده رسیده بود، با پاس رو به عقب این بازیکن برای علیرضا بیرانوند، خطرساز شد. پاس آرام خلیل‌زاده عمر السومه را با بیرانوند تک به تک کرد، اما دروازه‌بان پرسپولیس با واکنشی سریع از دروازه خارج شد تا پیش از رسیدن توپ به مهاجم الاهلی توپ را دور کند.

دقیقه 38: ارسال از سمت چپ روی دروازه پرسپولیس در غفلت مدافعان فرصتی را در اختیار عمر السومه قرار داد که ضربه این بازیکن به تیر دروازه برخورد کرد. توپ برگشتی باز هم به بازیکنان الاهلی رسید که این بار ضربه آنها به راحتی در اختیار بیرانوند قرار گرفت.

دقیقه 1+45: ارسال از سمت چپ روی دروازه پرسپولیس به عبدالفتاح العسیری رسید که ضربه این بازیکن می‌توانست دروازه را باز کند، اما بیرانوند موفق به مهار توپ شد.

نیمه دوم
دقیقه 48:
 کرنر ارسالی روی دروازه الاهلی از سوی بشار رسن، ضربه شجاع خلیل‌زاده را به همراه داشت، اما توپ به مدافعان حریف برخورد کرد و در برگشت به محمد نادری رسید. نادری با پاس در عرض توپ را در دهانه دروازه به نورالله‌ی سپرد که کنترل ناقص او به علی علیپور رسید تا این بازیکن بتواند دروازه الاهلی را باز کند.

دقیقه 58: شوت از راه دور حسین عبدالغنی به سمت دروازه پرسپولیس به جایی رفت که علیرضا بیرانوند حضور داشت و دروازه‌بان سرخپوشان توانست در دو مرحله توپ را مهار کند.

دقیقه 60: بشار رسن به دلیل خطایی که انجام داد، از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه 65: توپی که از سمت راست به پشت محوطه جریمه برای مهدی ترابی ارسال شده بود، با شوت این بازیکن همراه شد که محمد العویس توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه 76: ماریو بودیمیر از پرسپولیس و حسین عبدالغنی از الاهلی با کارت زرد داور جریمه شدند.

دقیقه 80: توپ ارسالی از سمت چپ به محوطه جریمه پرسپولیس در آستانه ورود به دروازه بود که کمال کامیابی‌نیا با تکل به موقع تن به کرنر داد.

دقیقه 81: ایمن الخلیف از پشت محوطه جریمه شوتی به سمت دروازه پرسپولیس شلیک کرد که توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 1+90: سعید المولد از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

به گزارش تسنیم، پرسپولیس با این پیروزی 4 امتیازی شد و با وجود تفاضل گل بهتر نسبت بهالسد قطر 4 امتیازی، اما به دلیل قانون بازی مستقیم در رده سوم جدول گروه D ایستاد.پاختاکور با 5 امتیاز صدرنشین است و الاهلی نیز با 3 امتیاز قعرنشین شد.

 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول