کمیته رفاهی

آیا تیم کی روش عمدا و مصلحتی به عراق می بازد؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 109 ] - دوشنبه, 24 دی 1397
آیا تیم کی روش عمدا و مصلحتی به عراق می بازد؟

این زمزمه پخش شد که شاید نیاز نباشد ایران صدرنشین گروه شود! این همان وسوسه‌ای است که تیم ملی امید در بازی‌های آسیایی به آن دچار شد و همه می‌دان...

این زمزمه پخش شد که شاید نیاز نباشد ایران صدرنشین گروه شود! این همان وسوسه‌ای است که تیم ملی امید در بازی‌های آسیایی به آن دچار شد و همه می‌دانند چه بلایی سر تیم کرانچار و البته حمید استیلی آورد و مدت‌ها باعث طعنه و متلک کی‌روش به کادر سرپرستی و مربیان آن تیم شد. تصور اینکه خود کی‌روش به این دام بیفتد

تیم ملی ایران با قدرت بازی نخستش در جام ملت های آسیا 2019 را با تفاضل گل عالی مقابل یمن پشت سر گذاشت تا در روز آخر برای صدرنشینی به گل شماری با عراقی ها نیازمند نشود و بتواند با یک مساوی کم دردسر هم به عنوان تیم اول بالا برود تا در دور حذفی به تیم های سوم سایر گروه ها برخورد کند.

بارها از اهمیت صدرنشینی تیم ملی ایران در گروه D گفته و نوشته شد و همه دانستند، در آن صورت، نقشه رسیدن به گنج مسیری آسان برای یوزهای ایران خواهد داشت؛ اما همه این حرف روی یک استدلال استوار بود؛ اینکه نتایج براساس پیش بینی ها رقم بخورد و مثلا استرالیا در گروهش به راحتی سرگروه شود. یا اینکه مثلا صدرنشینی امارات میزان تضمین شده باشد. اما با رقم خوردن شکست قهرمان دوره قبل مقابل اردن یا برد چهارگله هندی ها مقابل بحرین و قبل از آن توقف میزبان مقابل بحرین، کل حساب و کتاب ها به هم ریخت.

شاید آنها که نشستند و نتایج فوتبال را روی کاغذ محاسبه کردند، تازه با این پدیده آشنا شده بودند،چون این ورزش دقیقا به دلیل خاصیت غیرقابل پیش بینی بودنش محبوب میلیاردها تن در سراسر کره زمین شده است. فوتبال می تواند پاپتی ها را بر ثروتمندان برتری دهد و تیم بی ستاره را برابر بازیکنان میلیاردی پیروز کند.

از دیروز با تکرار نتایج همراه باشگفتی جام ملتها این زمزمه پخش شد که شاید نیاز نباشد ایران صدرنشین گروه شود! این همان وسوسه ای است که تیم ملی امید در بازی های آسیایی به آن دچار شد و همه می دانند چه بلایی سر تیم کرانچار و البته حمید استیلی آورد و مدت ها باعث طعنه و متلک کی‌روش به کادر سرپرستی و مربیان آن تیم شد. حالا تصور اینکه خود کی‌روش به این دام بیفتد و به ترسیم نتایجی خاص برای شاگردانش تن دهد، تقریبا محال است.

کی‌روش که معمولا روی شخصیت و برتری روحی تیمش تأکید دارد، با هر نتیجه‌ای تصمیم می‌گیرد که صدرنشین شده و در مراحل بعد با هر حریفی مواجه شود حتی اگر این حریف استرالیا یا سایر غول‌ها باشند. پس از همین حالا احتمال باخت مصلحتی یوزها مقابل عراق را باید فراموش کرد. اطرافیان کی روش می گویند بازی با عراق برای کی روش، یک رقابت عادی نیست. او نمی‌خواهد بدون تسویه حساب با این رقیب که تیم 10نفره‌اش را در استرالیا با پنالتی ها حذف کرد، ایران را ترک و حسرتی را تا پایان عمرش حمل کند. همانطور که خودش گفت، «عراق در گلوی ما مانده است.»

ابتدا باید منتظر نتیجه دو بازی امروز ایران و ویتنام و همچنین عراق و یمن ماند تا بعد از آن شرایط جدول را دید.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول