کمیته رفاهی

چهاردلیل سکته پرسپولیسِ برانکو بعداز300روز در اهواز

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 61 ] - دوشنبه, 22 بهمن 1397

بعد از نزدیک به 300 روز پرسپولیس در یک دیدار تن به شکست داد. دلایلی زیادی برای شکست سرخ پوشان وجود دارد که به انها می پردازیم.

پرسپولیس در یکی از حساس ترین دیدارهای هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر به مصاف فولاد خوزستان رفت. سرخ پوشان در این دیدار با نتیجه دو بر یک تن به شکست دادند تا علاوه بر آنکه نخستین شکست فصل خود را متحمل شوند صدر جدول رده بندی را هم از دست دهند.دلایل زیادی برای این شکست پرسپولیس وجود دارد.

سوت عجیب کرمانشاهی و سکته پرسپولیس

نخستین دلیل اشتباه مبهم داور در اعلام پنالتی به سود فولاد در آخرین دقیقه بازی در نیمه نخست بود. کرمانشاهی داور بازی با وجود آن که تسلط خوبی روی صحنه داشت اما سوت خود را به صدا درآورد و اعلام ضربه پنالتی کرد این درحالی بود که حتی گزارشگر متعصب فولادی هم اعتراف کرد که خطایی در حد پنالتی روی بازیکن این تیم صورت نگرفته است و جالب اینکه داور پشت دروازه هم تنها نگاه می کرد و هیچ دخالتی روی این صحنه نداشت تا معلوم شود که داورهای پشت دروازه هم تنها برای دکور و تبلیغات سازمان لیگ و کمیته داوری آنجا هستند. تیمی که با یک گل عقب است و در دقایق پایانی نیمه نخست هم گل دریافت می کند طبیعی است که از نظر روحی کاملا به هم ریخته شود و می توان اشتباه بد داور را اصلی ترین دلیل شکست پرسپولیس دانست. 

حاشیه های قبل ازبازی؛ از حبس در اتوبوس تا رختکن تاریک!

و اما دلیل دوم حاشیه های زیادی بود که قبل از بازی به وجود آمد. از تهدید به بمب گذاری گرفته تا زندانی کردن بازیکنان پرسپولیس در اتوبوس و بستن رختکن و محبوس شدن در زمین و البته قطع برق ورزشگاه و شایعات زیادی که درباره لغو بازی وجود داشت و همه و همه به خوبی نشان می دهد که دست های پشت برده ای برای شکست پرسپولیس وجود داشت و بسیاری به دنبال این بود که تیم سرخ پوش پایتخت سرانجام نخستین شکست خود را متحمل شود تا برای بسیاری ثابت شود که پرسپولیس هم از اشتباهات داوری در امان نیست و تیم برانکو نور چشمی به شمار نمی آید. اتفاقات زیادی که به جرات می توان گفت که تنها در لیگ ایران وجود دارد دست به دست هم دادند تا پرسپولیس تن به شکست بدهد. 

غیبت شجاع و ناهماهنگی در نیمه هجومی

و اما دلیل سوم فنی بود. پرسپولیس در دیدار برابر فولاد یکی از ضعیف ترین نمایش های خود را بخصوص در خط دفاعی ارایه کرد. شاگردان برانکو در خط دفاع در غیبت شجاع خلیل زاده اصلا تمرکز نداشتند و در نیمه هجومی هم ناهماهنگ و از خلق موقعیت عاجز بودند و اگر هم موقعیت خوبی نصیب آنها می شد هافبک ها با شوت زنی های بی دقت خود آنها را خراب می کردند. بازیکنان برانکو اشتباهات زیادی از خود نشان دادند و حتی سید جلال هم آن کاپیتان همیشگی نبود و روی چند صحنه نشان داد که در غیاب زوج همیشگی اش تمرکز لازم را ندارد. ترابی در نخستین نمایش با پیراهن پرسپولیس نشان داد که برای هماهنگی به فرصت بیشتری نیاز دارد. به ندرت بازیکنی از پرسپولیس در این دیدار عملکرد خوبی از خود نشان داد ؛ شاید کامیابی نیا تنها بازیکنی بود که نمره قبولی دریافت کرد.

انگیزه و نمایش روبه جلوی شاگردان افشین

دلیل چهارم را بدون شک باید بازی خوب تیم قطبی دانست. سرمربی فولاد به خوبی نشان داد که تیم را از نظر روحی و روانی به خوبی آماده این دیدار کرده است. بازیکنان فولاد با آرامش و انگیزه بالایی بازی کردند و این به خاطر حضور مربی آرام و بادانش مثل قطبی است. فولاد بازی بسیار خوب و منطقی را به نمایش گذاشت و همه چیز دست به دست هم داد تا آنها پیروز این دوئل شوند.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول