کمیته رفاهی

کی روش:خانواده ام هم نمی داند چرا در ایران تحریم شده ماندم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 37 ] - شنبه, 6 بهمن 1397
کی روش:خانواده ام هم نمی داند چرا در ایران تحریم شده ماندم

کی‌روش در پاسخ به این سوال که با توجه به چالش‌هایش در فوتبال ایران از جمله تحریم‌ها، چه چیزی او را در تیم ملی ایران ماندگار کرده است، گفت: جواب...

کی‌روش در پاسخ به این سوال که با توجه به چالش‌هایش در فوتبال ایران از جمله تحریم‌ها، چه چیزی او را در تیم ملی ایران ماندگار کرده است، گفت: جواب دادن به این سوال به خانواده خود من هم دشوار است.

سرمربی تیم ملی گفت: تمام دستاوردهای ما به خاطر کارها و نتایجی بود که اتفاق افتاده ولی خیلی دشوار است که این را در داخل ایران توضیح بدهم ولی تعهد و انگیزه‌ای که بازیکنان با توجه به تمام چالش‌ها و دشواری‌هایی که داشتند از خود نشان دادند، چالشی بود که آن را دوست داشتم و عاشق این بازیکنان شدم و عاشقانه با آن‌ها کار کردم. قبل از جام جهانی مقابل مراکش، پرتغال و اسپانیا، آماده سازی خوبی نداشتیم. شرکت نایکی به ما کفش نمی‌داد. همه این مسائل باعث شد که عاشق عملکرد و پایبندی این بازیکنان شوم و از این چالش لذت ببرم.

البته من 70-80 درصد از طول دوران مربی‌گری‌ام را به طور بلندمدت با تیم‌ها کار کرده‌ام. 12 سال در تیم ملی پرتغال بودم. بیش از 6 سال در انگلیس حضور داشتم. چند سالی هم در ژاپن بودم و 8 سال است که در تیم ملی ایران مشغول هستم.

کی‌روش:چرادرایران‌تحریم شده‌ماندم؟من‌وخانواده‌ام‌هم‌نمی‌دانیم

او درباره تحقق رویای مردم بعد از 43 سال و قهرمانی در جام ملت‌های آسیا گفت: من مخالف یک سری صحبت‌های احساسی و غرورآمیز هستم که احترام حریفان در آن حفظ نمی‌شود. به نظر من در این مسابقه‌ها فقط سه تیم کره، استرالیا و ژاپن مدعی قهرمانی هستند. از بعد پیشرفت‌هایی که در فوتبال شان در چند سال گذشته داشتند، زمین‌ها، بازیکنان و امکانات‌شان در شرایط بسیار خوبی هستند. کت قهرمانی بر تن ما بزرگ است. با توجه به کارهایی که در 8 سال گذشته انجام دادیم باید همان روند را ادامه دهیم و فروتنانه و با کمال خضوع مسیرمان را ادامه دهیم.

 

وی افزود: همیشه به بازیکنانم گفته‌ام که وظیفه ما بعد از هر بازی در درجه اول این است که بهتر شویم و جایگاه تیم ملی را در رتبه رفیع‌تر و بهتری قرار دهیم. من نمی‌خواهم جلوی جامعه جهانی، دلایلی که سردار و ما با آن روبه‌رو بودیم را بازگو کنیم. این مساله‌ای بود که من مستقیما با فدراسیون در میان گذاشتم و توجه فدراسیون را به این موضوع جلب کردم. از فدراسیون خواستار این بودم و خواهش کردم یک سری صحبت‌ها بیرونی که زیر سوال می‌برند، غیر قابل قبول هستند. شما رسانه‌های ایرانی کاملا از این موضوع مطلع هستید. شما وظیفه دارید و موظف هستید از تیم ملی‌تان دفاع کنید و اجازه ندهید این اتفاق دوباره رخ دهد. هیچ کس در ایران نباید فراتر از جایگاه تیم ملی باشد.

تابناک

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول