کمیته رفاهی

رقبای استقلال در نقل و انتقالات زمستانی چه کردند؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 116 ] - شنبه, 6 بهمن 1397
رقبای استقلال در نقل و انتقالات زمستانی چه کردند؟

قرار گرفتن در گروه مرگ لیگ قهرمانان آسیا باعث شد تا چهار تیم حاضر در این گروه در روزهای منتهی به پایان پنجره زمستانی سخت در تکاپو برای تقویت تیم های خود باشند...

قرار گرفتن در گروه مرگ لیگ قهرمانان آسیا باعث شد تا چهار تیم حاضر در این گروه در روزهای منتهی به پایان پنجره زمستانی سخت در تکاپو برای تقویت تیم های خود باشند.

هم گروهی چهار تیم سرشناس و پرادعای غرب آسیا در گروه موسوم به مرگ در فصل جدید لیگ قهرمانان باعث شد تا سران این باشگاه با ورود به پنجره زمستانی نقل و انتقالات سخت در تکاپوی تقویت خود باشند. اتفاقات و تحرکات اما در اردوی رقبای استقلال بسیار بیشتر و جدی تر بود تا جایی که نه تنها سرو کله مربیان سرشناس به حاشیه خلیج فارس باز شد بلکه ستاره های گران قیمت و خوشنام نیز قرار است با پیراهن الدحیل، العین و الهلال مقابل آبی های پایتخت ایران به میدان بروند.

 

استقلال اما درست  عکس این تحرکات روزهای پرتنشی را سپری کرد گرچه از امروز با ورود مهاجم پرتغالی- کنگویی به تهران کمی از نگرانی ها در راه تقویت استقلال در میان طرفداران کاسته شد. وینفرد شفر که بعد از فسخ قرارداد خریدهای خارجی در تابستان با ابهامات زیادی در راه جذب نفرات جانشین برای آنها روبرو بود حالا امیدوار است با اضافه شدن اسماعیل گونکالوس همین طور یک خرید خارجی دیگر قدرت مقابله با حریفان تا بن دندان مسلح عرب حاشیه خلیج فارس را داشته باشد.


به همین بهانه نگاهی کلی انداختیم به تحرکات سه حریف استقلال در گروه مرگ آسیا که ترسی از هزینه های میلیون دلاری برای تقویت خود برای آبروداری در لیگ قهرمانان ندارند.


***


الدحیل قطر
ورود مغز متفکر آقای خاص با ستاره یووه


نبیل معلول طبق پیش بینی ها از هدایت الدحیل کنار گذاشته شد. سرمربی تونسی گزینه مناسبی برای جمال بلماضی الجزایری نبود تا روند شکست ناپذیری قهرمان سه گانه قطر را حفظ کند از همین رو امیر قطر که هم زمان مالک PSG فرانسه و الدحیل بود با فسخ قرارداد گران قیمت مربی تونسی این دفعه روی مغز  متفکر سال های گذشته خوزه مورینیو سرمایه گذاری کند. روی فاریا به صورت رسمی سرمربی الدحیل شد تا اولین تجربه سرمربیگری را در لیگ ستارگان به ثبت برساند. مربی جدید قهرمان قطر در واکنش به تحرکات بازار زمستانی گفت:« ما بازیکنان کافی برای ادامه فصل داریم. البته می توانیم یک بازیکن آسیایی به جای "نام تائه هی" جذب کنیم که مصدوم است. از طرفی اجازه جذب یک بازیکن عربی را داریم».


از مدت ها قبل کان ایل سئون ستاره جدید فوتبال کره جنوبی شاغل در ورونا ایتالیا نامش برای پیوستن به الدحیل به عنوان سهمیه آسیایی مطرح شده بود اما در کنار این بازیکن حالا با ورود فاریا خبرها حول موضوع توافق این باشگاه با ستاره مراکشی یوونتوس می گردد. مهدی بن عطیه کاپیتان سرشناس مراکش در جام جهانی که مقابل ایران بازی کرد جدیدترین نام بزرگی است که الدحیل در تلاش است با دستمزدی بالغ بر 4 تا 5 میلیون یورو در سال او را به خدمت بگیرد تا ساختار تدافعی خود را تقویت کند.با جدایی یوسف المساکنی حالا الدحیل در خط حمله با مثلث ویرانگر یوسف العربی مراکشی، ادمیسلون بلژیکی و المعز علی پدیده عنابی ها در جام ملت های آسیا وارد لیگ قهرمانان می شود. ستاره هایی که نه تنها روی فاریا بلکه هر مربی دیگری هم روی نیمکت الدحیل می نشست نیازی به تقویت آن نمی دید چون خود این بازیکنان قادر به ویران کردن هر ساختار تدافعی در لیگ ستارگان و لیگ قهرمانان آسیا خواهند بود.


***


العین امارات
در رویای پرکردن جای خالی عموری


العین به عنوان نایب قهرمان جام باشگاه های جهان مهم ترین اقدامی که در زمستان انجام داد حفظ زوران مامیچ سرمربی موفق کروات بود. این مربی که با رساندن بنفش ها به فینال جام باشگاه های جهان با عبور از سد ریورپلاته آرژانتین نگاه ها را به خود معطوف کرد به شدت مورد توجه فدراسیون فوتبال امارات و باشگاه الهلال بود اما درنهایت مالکان العین او را در تیم حفظ کردند تا بنفش ها با افکار او وارد چالشی جدید در آسیا شوند. العین این روزها با شایعات فراوانی در خصوص جدایی ستاره های خود روبرو است اما مارکوس برگ سوئدی همین طور کایو برزیلی با وجود پیشنهاداتی که دریافت کردند با اعلام باشگاه تا انتهای فصل در این تیم ماندنی شدند تا خیال طرفداران و مامیچ آسوده شود.


در حال حاضر بزرگ ترین رویای مالکان متمول این باشگاه جذب بازیکنی کلیدی به عنوان جانشین عمر عبدالرحمان است که بعد از کوچ به الهلال هنوز جای خالی او در العین به صورت محسوس مشاهده می شود. چند هفته قبل از امانوئل بوآتنگ ستاره 22 ساله لوانته اسپانیا به عنوان جدی ترین گزینه العین نام برده شد اما با مخالفت باشگاه لوانته از دیروز یک نام تونسی به العین لینک شده است. انیس بدری هافبک – مهاجم تیم الترجی تونس با سابقه حضور درخشان در لیل فرانسه از جمله بازیکنانی است که رسانه های اماراتی از او به عنوان شکار زمستانی بنفش ها نام می برند.


دیگر موضوع جنجالی در اردوی العین به تمدید قرارداد شیوتانی دیگر خارجی سرشناس این باشگاه برمی گردد. ستاره ژاپنی که در حال حاضر همراه با سامورایی ها برای قهرمانی جام ملت ها تلاش می کند قراردادش با العین به پایان رسیده اما هنوز این باشگاه موضع خود در قبال تمدید قرارداد و ادامه همکاری با این بازیکن را اعلام نکرده است. شیوتانی در آخرین صحبت های خود در حاشیه جام جهانی ابراز امیدواری کرد همچنان در پروسه جاه طلبی های العین نقشی داشته باشد که باید منتظر ماند و دید سهمیه آسیایی العین در این فصل او خواهد بود یا گزینه ای دیگر از ژاپن یا کره؟


***


الهلال عربستان
خط و نشان با لیما برزیلی و جووینکو ایتالیایی


قهرمان عربستان و صدرنشین حال حاضر این کشور از جمله باشگاه های ثروتمندی است که ترسی از پرداخت غرامت های سنگین برای فسخ قراداد ستاره های خارجی و جذب نفرات جدید ندارد. تیم محبوب و پرطرفدار ریاض بعد از این که عمر الخریبین سوریه ای را  که همراه با این تیم به فینال لیگ قهرمانان رسید تا عنوان مرد سال آسیا 2017 را کسب کند به صورت قرضی به باشگاه مصری فرستاد زمینه فسخ قرارداد مهاجم ونزوئلایی را نیز فراهم کرد تا ریواس هم به خواست طرفداران از تیم جدا شود. عموری خرید جنجالی در تابستان با پارگی رباط صلیبی عملا شانسی برای همراهی این تیم در لیگ قهرمانان و ادامه فصل نداشت از همین رو باشگاه باید چند خرید سرشناس انجام می داد.


با درخواست 20 میلیون یورویی آتالانتا برای آلخاندرو گومز مهاجم 30 ساله آرژانتینی سران الهلال قید این بازیکن را زدند تا این بار به سراغ فابیو لیما مهاجم برزیلی الوصل بروند. لیما با درخشش در لیگ امارات جزو پرمشتری ترین بازیکنان حال حاضر حاشیه خلیج فارس قلمداد می شود اما الهلال طبق معمول با اتکا به قدرت مالی بالا در صدر تیم های خواهان او قرار گرفته است. البیان از توافق نهایی دو باشگاه برای این انتقال پرده برداشت تا طی چند روز آینده فابیو لیما چمدان ها برای کوچ از دبی به ریاض را ببندد.


اما در کنار فابیو لیما برزیلی ، الهلالی ها به صورت جدی با ستاره ای ریزنقش و مطرح از فوتبال ایتالیا با سابقه بازی برای یوونتوس هم وارد مذاکره شدند. سباستین جووینکو 33 ساله که چند سالی هست در MLS برای تورنتو کانادا توپ می زند در تابستان هم تا یک قدمی حضور در الهلال پیش رفته بود اما برخی مشکلات مانع این انتقال شد تا ژرژ ژسوس پرتغالی برای همکاری با این بازیکن تا زمستان صبر کند. اضافه شدن جووینکو می تواند از یک حیث جالب توجه باشد آن هم این که گروه مرگ آسیا تبدیل به محلی برای تقابل ستاره های سابق یوونتوس خواهد شد.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول