کمیته رفاهی
 

بی تجربگی علت حذف تیم ملی بانوان ایران از انتخابی المپیک

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 231 ] - چهارشنبه, 21 فروردین 1398
بی تجربگی علت حذف تیم ملی بانوان ایران از انتخابی المپیک

سرمربی تیم فوتبال بانوان شهرداری بم کرمان شکست تیم ملی بانوان برابر چین تایپه را دور از انتظار ندانست و گفت: نمی‌توانیم خیلی از عملکرد تیم ملی ایراد بگیر...

سرمربی تیم فوتبال بانوان شهرداری بم کرمان شکست تیم ملی بانوان برابر چین تایپه را دور از انتظار ندانست و گفت: نمی‌توانیم خیلی از عملکرد تیم ملی ایراد بگیریم چون باید به مسابقات بین المللی بیشتری اعزام شوندو تجربه کسب کنند.

شب گذشته تیم ملی فوتبال بانوان ایران در آخرین بازی خود را مرحله دوم انتخابی المپیک برابر تیم چین تایپه به میدان رفت و با شکست چهار بر یک از صعود به مرحله نهایی بازماند. مرضیه جعفری سرمربی تیم فوتبال شهرداری بم کرمان در مورد عملکرد تیم ملی در این مسابقات گفت: بازیکنان تیم خوب بازی کردند اما هنوز تجربه کافی نداریم. نمی‌توانیم از عملکردشان خیلی ایراد بگیریم چون باید در مسابقات بین‌المللی بیشتری شرکت و تجربه کسب کنند. بنابراین باید به تیم ملی بیشتر بها بدهیم و بازی‌های تدارکاتی بیشتری برایشان در نظر بگریم تا در مسابقات این چنینی اسیر بی تجربگی نشوند.

او در ادامه بیان کرد: این شکست دور از انتظار نبود چون تیم‌هایی مثل چین تایپه چندین سال زودتر از ما کارشان را آغاز کردند. دوست داشتیم تیم‌مان بالا برود اما الان نباید سرخورده شوند.

جعفری در مورد کیفیت بازی ایران مقابل چین تایپه گفت: سه گلی که در نیمه اول خوردیم به علت کم تجربگی بود. به نظرم بازیکنانمان از نظر فردی از چین تایپه سر بودند. مثلاً زهرا قنبری گل زیبایی زد که روی کار انفرادی خودش بود. اما نیاز است کارهایی با تیم ملی انجام شود که امیدوارم فدراسیون این بها را به آنها بدهد.

او در مورد ترکیب تیم ملی و قرار ندادن بازیکنانی چون سارا قمی و فروغ موری در ترکیب اصلی تیم، بیان کرد: این موضوع به نظر کادر فنی برمی‌گردد. شاید خانم آزمون و آقای عبدی با توجه به اردوها و تمریناتی که داشتند، چیزهایی دیدند که تصمیمشان بر این ترکیب بوده است. نمی‌توانم در این مورد نظری بدهم. به هر حال ترکیب تیم این بوده و کادر فنی بازیکنانی که به آن اعتقاد داشته را در زمین قرار داده است.

جعفری در پایان خواستار برنامه‌ریزی و حمایت بیشتر از تیم ملی بدون و همچنین باشگاه‌ها شد و گفت: امیدوارم فدراسیون همچنان از فوتبال بانوان حمایت کند. حمایت از تیم ملی نباید به گونه‌ای باشد که باشگاه‌ها متضرر شوند. اهمیت باشگاه‌ها خیلی زیاد است. وقفه‌هایی که امسال در لیگ داشتیم باعث می‌شود اسپانسرها کمتر به فوتبال بانوان وارد شوند و در نهایت تیم ملی ضعیف شود.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول