کمیته رفاهی
 

تیم منتخب لیگ برتر در سال 97

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 361 ] - دوشنبه, 27 اسفند 1397
تیم منتخب لیگ برتر در سال 97

با سپری کردن هفته آخر لیگ برتر کارشناسان ورزش سه و اعضای تحریریه سایت تیم منتخب لیگ در سالی که گذشت را انتخاب کردند. سال 1397 برای فوتبال داخلی ایران مانند هم...

با سپری کردن هفته آخر لیگ برتر کارشناسان ورزش سه و اعضای تحریریه سایت تیم منتخب لیگ در سالی که گذشت را انتخاب کردند.

سال 1397 برای فوتبال داخلی ایران مانند همه سال ها با جذابیت و فراز و نشیب های زیادی همراه بود. دو جام اصلی فوتبال ما در بهار 1397 به سرخابی های پایتخت رسید تا لیگ برتر و جام حذفی نصیب این دو تیم شود.


در فصل جدید فوتبالی اما اتفاقات به شکل دیگری رقم خورد و تیم های شایسته دیگری مانند تراکتورسازی، سپاهان و پدیده خود را در کنار دو غول پایتخت مطرح کردند و رقابت جذاب و نزدیکی را در فوتبال باشگاهی ما رقم زدند تا تیم منتخب لیگ برتر ایران در اختیار این تیم ها باشد.


در ادامه به بررس تیم منتخب لیگ برتر فوتبال ایران در سالی که گذشت می پردازیم؛ تیمی که می توان عنوان تیم منتخب لیگ از نگاه ورزش سه را بر آن نهاد و البته قطعا در این انتخاب شایسته های دیگری نیز حضور داشتند.

 

 

دروازه بان:


علیرضا بیرانوند(پرسپولیس)


دروازه بان اول مطمئن این روزهای فوتبال ایران یکی از طلایی ترین سال های خود را سپری کرد و در کنار موفقیت های فراوان در سطح بین المللی و ثبت لحظات ماندگار، بیرانوند با پرسپولیس در لیگ برتر ایران کسب دوباره قهرمانی لیگ را جشن گرفت و البته توانست در این قهرمانی چهره ای تاثیر گذار و پر رنگ باشد.


واکنش های خوب و البته نقش پر رنگ او در رختکن تیم فوتبال پرسپولیس باعث شد تا بیرانوند جلوتر از دروازه بان های دیگر دروازه بان تیم منتخب لیگ ایران در سال 1397 باشد.

 

 

خط دفاع:


وریا غفوری(استقلال):


غفوری که همچنان بهترین گلزن استقلال در لیگ هجدهم است در سمت راست خط دفاعی این تیم یکی از بهترین  سال های دوران فوتبال خود را پشت سر گذاشت. وریا که با اعتماد کی روش پست های متفاوتی را تجربه کرده بود، در سمت راست خط دفاعی برای استقلال در لیگ و جام حذفی نمایش های بسیار خوبی داشت و توانست در موفقیت های این تیم نقش آفرینی کند.


غفوری البته فصل را با بدشانسی و مصدومیت به پایان رساند اما اهمیت او برای شفر به شکلی است که سرمربی استقلال از مدت ها قبل بازگشت او به فرم مناسب را به عنوان یکی از ماموریت های کادر پزشکی تعریف کرده است.

 


سید جلال حسینی(پرسپولیس):


معمار بهترین خط دفاع لیگ در فصل گذشته امسال هم برای پرسپولیس خوش درخشید تا بی توجه به شرایط سنی همچنان سید جلال از بهترین های فوتبال ایران باشد. حسینی که در دفاع عملکردی بی نقص داشته، با گل های تاثیر گذار خود نیز بارها به تیم برانکو کمک کرد تا جریان مسابقه به سود تیم پرسپولیس تغییر کند.


سید جلال در کنار نقش آفرینی در داخل زمین، مهره ای کلیدی در رختکن پرسولیس محسوب می شود و قرمزهای پایتخت خارج از زمین مسابقه  نیز تحت تاثیر کاپیتان خود هستند که به خوبی نقش یک مهره کلیدی را ایفا می کند.

 

 

روزبه چشمی(استقلال):


بازیکن تاثیر گذار آبی ها در قلب خط دفاعی فصل گذشته در کنار سید مجید حسینی برای استقلال درخشید و امسال نیز در مرکز خط دفاعی همواره مهره ای کلیدی برای تیم شفر بوده است. چشمی هر چند در مقطعی از فصل در مرکز زمین به میدان رفت اما حضور در ترکیب دفاعی استقلال همواره باعث استحکام خط دفاعی آبی ها شده است.


شفر در جام جهانی نیز به عنوان مدافع مرکزی به میدان رفت تا حالا رفته رفته چهره یک هافبک دفاعی به مدافع مرکزی مطمئن تغییر کند و روزبه برای ادامه مسیر خود بیشتر در این منطقه از زمین دیده خواهد شد.

 

 

احسان حاج صفی(تراکتورسازی):


حاج صفی که همواره از مهره های کلیدی لیگ برتر ایران بوده، در بازگشت دوباره به فوتبال ایران توانست درخشش خود را با پیراهن سرخ رنگ تراکتورسازی ادامه دهد.


احسان در سمت چپ خط دفاعی تراکتورسازی در لیگ هجدهم مهره ای تاثیر گذار و کلیدی بود و همواره توانست با نفوذ های خود اثر مثبتی در حملات تراکتورسازی داشته باشد. احسان حاج صفی که حالا با پختگی و تجربه بالاتر در کنار تیم پر مهره تراکتورسازی مدعی جدی برای قهرمانی در لیگ برتر است، دفاع چپ منتخب لیگ برتر ایران در سالی که گذشت است.

 

 

خط میانی:


احمد نوراللهی(پرسپولیس)


احمد با پیراهن پرسپولیس دوباره همان بازیکنی است که حضور و یا عدم حضور او در نتیجه گیری قرمزها موثر بود. نوراللهی که با تصمیم برانکو حضور در پست های مختلف را تجربه کرده، در تیم پرسپولیس روز های خوبی را در اکثر روزهای سال 1397 سپری کرد و ضمن قهرمانی در لیگ برتر، یکی از بهترین های تیم پرسپولیس در این مسیر بود.


سرعت بالای انتقال توپ، تاثیر گذاری در حملات و شرکت در کارهای دفاعی آیتم هایی است که این بازیکن در آن بالاترین نمره را کسب کرده تا نوراللهی هافبک دفاعی برتر لیگ ایران در سالی که گذشت باشد.

 


اشکان دژاگه(تراکتورسازی)


بعد از آن روزهای سخت در انگلستان و سفر توریستی به روسیه کمتر کسی انتظار داشت تا دژاگه بتواند در فوتبال ایران که با استانداردهای دوران حرفه ای دژاگه فاصله داشت، روزهای درخشانی را ببیند. اتفاقی که در هفته های اول نیز رخ داد اما با گذشت زمان و شروع دوران تقوی در تراکتورسازی اشکان تبدیل به ستاره ای فراتر از انتظارات شد.


هفته به هفته دژاگه به فرم ایده آل خود نزدیک تر شد و دردیدارهای کلیدی توانست ورق را به سمت تبریزی ها برگرداند. دژاگه در لیگ برتر به اندازه ای خوب بود که در امارات نیز مهره فیکس تیم ملی شد و حالا او درست همان ستاره ای است که زنوزی برای خرید او اقدام کرد.

 

 

فرشید اسماعیلی(استقلال)


اگر عملکرد سینوسی را بزرگترین ایراد اسماعیلی در سال 96 می دانستید، فرشید در سال 1397 چهره ای متفاوت نسبت به گذشته داشت و تقریبا در اکثر مسابقات ستاره ای درخشان در تیم شفر بود که غیبت او کاملا محسوس بود و به چشم می آمد.


اسماعیلی هر چند در تورنمنت های بزرگ ملی غایب بود اما در مسابقات داخلی برای استقلال خوش درخشید و گل ها و پاس گل های او کمک زیادی به تیم شفر و آبی پوشان کرد تا آنها بتوانند به ویژه در مقاطع ابتدایی فصل از بحران فرار کنند.


حضور در چند پست مختلف و حفظ کیفیت در سطح بالا باعث شده تا فرشید مهره ای غیر قابل جانشین در ترکیب تیم شفر باشد و حالا او با شماره 8 مهره ای کلیدی و تاثیر گذار است که برای دیدارهای مهم و کلیدی بی جانشین  است.

 

 

مهدی ترابی(سایپا-پرسپولیس)


مهدی ترابی با تکنیک ناب و سبک بازی منحصر به فرد خود در سال گذشته توانست با درخشش در ترکیب سایپا پایه گذار اصلی کسب سهمیه آسیایی برای نارنجی پوشان باشد و عملکرد او به اندازه ای درخشان بود که شانس حضور در اردوی تیم ملی را داشته باشد.


ترابی بعد از درخشش در پیراهن سایپا با قراردادی در تابستان به پرسپولیس پیوست و زمان حضور در قرمزها را به نیم فصل موکول کرد تا همچنان مهره ای موثر در ترکیب سایپا باشد. گل و پاس گل های پر تعداد او در ترکیب نارنجی پوشان باعث شد تا سایپا دوباره آسیایی شود و دایی در لیگ هجدهم نیز شرایط خوبی را در حضور او و غیبت قلی زاده داشت اما در نهایت ترابی برای ادامه درخشش به جمع شاگردان برانکو اضافه شد و در تیم پرسپولیس حالا مهره ای ثابت است.


هر چند ترابی هنوز نتوانسته روند گلزنی های خود را در پرسپولیس آغاز کند اما حضور او در کنار نمایش های با کیفیت باعث شده تا مهره ای کلیدی در ترکیب پرسپولیس باشد.

 

 

امین قاسمی نژاد(پدیده)


پدیده لیگ را با درخششی غیر قابل انتظار آغاز کرد و در میان این تیم درخشان و یکدست یک نفر جلوتر از دیگران توانست نام خود را مطرح کند. امین قاسمی نژاد که به عنوان وینگر در تیم گل محمدی حضور داشت، روزهای درخشانی را در این تیم سپری کرد تا پدیده بتواند نیم فصل اول را به عنوان مدعی قهرمانی به پایان برساند. ارسال 5 پاس گل و نمایش های خوب این بازیکن با پیراهن پدیده منتج به این شد تا این بازیکن نماینده پدیده در ترکیب تیم منتخب باشد.

 

 

مهاجم:


علی علیپور(پرسپولیس)


آقای گل قرمزها در سالی که گذشت و سال جاری بی کمترین چالشی در پست مهاجم اول این تیم قرار می گیرد. علیپور در سال های اخیر به اندازه ای موفق و درخشان بود که بدون هیچ  ابهامی در این تیم قرار می گیرد.


مهاجم آماده این روزهای پرسپولیس که به خوبی از موقعیت ها استفاده می کند و تقریبا در تمامی چالش ها پیروز است، مهره ای غیر قابل جانشین در ترکیب پرسپولیس است و امسال را در شرایطی به پایان رساند که با درخشش در ماه های اخیر دوباره مدعی عنوان آقای گلی است و در کنار کی روش استنلی در صدر جدول گلزنان حضور دارد.


قهرمانی قرمزها در لیگ برتر شاید بیش از هر عامل دیگری به فرم خوب این بازیکن  بستگی دارد و قطعا  ادامه این روند علیپور می تواند برانکو به هت‌تریکی  تاریخی برساند.

 

 

ذخیره ها:


دروازه بان ها:


رشید مظاهری به رسم همه سال های گذشته همواره در سطح بالایی قرار داشت و به ویژه در 6ماهه اول سال و در ذوب آهن امیر قلعه نویی توانست در نتایج این تیم اثر گذار باشد. مظاهری در ادامه سال نیز در ذوب آهن بحران زده از بهترین ها بود و بعد از پاییز سخت، زمستان برای او با حضور منصوریان متفاوت از گذشته بود.

 


پیام نیازمند جوان نیز که خیلی زود بعد از درخشش با پیکان خود را به سطح اول فوتبال معرفی کرد، در پیراهن تیم سپاهان عملکرد بسیار خوبی داشت تا این دو نفر جانشینان بیرانوند در تیم منتخب سال باشند.

 

 

مدافعان:


شجاع خلیل زاده و ایمان سلیمی دو گزینه برای حضور در ترکیب منتخب سال بودند که پشت سر دو مدافع دیگر باقی ماندند اما سال بسیار خوبی را سپری کردند. هر دو بازیکن که فصل را در کورس قهرمانی به پایان رساندند، مهره هایی بسیار کلیدی در ترکیب تیم های خود بودند و در موفقیت های پرسپولیس و تراکتورسازی نمی توان نقش آنها را نادیده گرفت.

 

 


در میان مدافعین کناری اما دانیال اسماعیلی فر که در ماه های اخیر ستاره ای دست نیافتنی در ترکیب تراکتورسازی بود، در فهرست ذخیره ها حضور دارد. اسماعیلی فر با حضور لیکنز به فرم بسیار ایده آلی رسید و زمستان امسال توانست روزهای شیرینی را برای خود بسازد.

 

 

هافبک ها:


فرشید باقری از استقلال شاید اگر چند هفته ای زودتر به فرم ایده آل خود می رسید می توانست در تیم اصلی حضور داشته باشد اما درخشش او باعث شد تا در فهرست ذخیره ها قرار بگیرد. هافبک گلزن و گلساز استقلال زیر نظر شفر بهترین روزهای فوتبال خود را سپری می کند.

 


مسعود شجاعی در تراکتورسازی نیز وضعیت بسیار خوبی دارد و در کنار دیگر ستاره های تراکتور برای شکستن طلسم  این تیم در لیگ برتر مشغول یک مبارزه بزرگ است و در این مبارزه در کنار نقش لیدری خارج از زمین مسابقه، در داخل زمین نیز او توانسته مهره ای موثر باشد.

 


مهدی کیانی در ادامه سال های خوب خود در کنار قلعه نویی، در سپاهان نیز برای این تیم درخشان ظاهر شد و توانست مهره ای کلیدی برای زردهای اصفهانی باشد و حالا در تیم منتخب حضور دارد.

 

 

مهاجمان:


چهره غیر منتظره این لیست اما اللهیار صیادمنش 17 ساله است که در دوران کوتاه حضور در ترکیب استقلال خبر از ظهور یک ستاره درخشان در فوتبال ایران را داد. اللهیار در نیم فصل اول برای استقلال هر زمان که به میدان رفت موثر ظاهر شد و در نیم فصل دوم نیز مهره فیکس شفر بود اما یک مصدومیت کار او را سخت کرد.

 


مهرداد محمدی در سپاهان نیز فصل خوبی را سپری می کند و در بسیاری از دیدارهای فصل با گل های 3 امتیازی خود توانسته به تیم قلعه نویی کمک کند تا سپاهان همچنان مدعی و در کورس باشد.

 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول