کمیته رفاهی
 

مرور نتایج هفته بیست و چهارم لیگ برتر: پرسپولیس و تراکتورسازی از سایر مدعیان جدا شدند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 160 ] - شنبه, 17 فروردین 1398
مرور نتایج هفته بیست و چهارم لیگ برتر: پرسپولیس و تراکتورسازی از سایر مدعیان جدا شدند

در هفته بیست و چهارم لیگ برتر از جمع 5 مدعی قهرمانی تنها دو تیم بالای جدول به پیروزی رسیدند. با این نتایج پرسپولیس و تراکتورسازی موفق شدند از جمع سایر مدعیان ...

در هفته بیست و چهارم لیگ برتر از جمع 5 مدعی قهرمانی تنها دو تیم بالای جدول به پیروزی رسیدند.

با این نتایج پرسپولیس و تراکتورسازی موفق شدند از جمع سایر مدعیان قهرمانی خود را جدا کنند و شانس‌های اصلی قهرمانی محسوب می‌شوند.در اولین دیدار این هفته در روز چهارشنبه، استقلال مقابل سایپا متوقف شد تا اختلاف امتیاز این تیم با صدر جدول به 7 امتیاز برسد.استقلال سال 97 را در شرایطی به پایان رساند که جزو مدعیان اصلی قهرمانی محسوب می‌شد ولی پس از پایان تعطیلات این تیم با نتایجی گرفت در ادامه فصل باید بیشتر توان خود را صرف گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا نماید هر چند که از قهرمانی کاملاً ناامید نشده است.
هفته بیست و چهارم در روز پنجشنبه با برگزاری 3 بازی پیگیری شد و در مسجدسلیمان نفت این شهر نتوانست از یک گل برتری خود محافظت کند و برابر ماشین سازی به نتیجه تساوی یک-یک دست یافت تا دهمین بازی بدون پیروزی خود را پشت سر بگذارد.
در مهم‌ترین دیدار این روز پرسپولیس در شهرقدس به مصاف پیکان رفت و این تیم را با دو گل شکست داد.این نخستین باری است که در طول این فصل پرسپولیس به 3 پیروزی پیاپی دست می‌یابد.این تیم با 51 امتیاز در صدر جدول رده‌بندی قرار گرفته است.
در دیگر دیدار این روز نوار پیروزیهای ذوب آهن پاره شد و این تیم پس از 3 برد پیاپی نتوانست مقابل سپیدرود پایین جدولی به 3 امتیاز بازی دست یابد.


دیدارهای هفته بیست و چهارم با برگزاری 4 دیدار در روز جمعه به پایان رسید و در آن 3 مدعی قهرمانی و یک تیم در حال سقوط به میدان رفتند.در اولین بازی این روز در اهواز پدیده به دیدار فولاد خوزستان رفت.هرچند که پدیده پس از 6 بازی موفق به گلزنی در خارج از خانه شد و برای نخستین بار در اهواز دروازه فولاد را باز کرد ولی این برای پیروزی کافی نبود و این تیم نتوانست از فرصت توقف مدعیان قهرمانی برای بازگشت به کورس استفاده کند.پدیده با 43 امتیاز در رتبه پنجم باقی ماند
در دومین دیدار امروز در تبریز تراکتورسازی با غلبه بر صنعت نفت 49 امتیازی شد تا نشان دهد  عزم جدی برای کسب نخستین قهرمانی در تاریخ لیگ برتر دارد.این پنجمین پیروزی پیاپی تراکتورسازی بود.این تیم 647 دقیقه است که دروازه خود را بسته نگه داشته که بهترین آمار این فصل محسوب می‌شود.
دیگر مدعی قهرمانی، سپاهان در قائم شهر مقابل نساجی متوقف شد.نساجی در 11 بازی گذشته خانگی شکستی نداشته و پس از آنکه مدعیان قهرمانی نظیر پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی نتوانستند که با حداکثر امتیازات از این شهر خارج شوند این بار نوبت سپاهان بود که برابر این تیم سخت‌کوش ناکام باشد.سپاهان با این نتیجه 47 امتیازی شد و فاصله‌اش با دو تیم نخست جدول افزایش یافت.
در جم،  استقلال خوزستان که در رتبه آخر به سر می‌برد توانست نیمه اول با نتیجه یک بر صفر پارس جنوبی را شکست دهد ولی در دقایق پایانی در حالیکه پارس جنوبی ده نفره بود موفق شد 2 بر یک به پیروزی برسد.این در حالی است که پارس جنوبی در 5 بازی قبلی به گل نرسیده بود.

 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول