کمیته رفاهی

حاشیه نگاری دیدار جنجالی سپاهان - پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 39 ] - دوشنبه, 19 آذر 1397
حاشیه نگاری دیدار جنجالی سپاهان - پرسپولیس

در آستانه دیدار سپاهان و پرسپولیس هیاهو و حاشیه در ورزشگاه نقش جهان اوج گرفت. دو تیم سپاهان و پرسپولیس در دیداری معوقه از هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال در ورزش...

در آستانه دیدار سپاهان و پرسپولیس هیاهو و حاشیه در ورزشگاه نقش جهان اوج گرفت.

دو تیم سپاهان و پرسپولیس در دیداری معوقه از هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه نقش جهان اصفهان به دیدار یکدیگر رفته‌اند. حاشیه‌های این دیدار را به صورت لحظه‌به‌لحظه در ادامه می‌خوانید:

حواشی نیمه دوم

در این نیمه باز هم پرتاب نارنجک تکرار شد که یکی از آن‌ها پس از گل نخست سپاهان بود که غلظت دود ناشی از آن باعث شد فضای ورزشگاه نقش جهان دود گرفته شود.

دود ناشی از پرتاب نارنجک و روشن شدن مواد آتش‌زا باعث شد تا بازی حدود پنج دقیقه پس از به ثمر رسیدن گل سپاهان هم در این شرایط برگزار شود.

در دقیقه 87 بازی، علی علیپور موفق شد از روی نقطه پنالتی بازی را به تساوی بکشد. پس از این که او دروازه سپاهان را باز کرد، توپ را برداشت تا به میانه میدان برود اما سیاوش یزدانی با علیپور درگیر شد. این درگیری کوچک در شرف تبدیل شدن به یک درگیری بزرگ بین بازیکنان بود که با دخالت فغانی این غائله ختم به خیر شد.

در وقت‌های تلف شده این دیدار، درگیری کی‌روش استنلی و کمال کامیابی‌نیا باعث شد که فغانی هر دو نفر آن‌هار را از زمین بازی اخراج کند.

محمدامین اسدی که حدود دقیقه 70 به میدان آمده بود، پس از اخراج شدن کامیابی‌نیا دوباره تعویض شد و جای خود را به محسن ربیع‌خواه داد.

در دقایق پایانی بازی با اخراج کی‌روش استنلی و کمال کامیابی نیا ورزشگاه دچار تنش بالایی شده بود و هواداران دو تیم شعار علیه فغانی دادند.

پس از پایان بازی ناظر دیدار در کنار زمین رفت و از ورود نیمکت نشینان سپاهان به داخل زمین ممانعت کرد.

حواشی نیمه نخست

هنگام ورود دو تیم نارنجکی از سوی هواداران به داخل پیست پرتاب شد.

تمامی بازیکنان پرسپولیس به غیر از بشار رسن و گادوین منشا به سمت امیر قلعه‌نویی رفتند.

بازیکنان دو تیم پیش از آغاز بازی تونلی برای تقدیر از سید جلال حسینی تشکیل دادند و سید جلال دست در دست مهدی کیانی، کاپیتان سپاهان از این تونل عبور کرد. پس از آن حسینی به سمت قلعه‌نویی رفت و پس از روبوسی با او، پیراهن شماره 115 سپاهان به او تحویل داده شد.

هواداران سپاهان پیش از آغاز بازی از طرح جالبی که نمادهای اصفهان در آن مشخص بود در کنار پرچم سپاهان رونمایی کردند.

در همان دقایق ابتدایی، تماشاگران دوباره اقدام به پرتاب نارنجک کردند.

خالد شفیعی از دقیقه 19 شروع به گرم کردن کرد.

در نیمه نخست امیر قلعه‌نویی در بیشتر دقایق از عملکرد بازیکنانش راضی نبود و سر شاگردانش داد می‌زد.

برخی تماشاگران بر روی صورت علیرضا فغانی لیزر می‌انداختند.

نیمکت پرسپولیس در برخورد کی‌روش استنلی با شجاع خلیل‌زاده به شدت به اعتراض کردند.

یگان ویژه قبل از اتمام بازی در نیمه نخست به دور زمین آمد تا امنیت بازیکنان را هنگام خروج از زمین برقرار کند.

* همچنین حاشیه های پیش از این دیدار به این شرح است:

هفته گذشته قرار بود از ظرفیت 80 درصدی طبقه دوم ورزشگاه استفاده شود که با مخالفت شرکت توسعه و تجهیز و شورای تامین این مهم صورت نگرفت و تنها از طبقه پایین ورزشگاه برای استقرار هوادران دو تیم سپاهان و پرسپولیس استفاده شده است.

قبل از آمدن بازیکنان دو تیم برای گرم کردن، هواداران سپاهان موج مکزیکی در ورزشگاه به راه انداختند و از واسیل آتش بازی زرد نیز استفاده کردند و صحنه زیبایی را به راه انداختند.

کری خوانی بین هواداران دو تیم بالا گرفت و تعدادی از هواداران تیم سپاهان پرچم ژاپن را به نمایش گذاشتند.

در همین دقایق، سه بار پشت سر هم نارجک دستی در زمین زده شد.

درب‌های میله‌ای که برای جلوگیری از ورود جمعیت اضافی به ورزشگاه احداث شده بود شکسته شد و تعداد زیادی از هواداران به سمت ورزشگاه هجوم آوردند.

هنگام ورود تیم فوتبال پرسپولیس به داخل زمین، هواداران این تیم که در ضلع شرقی ورزشگاه حضور داشتند به تشویق علیرضا بیرانوند پرداختند.

هنگام ورود تیم سپاهان به داخل زمین برای گرم کردن، هوادارن این تیم، کی‌روش استنلی را مورد تشویق ویژه قرار دادند.

یکی از هواداران سپاهان که با موتور سیکلت، با سرعت زیاد وارد شده بود با یک خودرو تصادف شدیدی کرد و با واحد اورژانس که در ورزشگاه حضور داشت به بیمارستان انتقال داده شد.

بلیت vip  در بازار سیاه به قیمت 50 هزارتومان به فروش می‌رسید. همچنین بلیت جایگاه‌های دیگر به قیمت 20 هزارتومان در این بازار به فروش می‌رسید.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول