کمیته رفاهی

لیست نهایی تیم ملی؛ 12 خط خورده کدامند؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 99 ] - چهارشنبه, 21 آذر 1397
لیست نهایی تیم ملی؛ 12 خط خورده کدامند؟

تنها 4 روز تا اعلام لیست نهایی تیم ملی برای جام ملت های آسیا باقی مانده و گمانه زنی ها در این باره بسیار زیاد شده است. روز شنبه کارلوس کی روش باید لیست نهایی ...

تنها 4 روز تا اعلام لیست نهایی تیم ملی برای جام ملت های آسیا باقی مانده و گمانه زنی ها در این باره بسیار زیاد شده است.

روز شنبه کارلوس کی روش باید لیست نهایی و 23 نفره تیم ملی را برای جام ملت های 2019 امارات مشخص کند. دیروز از سوی او نام 35 نفر تحت عنوان «لیست آماده باش» منتشر شد که واکنش های مختلفی را به دنبال داشت. برخی از حضور نام های جدید در آن اظهار تعجب کردند و بعضی دیگر از جای خالی ستاره های محبوبشان گله داشتند اما نقطه مشترک تمام صحبت ها، گمانه زنی درباره لیست نهایی تیم ملی بود.

دروازه بان ها؛ تغییر در ترکیب جام جهانی؟

در فهرست 35 نفره نام 5 دروازه بان به چشم می خورد. علیرضا بیرانوند گلر اول تیم ملی است که این فصل در پرسپولیس هم عملکرد بسیار خوبی داشته، امیر عابدزاده تنها گلر لژیونر در تیم ملی به شمار می رود، محمدرشید مظاهری علی رغم روزهای پرنوسان همچنان در تیم ملی حضور دارد، سیدحسین حسینی هم این روزها پای ثابت اردوهای تیم ملی است و البته یک تازه وارد به نام پیام نیازمند هم در لیست دیده می شود. از بین این 5 دروازه بان، شاید بیرانوند و عابدزاده 2 گزینه قطعی کی روش برای جام ملت ها باشند و برای انتخاب سوم سرمربی تیم ملی باید تصمیم بگیرد که با ترکیب جام جهانی به امارات می رود یا از حسینی و نیازمند استفاده خواهد کرد.

خط دفاع؛ حذف نمایندگان لیگ برتری

12 مدافع در لیست تیم ملی قرار دارند که بین 8 تا 10 تای آن ها راهی امارات خواهند شد. مرتضی پور علی گنجی، سید مجید حسینی، روزبه چشمی، احسان حاج صفی و میلاد محمدی گزینه های نسبتا بی جانشین در تیم ملی به حساب می آیند. برای پست دفاع راست کی روش مهم ترین دغدغه را خواهد داشت اما علاوه بر حذف یک دفاع راست تخصصی، او باید روی نام یک یا 2 دفاع وسط خود نیز قلم قرمز بکشد. همچنین در حضور میلاد محمدی و احسان حاج صفی آماده، بعید است سعید آقایی را در جام ملت ها ببینیم.

خط میانی؛ سخت مثل خط زدن هافبک ها

تیم ملی هم اکنون 9 هافبک آماده باش دارد. البته در بین مهاجمان نیز مهره هایی چون ترابی، قلی زاده و احمدزاده می توانند هافبک نیز باشند. به هر حال از بین سعید عزت الهی، احمد نورالهی، امید ابراهیمی، احمد عبدالله زاده و علی کریمی، 2 یا 3 بازیکن خط خواهند خورد. هافبک دفاعی ردینگ و الاهلی جای ثابتی در ذهن کی روش دارند و به احتمال فراوان بازیکن خط خورده، از لیگ برتر خواهد بود. سامان قدوس، اشکان دژاگه، وحید امیری و مسعود شجاعی هافبک های بعدی هستند که احتمال دارد همگی در لیست نهایی قرار بگیرند.

خط حمله؛ جای خالی گوچی و سه مهاجم دیگر

در جام جهانی مهاجمان تیم ملی جهانبخش، دژاگه، طارمی، قوچان نژاد، قدوس، آزمون و امیری بودند. حالا کی روش دژاگه، قدوس و امیری را در بین هافبک ها قرار داده و قوچان نژاد هم به خاطر خداحافظی از تیم ملی شانسی برای جام جهانی ندارد. حالا جدا از مهره های همیشگی و بی جانشینی چون طارمی، آزمون و جهانبخش، 4 بازیکن دیگر می توانند از بین ترابی، علیپور، قلی زاده، انصاری فرد، کاوه رضایی و فرشاد احمدزاده انتخاب شوند.

 

12 خط خورده کدام ها هستند؟

 

حالا با نگاهی روشن تر هرکسی می تواند گمانه زنی خود از 12 خط خورده تیم ملی را داشته باشد. فرشاد احمدزاده، احمد عبدالله زاده، سعید آقایی و پیام نیازمند بازیکنانی هستند که در اردوهای قبلی حضور نداشتند اما در لیست آماده باش قرار گرفته اند اما به طور کلی می توان گفت سطح کیفی 35 بازیکن تفاوت خیلی زیادی با هم ندارد و در هر پست رقابت ویژه ای بین بازیکنان وجود دارد و هرکسی در ذهن خود شانس حضور در جام ملت ها را می پروراند.

 

 

حضور تضمینی 18 بازیکن در لیست نهایی

اگر اتفاق خاصی نیفتد یا همچون جام جهانی، شگفتی در لیست وجود نداشته باشد، همه انتظار داریم نام این 18 بازیکن در لیست نهایی کی روش ببینیم: علیرضا بیرانوند، امیر عابدزاده، مرتضی پور علی گنجی، سیدمجید حسینی، روزبه چشمی، احسان حاج صفی، میلاد محمدی، سعید عزت الهی، امید ابراهیمی، سامان قدوس، وحید امیری، مسعود شجاعی، مهدی طارمی، علی قلی زاده، علیرضا جهانبخش، مهدی ترابی، کریم انصاری فرد و سردار آزمون.

5 بازیکن دیگر باید از بین کاوه رضایی، فرشاد احمدزاده، علی علیپور، احمدعبدالله زاده، علی کریمی، احمد نورالهی، سعید آقایی، محمدحسین کنعانی زادگان، محمدرضا خانزاده، پژمان منتظری، صادق محرمی، وریا غفوری، اشکان دژاگه، رامین رضاییان، پیام نیازمند، سیدحسین حسینی و محمدرشید مظاهری انتخاب شوند.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول