کمیته رفاهی

حضور مدیرکل برنامه ریزی و نظارت ورزش در جلسه هیأت مدیره جمعیت حامیان هواداران فوتبال

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 62 ] - دوشنبه, 12 آذر 1397
حضور مدیرکل برنامه ریزی و نظارت ورزش در جلسه هیأت مدیره جمعیت حامیان هواداران فوتبال

بیست و دومین جلسه هیأت مدیره جمعیت حامیان هواداران فوتبال و تیم‌های ملی با حضور دکتر علی رغبتی مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت وزارت ورزش و جوانان برگزار...

بیست و دومین جلسه هیأت مدیره جمعیت حامیان هواداران فوتبال و تیم‌های ملی با حضور دکتر علی رغبتی مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

در این نشست که عصر یکشنبه با حضور اکثریت اعضای هیأت مدیره، معاونین و مشاورین در ساختمان مرکزی این جمعیت برگزار شد، دکتر رغبتی ضمن تشکر از زحمات و خدمات این جمعیت به مردم در سخنان مبسوطی با اشاره به عملکرد جمعیت حامیان در عرصه‌های مختلف هواداری، فرهنگ ورزشی، تشکیل همیاران هواداران مرد و زن، برگزاری هیأت مذهبی جامعه اسلامی فوتبال، حضور در مراسم مختلف و ...، که داوطلبانه و بدون چشمداشت و کمترین امکانات فعالیت می‌کنید، مظلوم واقع شده‌اید و کمتر هم دیده می‌شوید.

وی با بیان خاطره‌ای از حضورش در زمان تشکیل کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال در زمان برکناری دکتر محمد دادکان و تعلیق فوتبال از سوی فیفا به اهمیت حضور تماشاگران ایرانی در مسابقات به عنوان یک امتیاز مهم و حساس، نحوه محاسبه بینندگان تلویزیونی در اروپا، پرداخت‌های هزینه‌های حق پخش به باشگاه‌ها، تضاد و عدم شناخت از ورزش فرهنگی و فرهنگ ورزشی، نظریه سرایت اجتماعی و عدم کار فرهنگی و مردم، جوانان و تماشاگران در زمان‌های مسابقه، رعایت قوانین صرفاً در زمان مسابقه و نگاه منفعلانه به ورزش و فعالیت‌های فرهنگی در آن پرداخت و پیرامون عضویت جمعیت حامیان هواداران فوتبال در مجمع فدراسیون با توجه به ذینفع بودن تماشاگران و ... پرداخت.

در آغاز این نشست، محمدرضا تهرانی رئیس هیأت مدیره این جمعیت، ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور دکتر رغبتی در جلسه هیأت مدیره جمعیت در سخنانی اهداف و عملکرد جمعیت را بیان کرد و خواستار توجه بیشتر وزارت ورزش به چند درخواست و مشکلات فراروی این جمعیت شد.

مهندس ساسان سیاح طاهری مسئول فرهنگی و آسیب‌شناسی هواداران استان خوزستان و عضو هیأت مدیره این جمعیت به نمایندگی از حاضرین پیرامون فعالیت‌های جمعیت در تمامی مسابقات، اجرای برنامه‌های فرهنگی، حضور در همایش‌ها شکستن انحصار حضور همیشگی برخی از لیدرها در مسابقات تیم‌های ملی، نبود متولی مشخص برای پاسخگویی و نظارت به مشکلات هواداران و عدم تخصیص بودجه و حمایت از جمعیت و کانون‌های هواداری مطالبی ایراد کرد و اظهار امیدواری کرد تا کانون محوری جای لیدر محوری را در باشگاه‌های فوتبال بگیرد.

در ادامه این نشست خانم فاطمه قویدل گزارش کاملی از فعالیت همیاران هوادار زن و حضور بانوان در مسابقه تیم ملی ایران و بولیوی و نیز پرسپولیس ایران و کاشیمای ژاپن در فینال جام باشگاه‌های آسیا در ورزشگاه بزرگ آزادی و مصائب حضور بانوان، عدم هماهنگی جهت اخذ مجوزها و مشکلات در تمامی مراحل ورود به ورزشگاه آزادی بیان کرد.

همچنین خانم پروین سعیدی رئیس کمیسیون بانوان جمعیت اطمینان داد که سپردن کارها به همیاران هوادار زن و حضور خانواده‌ها در ورزشگاه در بهبود اوضاع فرهنگی کنونی ورزشگاه‌ها کمک شایانی خواهد کرد.

در پایان این دیدار مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت وزارت ورزش و جوانان ضمن تشکر از خدمات و زحمات این جمعیت تاکید کرد که درخواست‌ها و مشکلات جمعیت را بررسی و با وزیر محترم در میان خواهم گذاشت و با توجه به علاقه خاصی که دکتر سلطانی‌فر به مسایل فرهنگی ورزش به ویژه فوتبال و ورزشگاه‌ها دارند، دستورات لازم را صادر خواهند کرد.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول