کمیته رفاهی
 

7 گل خاطره انگیز در سال 97؛ از تیام و سیدجلال تا جام جهانی!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 223 ] - دوشنبه, 27 اسفند 1397
7 گل خاطره انگیز در سال 97؛ از تیام و سیدجلال تا جام جهانی!

7 گل مهمی که در سال 97 برای تیم‌های ایرانی زده شد را مرور می‌کنیم. سال 97 پر بود از گل‌هایی که سرنوشت بازی، جام و حتی سال را عوض کرد. مانند گل ...

7 گل مهمی که در سال 97 برای تیم‌های ایرانی زده شد را مرور می‌کنیم.

سال 97 پر بود از گل‌هایی که سرنوشت بازی، جام و حتی سال را عوض کرد. مانند گل کریم انصاری‌فرد از روی نقطه پنالتی به پرتغال یا گل به خودی بازیکن مراکش که منجر به داغ‌تر شدن جام‌جهانی برای ایرانی‌ها شد. یا گل‌هایی که جلال حسینی، علی علیپور و گادوین منشا در مقاطع مختلف لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رساندند تا شاگردان برانکو حضور در فینال این تورنمنت را تجربه کنند. همچنین گل مامه تیام به خونه‌به‌خونه که باعث شد استقلال هم در امسال را بدون جام تمام نکند. و همچنین گل‌هایی که نساجی و نفت مسجدسلیمان را در هفته آخر به لیگ برتر رساند.

7 گل مهم سال 97

آخرین گل ایران در جام‌جهانی را کریم انصاری‌فرد از روی نقطه پنالتی به پرتغال زد. گلی که امیدهای صعود را برای دقایقی به اردوی تیم ملی برگرداند؛ البته تا آن بغلِ پای طارمی!

سه بازی و 15 دقیقه تا پایان لیگ زمان بازی باقی مانده بود که گل وحید امیری به پدیده، قهرمانی تیم برانکو در لیگ هفدهم را قطعی کرد.

مامه تیام در نیم‌فصل حضور در استقلال هم گل زیاد زد و هم گلِ سرنوشت‌ساز. مهم‌ترین گل‌اش هم در فینال جام حذفی مقابل خونه‌به‌خونه به ثمر رسید که منجر به این شد استقلال در سال 97 یک جام بالای سر ببرد.

در سال 97 شیرین‌ترین اتفاق برای مازندرانی‌ها هم رقم خورد. نساجی با برد 6 گله مقابل راه‌آهن بعد از 24 سال به سطح اول فوتبال برگشت. گل ششم نساجی را رحمان جعفری به ثمر رساند که خیال قائمشهری‌ها را از بابت صعود کرد. دیگر تیم صعود کننده به لیگ برتر نفت مسجدسلیمان بود که با تساوی هفته آخر، لیگ برتری شد.

پرسپولیس برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا، چند گل‌ سرنوشت‌ساز به ثمر رساند، ولی گل سیدجلال از این جهت متمایز بود که در دقیقه 90 راه فینالیست شدن را استارت زد. پرسپولیس که همان ابتدای راهِ حذفی با تساوی مقابل الجزیره از جام کنار می‌رفت، با گلِ لحظه آخری جلال حسینی راهی مرحله یک چهارم شد.

دقیقه 90، اولین بازی جام‌جهانی، گل به خودی بازیکن مراکش، جونم ایران!

منشا برای رساندن پرسپولیس به جمع چهار تیم برتر آسیا، شبیهِ شخصیت‌های کارتون فوتبالیستها، یکی یکی بازیکنان حریف را نقش بر زمین می‌کرد تا دروازه خالی حریف را باز کند. گلِ سوم پرسپولیس به الدحیل، شاهکارِ این بازیکن بود. البته در نیمه‌نهایی، علی علیپور هم یک گل سرنوشت‌ساز زد.

 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول