کمیته رفاهی
 

فرزند لرستان سرزمینش را تنها نگذاشت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 146 ] - شنبه, 17 فروردین 1398
فرزند لرستان سرزمینش را تنها نگذاشت

باید بعد مثبت حوادث طبیعی در ایران را شناسایی و قدر ورزشکاران جوانمرد بدانیم.  از علی دایی تا سردار آزمون و علیرضا بیرانوند که هر سه برای کمک به مردم ایر...

باید بعد مثبت حوادث طبیعی در ایران را شناسایی و قدر ورزشکاران جوانمرد بدانیم.  از علی دایی تا سردار آزمون و علیرضا بیرانوند که هر سه برای کمک به مردم ایران به آب و آتش زدند.

انگار باید حوادث طبیعی رخ دهد تا روی جوانمرد ورزشکاران را خارج از مستطیل سبز دید. بگذارید از علی دایی شروع کنیم؛ جنب و جوش هایی که کنار زمین دارد و کل کل هایی که با داوران و مربیان حریف می کند. اما به موقع‌اش و در زمان زلزله کرمانشاه برای مردم مصیبت دیده ایران اشک ریخت و به واسطه کمک های مردمی شهرکی را برای یک روستا ساخت و خانه نو در اختیار مردم قرار داد. بعد از آن نوبت به سردار آزمون رسید. مهاجمی که با کفشهای نایکی در لیگ روسیه همراه با پیراهن زنیت آقایی می کرد و هر روز باید شاهد گلزنی هایش بودیم. اما بعد از وقوع سیل در گلستان چکمه به پا با پوشیدن بادگیر های ضد آب خود را به آق قلا رساند تا علاوه بر حضور در کنار مردم کمک هایش را مستقیم توزیع کند.


در این بین جدیدترین نمایش حضور یک پهلوان به کارگردانی علیرضا بیرانوند رقم خورده است. دروازه بان لرستانی تیم ملی و پرسپولیس که بعد از جاری شدن سیل وحشتناک در لرستان بی‌قرار ترین فردی بود که دلش برای کمک به هم استانی‌هایش پر می زد. اما به واسطه برگزاری دربی و همچنین دیدار حساس با پیکان نتوانست اردوی تیمش را ترک کند. به همین دلیل در ابتدا با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامی خود سعی کرد که به لرستانی ها قوت قلب بدهد. بعد از آن با انتشار ویدئویی از هواداران پرسپولیس خواست تا کمک های خود را از طریق باشگاه و با نظارت خود او به این استان ارسال کنند. سومین کار خوب بیرانوند هم پوشیدن پیراهنی مقابل پیکان بود که بر روی آن عبارت 《لرستان تنها نیست》 نقش زده بود.

 


به همین دلیل و با همت هواداران اقلام مصرفی و خوراکی زیادی در ورزشگاه درفشی فر که مختص باشگاه پرسپولیس است انبار شد. این کار تحت نظارت وکیل بیرانوند و نماینده باشگاه انجام شد و مردم می‌توانستند کمک‌های خود را به این محل برسانند.  نکته جالب توجه این است که این کار هنوز هم ادامه دارد و مردم می توانند با مراجعه به این ورزشگاه کمک های خود را در اختیار باشگاه پرسپولیس و کانون هواداران قرار دهند تا این گونه در بین مردم لرستان پخش شود.


اما جذاب ترین بخش ماجرا به بعد از بازی با پیکان بر می گردد. جایی که علیرضا بیرانوند بلافاصله با ترک ورزشگاه شهر قدس به درفشی فر می آید تا خود به صورت مستقیم کاری را انجام دهد. او بعد از صحبت با وکیل خود و همچنین نماینده باشگاه به سرعت کنار خاور ها حاضر و مشغول به بار زدن باکس های آب معدنی شد تا خودش به صورت مستقیم آستین ها را برای کمک به سیل زده ها بالا زده باشد.  در نهایت با حضور تعداد زیادی از هواداران 11 خاور مملو از وسایل مختلف آماده اعزام به لرستان شد و آن‌ها راس  ساعت پنج صبح با حضور علیرضا بیرانوند به لرستان رفتند. این دروازه بان تا لحظه آخر با استرس خاصی کار ها را نظارت می کرد.  انگار که تمام مردم لرستان خویشاوندان او هستند و باید همه چی طبق روال و منظم انجام می‌شد و حالا خیالش از این بابت کمی راحت است. همچنین دروازه بان سابق تیم ملی ایران یعنی ابراهیم میرزاپور که متعلق به استان لرستان است با به راه انداختن گروهی مجازی متشکل از بازیکنان تیم ملی و ستارگان فوتبال ایران سعی دارد مبلغی را برای کمک به مردم سیل زده استانش جمع کند و به این واسطه با خریداری اقلام متفاوت در تلاش برای کمک به آن‌ها باشد.

 


قرار است جمع آوری اقلام مصرفی و خوراکی همچنان ادامه داشته باشد و علیرضا بیرانوند بعد از بازگشت پرسپولیس از دیدار با الاهلی عربستان در لیگ قهرمانان آسیا خودش نیز همراه با این وسایل به لرستان رفته و در کنار مردم حضور یابد.

 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول