کمیته رفاهی

جورج لیکنز سرمربی تراکتورسازی شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 33 ] - دوشنبه, 24 دی 1397
جورج لیکنز سرمربی تراکتورسازی شد

مسئولان باشگاه تراکتورسازی بعد از مذاکره با چند مربی خارجی با جورج لیکنز مربی بلژیکی به توافق رسیدند و با او قرارداد امضا کردند. مسئولان باشگاه تراکتورسازی در...

مسئولان باشگاه تراکتورسازی بعد از مذاکره با چند مربی خارجی با جورج لیکنز مربی بلژیکی به توافق رسیدند و با او قرارداد امضا کردند.

مسئولان باشگاه تراکتورسازی در این فصل بعد از قطع همکاری با جان توشاک سرمربی ولزی هدایت تیم خود را به طور موقت به محمد تقوی سپردند تا با یک مربی خارجی بزرگ دیگر به توافق برسند. محمدرضا زنوزی مالک این باشگاه در این خصوص رزومه مربیان خارجی متعددی را مورد بررسی قرار داد و سرانجام جورج لیکنز مربی نامدار بلژیکی را به عنوان سرمربی جدید انتخاب کرد.

لیکنز 69 ساله در دوران بازیگری خود در پست مدافع توپ می‌زد و یکی از ستاره های فوتبال بلژیک در دوران خود محسوب می‌شد. او اما در دوران مربیگری افتخارات بزرگتری را به دست آورد. او از سال 1984 فعالیت رسمی خود در امر مربیگری را با باشگاه کریر براگ آغاز کرد و بعد از آن به نیمکت آندرلخت رسید. لیکنز بعد از چند سال حضور در تیم‌های دیگر فوتبال بلژیک و کار کردن کوتاه مدت در ترابزون اسپور ترکیه در سال 1997 هدایت تیم ملی کشورش را برعهده گرفت و دو سال در راس کادرفنی بلژیک بود. او در آن سال‌ها توانست خدمات ارزنده ای را به تیم ملی بلژیک ارائه دهد اما در سال 1999 از سرمربیگری این تیم استعفا کرد.

لیکنز در حدفاصل سال های 1999 تا 2010 در تیم های باشگاهی بلژیک به مربیگری پرداخت و در یک مقطع هم به حاشیه خلیج فارس رفت و به عنوان سرمربی الهلال عربستان کار کرد.

سال 2010 اما مسئولان فدراسیون فوتبال بلژیک بار دیگر لیکنز را به عنوان سرمربی تیم ملی این کشور برگزیدند و دو سال دیگر هدایت این تیم به او سپرده شد. در این سالها لیکنز بازیکنان جوان زیادی را در تیم ملی بلژیک بازی داد و توانست نفرات زیادی را به فوتبال جهان معرفی کند. به همین خاطر از او در برخی رسانه‌های بلژیکی به عنوان معمار نسل طلایی فوتبال این کشور یاد می‌شود. 


لیکنز بعد از سال 2012 نیز به تیم براگ بلژیک رفت و سپس هدایت تیم ملی تونس را برعهده گرفت. در یک مقطع نیز سرمربیگری تیم الجزایر به او سپرده شد. این مربی در 4 ماه گذشته هدایت یک تیم فوتبال ساحلی در تونس را برعهده داشت و حالا با این کارنامه پربار به تراکتور آمده تا در سالی که ستاره‌های زیادی پیراهن سرخ‌پوشان تبریز را برتن می‌کنند، بتواند این تیم را در کورس قهرمانی حفظ کند.

او در سال 2017 با الهلال عربستان قهرمان مسابقات باشگاهی کشورهای عرب‌زبان شده و با تیم های باشگاهی بلژیک نیز چند قهرمانی و عناوین خوب به دست آورده است. 

باشگاه تراکتورسازی هنوز جزییاتی از مفاد قرارداد با جورج لیکنز اعلام نکرده ، اما چیزی که مشخص است این مربی 69 ساله کار سختی پیش رو خواهد داشت. حالا هواداران تراکتور از او قهرمانی می‌خواهند و او باید در مدت زمان کمی که تا پایان تعطیلات نیم فصل در اختیار دارد بازیکنان را بشناسد و بتواند بهترین تصمیمات را در مسیر موفقیت بگیرد.

گفتنی است؛ طبق توافق انجام شده قرار است لیکنز یک دستیار همراه خود به ایران بیاورد. او امشب به تبریز سفر می‌کند و احتمالا فردا در تمرین سرخ پوشان حضور پیدا می‌کند.

 

 

 

همه سوابق سرمربی جدید تراکتورسازی

 

سرمربی جدید تراکتورسازی سابقه هدایت تیم‌هایی چون اندرلخت، شارلوا و الهلال عربستان را در کارنامه خود دارد.

جرج لیکنز مربی 69 ساله بلژیکی که تاکنون 7 بار به عنوان مربی سال بلژیک شناخته شده و در 2 مقطع سرمربی تیم ملی بلژیک بوده به عنوان سرمربی جدید تیم تراکتورسازی انتخاب شد.

وی در بار اول تیم ملی بلژیک را به جام جهانی 98 رهنمون کرد و در دومین بار در سال 2010 وقتی که تیم ملی بلژیک در بدترین دوران تاریخ خود به سر می‌برد و در رنکینگ جهانی فیفا رتبه حدود 60 را داشت، عهده‌دار هدایت این تیم شد و با دعوت از بازیکنانی مانند وینسنت کمپانی، ادن هازارد، لوکاکو، کورتوا، نایگولن و فلیپ دیبروین تیمی تشکیل داد که در آن مقطع رنکینگ تیم‌ملی بلژیک را تا رده 18 جهان ارتقا داد تا حال تیم‌ملی بلژیک با همین بازیکنان در رده سوم جام جهانی 2018 قرار گیرد.

از سوابق دیگر جرج لیکنز میتوان به سرمربی‌گری تیم ملی تونس و الجزایر (2 بار) و تیم ملی مجارستان اشاره کرد.

در رده باشگاهی نیز وی سابقه قهرمانی با تیم کلوب بروژ و قهرمانی در جام حذفی و سوپرکاپ ترکیه با ترابزون اسپور، قهرمانی جام حذفی با تیم سیرکل بروژ، سوپرکاپ بلژیک با تیم اندرلشت و حضور در تیم گنک و لوکرن که همگی از باشگاه‌های مطرح فوتبال بلژیک هستند را در کارنامه دارد.

این مربی همچنین سابقه هدایت الهلال عربستان، شارلوا و اندرلخت بلژیک را در کارنامه خود دارد.

وی امروز با امضای قراردادی به عنوان سرمربی تیم تراکتورسازی انتخاب شد تا در ادامه سوابق مربیگری خود در تبریز حضور یابد.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول