کمیته رفاهی
 

سلطانی فر: انتظار داریم تیم ملی بعد از 42 سال قهرمان آسیا شود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 282 ] - شنبه, 1 دی 1397
سلطانی فر: انتظار داریم تیم ملی بعد از 42 سال قهرمان آسیا شود

وزیر ورزش و جوانان گفت: تلاش می کنیم در استمرار موفقیت های ورزش کشور که امسال رخ داد، برای کسب نتایج آبرومند و در شان ملت بزرگ ایران درالمپیک ٢٠٢٠ برنامه ریزی...

وزیر ورزش و جوانان گفت: تلاش می کنیم در استمرار موفقیت های ورزش کشور که امسال رخ داد، برای کسب نتایج آبرومند و در شان ملت بزرگ ایران درالمپیک ٢٠٢٠ برنامه ریزی کنیم.

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در سفر استانی به شیراز به شهرستان های کازرون و ممسنی سفر کرد. بازدید و افتتاح  از چند پروژه ورزشی و نشست بر سازمان های مردم نهاد و مسئولین هیات های ورزشی از جمله مهم‌ترین برنامه های این سفر بود.

 مسعود سلطانی فر در نشست سمن ها و هیات های ورزشی شهرستان کازرون با ابراز خرسندی از حضور در بین مردم و مسولین این شهرستان اظهار داشت: خدا را شاکرم که در مسولیت قبلی به عنوان ریاست سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، قولی که داده بودم تحقق یافت و مجموعه بیشاپور به ثبت جهانی رسید تا در هزاران سایت و کانال اطلاع رسانی ویژه گردشگری در ابعاد حهانی این مجموعه ارزشمند به عنوان یک کانون گردشگری معرفی شود که قطعا مَی تواند در آینده نزدیک توسعه اقتصادی کازرون را با حضور گردشگری خارجی رقم بزند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به دیدارش با دکتر روحانی رییس جمهور بعد از جلسه دیروز هیات دولت اظهار داشت: حامل سلام گرم رییس جمهور به شما مردم خونگرم شهرستان کازرون هستم و آرزو می کنم با عنایت خداوند بتوانیم در جهت کسب رضایتمندی مردم و توسعه این شهرستان به وعده هایی که دادیم، عمل کنیم.

سلطانی فر در ادامه اظهار داشت: همه باور داریم در این شرایطی که در ماه های گذشته به خاطر تحریم های ظالمانه و ناعادلانه هیات حاکمیه آمریکا قرار گرفتیم، یکی از عرصه هایی که به دلیل موفقیت در رویدادهای مختلف موجب شور و شعف مردم شده، عرصه ورزش بوده که سال بسیار موفقی را در  رویدادهای بین المللی داشتیم.

وزیر ورزش و جوانان ابتدا موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی را مورد توجه قرار داد و  تصریح کرد: تیم ملی فوتبال ایران با اقتدار و عزت توانست در آوردگاه بزرگ جام جهانی و در سه مسابقه تاریخی نتایج خوبی بدست آورد و در گروه موسوم به مرگ مقابل قهرمان جهان، آفریقا و اروپا سرافرازانه بازی کرد تا جاییکه حتی بعد از شکست مقابل اسپانیا خاطره پیام تقدیر و تشکر مقام معظم رهبری در اذهان باقی مانده است.

سلطانی فر ادامه داد: همواره در رویدادهای مختلف ورزشی که با موفقیت همراه بود، رهبر معظم انقلاب پیام مَی دادند اما این بار با وجود باخت اما به دلیل تلاش اعضای تیم ملی نیز پیام دادند. حتی در جلسه ای که مقام معظم رهبری سه ماه بعد از جام جهانی با اعضای هیات دولت داشتند، فرمودند من انتظارم این است که دولت برای برآورده شدن انتظارات مردم تمام توان و تلاش خود را به کار گیرد که در بعضی مواقع تلاش نتیجه بخش است و در مواقعی هم نتیجه لازم بدست نمی آید. همچون تیم ملی فوتبال که در بازی با اسپانیا با وجود شکست اما از جان مایه گذاشتند. انتظار ما از دولتمردان هم این است که با تلاش، دلسوزی در راه کسب رضایتمندی مردم قدم بردارند.

وزیر ورزش و جوانان همچنین با اشاره به اهمیت مسابقات جام ملت های آسیا گفت: انتظار داریم همان تیم که برای جام ملت های آسیا هم آماده می شود با همان بازیکنان و کادر فنی بزرگ  و حمایت گسترده وزارت ورزش و جوانان، دولت، فدراسیون و مردم بتواند به انتظار ٤٢ ساله مردم برای قهرمانی در این رویداد پایان دهد.

سلطانی فر در ادامه به موفقیت ایران در بازی های آسیایی و پاراآسیایی جاکارتا اشاره کرد و گفت: در بازی های آسیایی کاروان ایران بیشترین تعداد مدال بعد از انقلاب اسلامی را بدست آورد و در بازی های پاراآسیایی نیز رتبه چهارم ایران به جایگاه سوم ارتقا یافت.

وزیر ورزش و جوانان موفقیت ایران در المپیک جوانان را نیز مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: رتبه بیست و چهارم ایران در دوره قبل، به هفتم ارتقا یافت.

وزیر ورزش و جوانان گفت: تلاش می کنیم در استمرار موفقیت های  ورزش کشور که امسال رخ داد برای کسب نتایج آبرومند و  در شان ملت بزرگ ایران درالمپیک ٢٠٢٠ برنامه ریزی کنیم.

سلطانی فر در  بخش دیگری از سخنانش به موفقیت های حوزه جوانان اشاره کرد و اظهار داشت: بعد أز ١٥ سال سازمان های مردم نهاد داری هویت حقوقی مستقل شدند و شناسه مستقل برای بیش از ٢ هزار سمن محقق شد. تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به هر یک از زوجین در سال٩٧ به ١٥ میلیون تومان افزایش یافت و کارنامه نظام بانکی در این مورد خوب بود. همچنین خانه های جوان از نزدیک به صفر به بیش از ٩٠ خانه جوان افزایش پیدا کرده و در زمینه ارایه خدمات مشاوره برای ازدواج بیش از هزاران دوره مختلف برگزار شده است.

سلطانی فر با بیان اینکه امیدوارم با همین روند روز به روز مشکلات جوانان  حل شود تصریح کرد:  عملیات احداث خانه جوان شهرستان کازرون در سال ٩٨ اغاز مَی شود و ظرف یک تا یک سال و نیم افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

وزیر ورزش و جوانان گفت: در زمینه پروژه های ورزش هم امروز  در این شهرستان دو پروژه به بهره برداری خواهد رسید

در پایان سالن ورزشی شهدای دریس کازرون با حضور سلطانی فر افتتاح و به بهره برداری رسید.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول