کمیته رفاهی

منشا خطاکرد، پنالتی درست نبود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 92 ] - دوشنبه, 19 آذر 1397
منشا خطاکرد، پنالتی درست نبود

سپاهانی‌ها در پایان بازی با پرسپولیس به شدت از تصمیم سرنوشت ساز داور عصبانی بودند که البته به نظر می رسد حق هم با آنها است. امروز بازی پرسپولیس برابر سپا...

سپاهانی‌ها در پایان بازی با پرسپولیس به شدت از تصمیم سرنوشت ساز داور عصبانی بودند که البته به نظر می رسد حق هم با آنها است.

امروز بازی پرسپولیس برابر سپاهان به نوعی فینال زود هنگام لیگ برتر بود، بازی که 3 امتیاز آن به هر تیمی می رسید آن تیم را مدعی اصلی فتح لیگ هجدهم می کرد.

در این بازی دو تیم برتری خاصی نسبت به هم نداشتند اما شوت دیدنی عزت پورقاز در دقیقه 75 که روی خروج اشتباه بیرانوند به او رسید، به زیباترین شکل ممکن وارد دروازه پرسپولیس شد تا سپاهانی ها در آستانه قهرمانی در نیم فصل قرار بگیرند.  اما در دقیقه 87 اتفاقی افتاد که باعث شد ورق بازی برگردد و طلایی پوشان اصفهانی 3 امتیاز حساس این بازی را با یک امتیاز عوض کنند؛ در این دقیقه از بازی داور خطای هند کی روش استنلی را اعلام کرد و خطای پنالتی گرفت، در شرایطی که به نظر می رسد قبل از آن منشا خالد شفیعی را شارژ کرده است و او را به زمین زده است.

سپاهانی ها بعد از این صحنه به شدت به داور بازی اعتراض داشتند و اعتقاد داشتند اشتباه علیرضا فغانی 3 امتیاز بازی را از آنها گرفته است. در این بین تقریبا تمام کارشناسان داوری هم با سپاهانی ها هم نظر هستند و اعتقاد دارند قبل از خطای هند کی روش، گادوین منشا مرتکب خطا شده است.


رودنیل: پنالتی درست نبود

نوذر رودنیل از کارشناسان قدیمی فوتبال ایران در باره پنالتی جنجالی بازی به فارس می گوید:  در دقیقه 87 بازی داور اعلام پنالتی کرد، این پنالتی درست بود، اما قبل از صحنه پنالتی منشا روی مدافع سپاهان مرتکب خطا شد که داور به دلیل شلوغی محوطه جریمه این صحنه را ندید،‌ البته ضربه پنالتی باید تجدید می‌شد زیرا بازیکنان دو تیم قبل از زدن ضربه وارد محوطه جریمه شده بودند.

مظفری زاده : منشا قبل از صحنه پنالتی خطا کرده بود

سعید مظفری زاده در باره صحنه مشکوک دقیقه 89 به ورزش سه گفت: کی‌روش استنلی با دستانی باز که برای زدن ضربه سر بالاتر از سیدجلال حسینی بلند شده بود با برخورد توپ به دستانش مرتکب خطای هند پنالتی شد. هر چند که قبل از این صحنه منشا، خالد شفیعی را شارژ و بر روی آن مرتکب خطا شد.

مسعود عنایت: پنالتی صحیح نبود

مسعود عنایت رییس سابق دپارتمان داوری هم پنالتی را صحیح نمی داند: من  چنین اجازه ای ندارم که  در باره بازی اظهار نظر کنم  اما فقط این را می توانم بگویم که در صحنه پنالتی داور می بایست ابتدا خطای بازیکن پرسپولیس را روی بازیکن سپاهان اعلام می کرد و بدین جهت پنالتی  صحیح نبود.

حیدر سلیمانی: فغانی دچار اشتباه شد

حیدر سلیمانی در این باره به ایسنا گفت: من فکر می‌کنم فغانی در این صحنه دچار اشتباه شد و این صحنه پنالتی نبود چراکه پیش از اینکه اتفاقی در محوطه جریمه رخ دهد منشا روی مدافع حریف مرتکب خطا شد و باید خطای او را ابتدا اعلام می‌کرد البته من فکر می‌کنم در ادامه در برخوردی که روی خط محوطه پنج و نیم متر بین مدافع سپاهان و علیپور رخ داد، فغانی پنالتی اعلام کرد که اگر صحنه خطای منشا را زودتر اعلام می‌کرد دیگر آن صحنه هم پنالتی نبود بنابراین فکر می‌کنم روی این صحنه داور دچار اشتباه شد.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول